İçeriğe Yönlendir

1$ = Çok TL

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Hesap kolay olsun dendi sanırım.

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dolar hazretleri diyeceksiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Atarız bir sıfır daha kolay olur...Kiminle uğraştıklarını bilmiyor bunlar..Eyyy Benjamin  kimsin sen kimsin???

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

15'in altında kalırsa öp de başına koy. 10-12 arası zaten belli. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

10 dolar yevmiye ile çalışıyoz.

Hayal kurmayı da bıraktım ben. Bı tek o kalmıştı elimde hayallerimizi de çaldılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Maaşını dolarla mı alıyorsun? Dolar borcun mu var? Boş ver o zaman ne yapacaksın 9 olmuş 10 olmuş.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mustafa Tüfekçi yazdı:

10 dolar yevmiye ile çalışıyoz.

Hayal kurmayı da bıraktım ben. Bı tek o kalmıştı elimde hayallerimizi de çaldılar

Hep böyle gitmez elbet, umutlu olmak lazım. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erdem Doğan yazdı:

Maaşını dolarla mı alıyorsun? Dolar borcun mu var? Boş ver o zaman ne yapacaksın 9 olmuş 10 olmuş.

Kredi çekmeye gelene gelir gider dengesi kuruyoruz. Maaşından masrafını düşünce 3000 lira kalana kredi vermiyor . Bunu da 3000 lira toplam maaş ile geçinen adama, müşteriye söyle diye konuşuyorlar. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eskiden 10 senede bir kriz olurdu. Bu sefer 20 oldu işte daha ne istiyorsunuz anlamıyorum ki 🙈🙈

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Evren Erakçora yazdı:

Duzeliciz diyen bile pişman

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Aslında Mustafa şöyle şakkk diye bir 10 milyar sürse piyasaya, şaşırmaz mı usd? Su'dan çıkmış balığa dönmez mi? Olmadı bi 10 milyar daha "şakkadanak", he?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Evren Erakçora yazdı:

Umutların tükendiği noktadayız hocam. Geçen biri ile sohbet ediyoruz, askerliğini tecil ettirecek kadar genç yaşı.

Sohbete nokta koyan cümlesi;

"Abi ben Avrupalının hurdaya ayıracağı yaşta ve km'de bir arabaya ve 3+1 bir eve sahip olmak için bir ömür çalışıp emekli olamadan ölmek istemiyorum, bunun neresi yanlış? Evet, fırsat bulursam tabi ki giderim ülkeden."

İçimde fırtınalar koptu bu cümlenin üzerine. Vaktinde fırsatım varken gitmedim. Giden arkadaşım 3 yaşında 5.20'ye biniyor, ben burada onunla aynı işi yapıp 20 yaşında araba bakıyorum. Başka da bir şey demiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erdem Doğan yazdı:

Aslında Mustafa şöyle şakkk diye bir 10 milyar sürse piyasaya, şaşırmaz mı usd? Su'dan çıkmış balığa dönmez mi? Olmadı bi 10 milyar daha "şakkadanak", he?

Sen milyon sen milyar sen...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

göz görmez ise gönül katlanırmış, ocak 2021 de, yani sene başı zaten resmi anlaşma kurları 11.5 TL idi... alenen bildiğin resmi kur... gizli bilgi de değil ticari sır da değil, sadece gündem değildi, benim hesaba göre şu an reel olması gereken kur 13-14 Aralığında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tam umutlanacam bi gülme geliyo

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2012 de mezun olup  2013 de işe başladım 1200 burut maaşla 2021 i burut 4000 maas ile bitiriyorim. Yada o beni bitiriyor. Ki 2018 2019 arasında 300 dolara kadar düşmüştü alım gücü.

lvejw9b.png

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hey gidi. 3000 dolar maaş aldığımız zamanlar aklıma geldi…

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3 maaşa aldığım 124 şuan 10 maaş :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

göz görmez ise gönül katlanırmış, ocak 2021 de, yani sene başı zaten resmi anlaşma kurları 11.5 TL idi... alenen bildiğin resmi kur... gizli bilgi de değil ticari sır da değil, sadece gündem değildi, benim hesaba göre şu an reel olması gereken kur 13-14 Aralığında

2022 Haziran'da 20 yi geçecek. Ekran görüntüsü filan alın inanmıyorsanız. Dediydi dersiniz. Kuru baskılayacak para da yok merkez bankasında bu zihniyetle devma edildiği müddetçe faiz yükseltip baskılayacak kafa da yok. 

3 israilliyi tutuklamışlar sarayın fotosunu çekiyorlar diye. 

Yeni kriz de kapıda. Rahip misali. 

Gün geçmiyor ki ülkede doları yükseltecek bir şey olmasın...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muhammet Ali Deli yazdı:

3 israilliyi tutuklamışlar sarayın fotosunu çekiyorlar diye. 

Hemde casusluk iddiası ile yine. ABD krizi yetmedi zamanında :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sani Gerşon yazdı:

Onlar da komik. Foto çekmekte ne. Uydudan alsın 😛 ne istiyorsa. Hangi cagdayiz :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Sani Gerşon yazdı:

Sani abi ben artık anlatmaktan usandım. Tarih 100 senede bir tekerrür eder deniyordu eskiden şimdi 3-4 senede bir aynı mevzular dönüyor. Millette yiyor... 

Birileri dolar stokladı sanırım... Yükseltip satacaklar.. 

Hayırlısı be abi. Ben millete üzülüyorum bazıları haketmese de.. Adam hala sanıyor ki bindiği aracın fiyatı yükseliyor şu dönemde diye ekonomi iyi.. Gerçekten var bu tipler. Aynı oksijeni soluyorlar bizle.. Bu zihniyete ne anlatabilirsin ki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

3 maaşa aldığım 124 şuan 10 maaş :)

o serçe bitirdi seni o gün başka bşi alsaydın şimdi range de renk seçiodun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tl değerinden çok bu sene sonu ne kadar maaş zammı yapılacak benim için önemli. En az %36 zam bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...