İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta Otomatik Şanzıman Yağı

Bilal Sevim

Recommended Posts

Bilal Sevim

Merhaba, 2009 1.4 benzinli otomatik Fiesta aracım var. Şanzıman yağı değişimi yaptırmayı düşünüyorum. Hangi marka model önerilmektedir ve kaç lt kullanılır ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

o şanzımanda bir şey vardı ama hatırlamadım, yedek parça ekranında şase ile bakmalı yağ spec için, ben ford rafında orjinal alırım yağı onun için spec bilmem. bir ara tüm land roverlara yanlış yağ koydu çok büyük servisler bile..

Yorum bağlantısı
Koray Demir

1.4 benzinli (1.4L Duratec 16V PFI (90PS))96hp tam otomatik ise 4F27E Kodlu 4 ileri tam otomatik şanzıman var aracınızda. WSS-M2C938-A şartlarını sağlayan yağ öneriyor Ford. Şanzıman yağı direk üstünden ekleniyor motor bloğu civarında koyulacak yer bulamazsınız. 

Yorum bağlantısı
Bilal Sevim
Koray Demir yazdı:

1.4 benzinli (1.4L Duratec 16V PFI (90PS))96hp tam otomatik ise 4F27E Kodlu 4 ileri tam otomatik şanzıman var aracınızda. WSS-M2C938-A şartlarını sağlayan yağ öneriyor Ford. Şanzıman yağı direk üstünden ekleniyor motor bloğu civarında koyulacak yer bulamazsınız. 

Merhaba hocam fiesta 2009 kullanım kılavuzuna baktım orada sayfa 119 da wss m2c924-a yazıyor. Ustama da sordum bu kodu karşılayan motul trans atf vı ve Shell spirax atf var internette satışta. Servis bana telefonda kırmızı atf yağ kullanın demişti. Bizdeki yağ çok pahalı litresi 400 tl fmy marka dedi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Atf yağlarının hepsi kırmızı zaten. 

4fe27e kodlu şanzıman mercon 5 atf yağını kullanmıyor mu? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Bilal Sevim yazdı:

Merhaba hocam fiesta 2009 kullanım kılavuzuna baktım orada sayfa 119 da wss m2c924-a yazıyor. Ustama da sordum bu kodu karşılayan motul trans atf vı ve Shell spirax atf var internette satışta. Servis bana telefonda kırmızı atf yağ kullanın demişti. Bizdeki yağ çok pahalı litresi 400 tl fmy marka dedi.

https://www.liquimolyturkey.com/otomatik-sanziman-yagi-top-tec-atf-1200-3681

O koda uygun kaliteli yağ bu, güvenilşr yerden alın ama. 

Ya da mobil 3309 otomatik şanzıman yağı alın, her ikisini de bizzat kendi sitesinden alın. 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ümit Türkel

2011 Fiesta 1.4 motor 4 ileri otomatik şanzıman için şu an piyasada bulunan hangi yağ uygundur? Yetkili servise gittim, aracım 120 bin km.de ve şu ana kadar bütün periyodik bakımları serviste yapılmış. Geçmiş servis kayıtlarına baktırdım, daha önce şanzıman yağı değişmemiş, değişim periyodu gibi bir talimat da yok diyor servis yetkilisi. Yağ çubuğundan kontrol ediyorum yağ çok berrak, kararma filan yok, seviyesi iyi. Değiştiren varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eğer mercon 5 standart istiyorsa (ki büyük ihtimalle öyle) kesinlikle total xld fe öneririm

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...