İçeriğe Yönlendir

Birikmiş Ücretli Otopark Ücretini Kim Ödeyecek!

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Merhaba Astra H aracımı bugün sabah saatlerinde sattım , yeni sahibi beni aradı ücretli otopark çıkışında eski borcununda olduğunu söylemiş görevli 260 lira gibi bir ücret (bana denk gelse aracı aldığım sahibini arama gereği duymadan öderim ) çıkarmışlar, hemen beni aradı bu borç ne olacak borç ben de olmadı araç bendeyken ücretli otopark kullanmadım belli ki önceki sahibinden kalma benim aldığım kişi ödemeyi kabul etmezse bu borcu kimin ödemesi lazım.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Ekinci yazdı:

Merhaba Astra H aracımı bugün sabah saatlerinde sattım , yeni sahibi beni aradı ücretli otopark çıkışında eski borcununda olduğunu söylemiş görevli 260 lira gibi bir ücret (bana denk gelse aracı aldığım sahibini arama gereği duymadan öderim ) çıkarmışlar, hemen beni aradı bu borç ne olacak borç ben de olmadı araç bendeyken ücretli otopark kullanmadım belli ki önceki sahibinden kalma benim aldığım kişi ödemeyi kabul etmezse bu borcu kimin ödemesi lazım.

Bence denk gelmiş tam zamanı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

O da ödemesin ödemek zorunda da değil :D Öyle gitsin borç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araç satılırken borçsuz satılması lazım.Borç size ait değilse bile sorunu sizin çözmeniz gerekir etik olarak. Alan arkadaşın bir günahı yok.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

Borç kime ait ise o öder borcu, zaten diğer adamda satış senedi var, eski tarihli ise adam satış senedini koyar bu tarihte araba benim değil der, borcu ödemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Murat Ekinci yazdı:

borcu kimin ödemesi lazım

borcu sizin ödemeniz lazım. Borç belgesini isteyin görün gözünüzle. Sonra ödeyin. Sizden önceki sahibine ait de olsa şu an ki sahibini ilgilendirmez. Sonuçta araç satılırken borçsuz satılmak zorunda. 

Kısacası, borcun sahibi sizden önceki ise onu arayın isteyin veya siz ödeyin. Şu anki araç sahibinin bir suçu yok. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Aynı durumu ev aldığımda aidatlar için yaşamıştım, 2 aylık aidat birikmiş eski ev sahibine söyledim borç benim borcum dedi ödedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Yaşar

araştırın önce hangi otopark ? ne zaman olmuş ? ne kadarı faiz ? hemen ödemeyin bence bazıları aracın satıldığını duyup bu şekilde aslı olmayan hesap çıkarta bilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben alıcı olsam ödemezdim, beni yasal olarak ilgilendirmiyorsa, üstüne de düşmezdim. 

Sonuçta bana çıkan bir borç değil bu, aracın plakasına çıkıyor ve plaka belki de benden önce bir kamyondaydı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Borç plakaya yazılmışsa başka kişiye yazılmışsa başka ama her iki durumda da yeni sahibi ödemez. Sıfır aldığım araç 3 günlüktü burbak otopark 85 lira borcunuz var dedi borç plakaya yazılmış plaka başka araçtaymış mail attım ruhsat tarihini sildirdim. 2016 yılı için çok paraydı adam borcu ödemeyince bir şey olmayacağını bilmiş hiç ödememiş

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Benim sattığım aractada da borç vardı bana ait değildi 

Alıcıya dedim borç var ödeyelim o da boşver niye ödüyorsun kalsın dedi 

Her aldığımız arabanın eski borcunu ödersek  filan deyince bende ödemedim kaldı 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ödemeyin. Sosyal devlette otopark parası mı olurmuş? Belediyeler kenara oturmuş kamudan kamu alanı için para kesiyor. Olur şey değil aslında. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Hüseyin Sönmez yazdı:

Ödemeyin. Sosyal devlette otopark parası mı olurmuş? Belediyeler kenara oturmuş kamudan kamu alanı için para kesiyor. Olur şey değil aslında. 

Birinden bi yeri kiraladı diye de vergi kesiyorlar. Aküyü çaldın kaputu neden açık bırakıyorsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
(düzenlendi)

Arkadaşlar konuya açıklık getirmek adına foruma bu yazıyı yazdıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A. Ş yi aradım otopark işletme merkezine bağladılar, telefonda bayanın bana söylediği sattığınız kişiyi yada sizi ilgilendiren bir borç değil, otopark ücretinin tarihine bakılır o tarihte kime ait olduğu trafik şube den onaylanır ve o kişi üzerine yaptırım yapılır dedi. Şuan için yasal olarak otopark ücretlerinin bir yaptırımı yok dolayısıyla mahkemeye verme durumları da yok, zaten noterde satışta borç çıkardı yasal kaydı olsa idi.Sonuç olarak oto park ücreti  o tarihte araç kimin üzerineyse o kişi sorumlu tutuluyormuş borç için. Bilgilerinize

tarihinde Murat Ekinci tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

ücretli yol ücretleri içinde aynı prosedür geçerli. geçiş tarihine bakılıyor. o tarihteki ruhsat sahibine bakılıyor. son aracımı aldığımda kendi kullandıklarımı ödedim. plakadan geriye gidince 6 sene önceden kalma borçlar duruyordu. yol işletmecisiyle görüştüğümde aracın satış tarihini sordu. geçmişi sizle alakalı değil dedi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...