İçeriğe Yönlendir

Far Anahtar “0” Konumundayken Lambaların Yanması

Armağan Pekatik
Çözüme git Armağan Pekatik tarafından,

Recommended Posts

Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Arkadaşlar 2021 520i aracımda. Aracımım far anahtarını getirebileceğim konumlar

0 - park - auto - 1

park dışında tüm konumlarda (0-a-1) kısa farlar yanıyor. Bu yeni bir davranış mı yoksa bozuk mu? Sanki “0” da kapanması lazım. 

Edit: şunu farkettim. Auto da kapalı ise 0 da da kapanıyor. Sanki 0 da auto gibi çalışıyor :)

tarihinde Armağan Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Follow me gibi bir özellik açılmış olabilir mi? kapıları kilitledikten bir süre sonra kapanıyorsa bu özellik aktif olabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Murat Azalma yazdı:

Follow me gibi bir özellik açılmış olabilir mi? kapıları kilitledikten bir süre sonra kapanıyorsa bu özellik aktif olabilir. 

Giderken

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Armağan Pekatik yazdı:

Arkadaşlar 2021 520i aracımda. Aracımım far anahtarını getirebileceğim konumlar

0 - park - auto - 1

park dışında tüm konumlarda (0-a-1) kısa farlar yanıyor. Bu yeni bir davranış mı yoksa bozuk mu? Sanki “0” da kapanması lazım. 

Sizin aracınızı bilemiyorum ama aynı durum mercedeste var. Yol bilgisayar ayarlarından far sürekli açık kalıyor. Ayarlara bir bakın isterseniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Hamit inan yazdı:

Sizin aracınızı bilemiyorum ama aynı durum mercedeste var. Yol bilgisayar ayarlarından far sürekli açık kalıyor. Ayarlara bir bakın isterseniz.

O ayrıca gündüz farı (LED) bulunmayan  serilerde gündüz farı yerine kullanılan bir özellik bildiğim kadarıyla.

Mesela benim aracımda farlar makyajlıya çevirilmiş ama far anahtarı eski kalmış, STAR diagnosis de söylüyor zaten, bu yüzden 0 konumunda da kapatmıyor ve AUTO daki gibi davranıyor.

Yani 2021 model 5.20i de arıza değilde bir yerlerden ayarı vardır bence, servise sormakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Kısaların yandığından eminmisiniz? 0 da bile olsa bazı BMW lerde gündüz farları yanıyor sadece. Tamamen kapanmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Ayarlarda da herhangi bir sey bulamadim

4tso5l7.png

Edit: Ok arkadaslar kitapcigindan buldum. Kapanmiyor. Kitapcik soyle diyor. Ek bilgi olarak dursun. 0 da iken otomatik isiklar ve gunduz isiklari yanar diyor. Auto ise adaptif farlari yonetiyor.. Ilgincmis :D

our6m1g.jpg

tarihinde Armağan Pekatik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araba çalışıyorsa anahtar konumu fark etmez, sensör yak diyorsa ben yakarım mı demek istiyor.. 

Bence saçma olmuş.. Ona ne

Madem öyle anahtarda sıfır konumu neden var.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Mehmet Ozyurek yazdı:

Araba çalışıyorsa anahtar konumu fark etmez, sensör yak diyorsa ben yakarım mı demek istiyor.. 

Bence saçma olmuş.. Ona ne

Abi kısaca auto sadece adaptif farı yönetiyor. Sen far sensörü kapatamıyorsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mantıken... marşa bastım gündüz farı hep yanacak , artık bu normal , gündüz de güneş varsa far değil gündüz farı yanacak, tünele vs girince far yanacak.

düğme auto konumuda ise bunlara ilave olarak  adaptif özelliği ile çalışacak.

gündüz tepede güneş varken farlar hala yanıyorsa garip , tasarımı bu şekilde olsa da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence yazılımsal.. Kapanabileceğini düşünüyorum.. 

masserati alayım h4 ampul takacağum

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim arabada aynı, sönmüyor. Kullanma kılavuzunda şöyle şöyle yapın söner, sönmezse servis söndürür diyor. Servis biz söndüremiyoruz diyor. Benimki far ile parklarıda yakıyor. Oto daha da saçma, sadece iç aydınlatmaya kontrol ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

@Çağlar BayurH4 de neymiş şöyle bir şey tak :)

Anpassung_Bild_846x530_C.jpg

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

. Ona ne

Gece farlar kapalı gezen kactane bayana denk geldim. Belki işi sağlama almak istemişlerdir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hamit inan yazdı:

Gece farlar kapalı gezen kactane bayana denk geldim. Belki işi sağlama almak istemişlerdir

Tahmin edebiliyorum.. otomatik ayna, otomatik el freni falan hep bu yüzden icat edildi :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yeni nesil araclar artık ya gündüz farı yakıyor ya da kısaları.. cogu aracta kapatmaya izin vermiyor.. (menüden veya kodlama vs harici )

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Çağlar Bayur yazdı:

mantıken... marşa bastım gündüz farı hep yanacak , artık bu normal , gündüz de güneş varsa far değil gündüz farı yanacak, tünele vs girince far yanacak.

düğme auto konumuda ise bunlara ilave olarak  adaptif özelliği ile çalışacak.

gündüz tepede güneş varken farlar hala yanıyorsa garip , tasarımı bu şekilde olsa da.

İlk anlattığın gibi abi. Tepede güneş varken kısa far yanmıyor. Sadece gündüz farı yanıyor. Yani auto sadece adaptif farları aktive ediyor.  “0” konumu far sensörleri de açık demek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Servet abi bi görse o arabayı kapatır hemen hiç acımaz [emoji3] Yazılımla olmuyorsa yan keski var.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi bi görse o arabayı kapatır hemen hiç acımaz [emoji3] Yazılımla olmuyorsa yan keski var.

Bi röle iki diod 4 triac bitti gitti
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Servet Aydın yazdı:

Bi röle iki diod 4 triac bitti gitti

BMW far kodunu stajyere yazdırmış anlaşılan :))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...