İçeriğe Yönlendir

Megane 3 2015, Direksiyon Sertliği ve Toplamama Sorunu

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi
Erkan Işık yazdı:

Soruverdim direksiyon kolonu mafsal, direksiyon kutusu birlikte bakılmalı diyor , amartisör kulelerinde bulunan bilyalarada bakılmalı dedi usta ,çıkma direkiyon kutusu almak gerekebilir diyor ama bakmadan birsey diyemeyiz diyor 

teşekkür ediyorum. ilk gittiğim direksiyon ustası malum direksiyonu söküp revize etti. dediğine göre tamir etti.  o sebeple ya kutuyu direkt değiştirmek gerek ya da amartisör bilyalarına baktırmak lazım. ama bilyalarda bir sorun olsa ses, titreşim ya da gıcırtı sorunları da gerekebilir zannımca. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Osman Mesut Kır
Enes Talha Tüfekçi yazdı:

Merhaba,

Ekim ayı başında aldığım 2015 model Megane 3 aracımın aldığımdan beri direksiyonu sert. Doğal olarak direksiyon dönüşler de kendini toplayamıyor aynı zamanda. Sürüş konforunu baya azaltıyor. Ben alırken test sürüşü yaptım. Biraz fark etmiştim ama yükssek hızlara çıkmadağım için anlayamamıştım. Şaşmaz'da " Şen demir oto direksiyon"a götürdüm geçen hafta. Yaptılar ama olmadı. Direksiyonu söküp bir yeri tornaladı ama anlayamadım. Geri taktı. Direksiyon kutusunda arıza yok diyor usta ısrarla. Üstelik tamir sonrasında araç sola çekmeye de başladı. Direksiyonun açı ayarını yanlış yaptılar zannımca. 1800 TL ödedim. Malzeme, parça kullanmadı. Üç buçuk saat iişçiliğe bu parayı verdim. Ustayı aradım tekrardan durumu anlattım. Hafta içi gideceğim yine. Rot ayarı da yaparız dedi usta.

Sizce sebepler ne olabilir. Yaşayan var mı aranızda? Öneriniz var mıdır?

Merhabalar ,aynı sorunu bende yaşıyorum çözümü bulundumu yada bilgisi olan varmıdır acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Osman Mesut Kır yazdı:

Merhabalar ,aynı sorunu bende yaşıyorum çözümü bulundumu yada bilgisi olan varmıdır acaba?

Ben yıllarca serviste çalışan ve bilgili bir ustaya gösterdim. Israrla bu kasaların sert direksiyona sahip olduğunu söyledi. Fransız kasa 2015 model için durum böyle dedi. Bu ustadan önce direksiyon ustasına götürdüm. Revizyon yapıldı ama bir şey değişmemişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...