İçeriğe Yönlendir

Alman - Japon - Fransız - Kore - İtalyan

Tansu Kalafatoğlu

Alman - Japon - Fransız - Kore - İtalyan  

72 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Güney Kore mi desem? :bedevi:   Markaların istatistikleri vardı ama onlar da çok taraflıydı.

Taraflı olmayan kurumlar var. Bilgiyi o kuruma abone olup para vererek alabiliyorsunuz. Mesela consumer reports

https://amp.onedio.com/haber/sonuncusu-sasirtti-iste-consumer-reports-a-gore-dunyanin-en-guvenilir-otomobil-markalari-1018907

Murat Sahın yazdı:

Abi aslında çok arıza yaptığı konusuna katılmıyorum. Ama tabiki bir Mazda yada Toyota da değil. Halen direksiyon kutusu ile uğraştırıyor mesela. 

A ve B sütunu sorunlarını ben okumadım, kaçırdım sanırım o başlığı ama halen 5 yıldız alıyorsa iş görüyor demektir. Olaya şöyle bakıyorum, yakın fiyatlara satılan Yeni Megane 130dan sonra yolda geziniyor, focus 1 bile daha stabil sürüş sağlıyordu ki yenilerden bahsetmeye bile gerek yok. Yakıt olarak bence halkımız abartıyor. Biraderde 2013 var 1.6 TDCİ, benim 1.3 mtj Lineadan az yakıyordu araba. Yakıt işi algıdan ibaret. Arkadaş A3 TDI sahibi, yakıt konusunu konuşuyoruz, litre bazında focustan az yakmıyor araba. 

Bence klasmanında güzel seçenek.bence en büyük sorunu halen şanzıman. Pimi çekilmiş bomba gibi bir şey.

Benim için dizel artık bir seçenek değil. Benzinli araç daha makul. Evi değiştirdim, yeni güzergahta dizel araba ısınmadan ben gideceğim yere varabiliyorum. Benzinli de de japon ve Kore ipi göğüsler sorunsuzluk ve mekanik dayanıklılık konusunda. Güvenlik konusunda Toyota baya mesafe katetti. Corolla gayet tercih edilebilir bence o sınıf için. 

volvo da son 10 senedir çok çektirdi kullanıcılarına. 30-40 bin tl şanzıman değişim ücretleri istediler. Hem de zamanın parasıyla. Dizel partiküllerinde ciddi sorun yaşattılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Onur Tunç Aldı yazdı:

Ford’un Alman olduğunu bilmiyordum. Alman arabaları çok tercih ediliyor deyip oraya doğru yanlamış gibi emoji4.png

Amerika departmanı ve Avrupa departmanı var.  Mondeo, Focus, Festa vs Alman mühendisliği ve tasarımı.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Opel Fransız olduğu için Fransız. Yarın VW ye satılırsa o zaman Alman. Astra fabrikası Russelheim de Almanya da. O bir alman. Fransa soyçekim uyguladı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu gün has amerikan alınabilecek olsaydı amerikan derdim. yoksa üst kalite japon diyorum ben.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Opel Fransız olduğu için Fransız. Yarın VW ye satılırsa o zaman Alman. Astra fabrikası Russelheim de Almanya da. O bir alman. Fransa soyçekim uyguladı.

Seat ile skoda da alman yazdım. Kader işte 😁 peugeot’un patronu ne derse o. O yüzden fransız. Hatta volvo da çinli diyebiliriz. 

Doğan Arşiray yazdı:

bu gün has amerikan alınabilecek olsaydı amerikan derdim. yoksa üst kalite japon diyorum ben.

İnfiniti veya lexus eklemesim aslında. Eklemebilirdi. Yani mercedes varsa lexus da olmalı. Hyundai için genesis de olmalı. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mercedesi hangi ülkeden diyeceğiz? fransa mı alman mı? ülke bazlı otomotiv dünyada pek kalmadı, toyota da fransız artık zaten

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bayide elinize hangi araba geçiyorsa onu anında alın derim :D  ağam araba bulmuşta  almanmı alsam japonmu hesabı yapıyor teh tehhhhh

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Seat ile skoda da alman yazdım. Kader işte 😁 peugeot’un patronu ne derse o. O yüzden fransız. Hatta volvo da çinli diyebiliriz. 

İnfiniti veya lexus eklemesim aslında. Eklemebilirdi. Yani mercedes varsa lexus da olmalı. Hyundai için genesis de olmalı. 

lexus harika bir ürün bence. özellikle büyük suvları muhteşem kalitede. benz den aşağı kalır değil içndeyken ki his. ancak marka değeri olarak asla benz olamaz. hangisi olabilirki gerçi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Gönül kimi severse güzel odur. 
Bu ön kabuller çok eskide kaldı artık çok da farketmiyor. Yarattıkları algının ekmeğini yiyorlar.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

mercedesi hangi ülkeden diyeceğiz? fransa mı alman mı? ülke bazlı otomotiv dünyada pek kalmadı, toyota da fransız artık zaten

Hint fakiri de olabilir abi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

emisyon ana kriter

O zaman Hybridi olanlar konuyu neden açtı bende onu anlamadım. Ölçemediğiniz emisyonsuz araçlarınız uygun fiyata alınır.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Vw grubu hariç Alman. Tek istisnası var doğrudan Almanya'da üretiliyorsa ona da okey. 

Bu konu tartışmaya bile açılmamalı ortada bir Mercedes ve BMW gerçeği varken. Porsche'yi söylemiş miydim? 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Amerikan ford’un biz ne yapalım. 5 litre’den aşağı motor yok :) Büyük kasalar vs.

Ford mazda volvo psa gibi ortaklıklarla küçük araba küçük motor yapmayı öğrendi. amerika’dan dünyaya açıldı. Çok da güzel şase dengesi yaptı. Arabaları hala güzel. Kaliteli. Fakat mekanik anlamda 10 senedir fena

Son kasa mondeo Abd deki Fusion ile aynı tasarım.

Selçuk Keleş yazdı:

Gönül kimi severse güzel odur. 
Bu ön kabuller çok eskide kaldı artık çok da farketmiyor. Yarattıkları algının ekmeğini yiyorlar.

Aynen budur, her güzelin bir kusuru var illaki o yüzden Düzce şartlarında tercihim ford. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Muhammet Ali Deli yazdı:

Vw grubu hariç Alman. Tek istisnası var doğrudan Almanya'da üretiliyorsa ona da okey. 

Bu konu tartışmaya bile açılmamalı ortada bir Mercedes ve BMW gerçeği varken. Porsche'yi söylemiş miydim? 

Yalnız Porche de VW grubunun üstad :)

Hatta hiç unutmam bende Bora varken far anahtarı arıyordum. Bir baktım Cayenne far anahtarı çıktı karşıma :)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhammet Ali Deli yazdı:

Başlıkta dayanıklılık, masrafsızlık, güvenlik yazıyor. Beğendiğimiz araba yazmıyor :) arabanın ismi bile benimle masrafa var mısın :) 

Metin Akbal yazdı:

O zaman Hybridi olanlar konuyu neden açtı bende onu anlamadım. Ölçemediğiniz emisyonsuz araçlarınız uygun fiyata alınır.

Senden elektrik alamadım 😁

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Senden elektrik alamadım 😁

Sende alternatör yok ya ondandır :p

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

hiç alman aracım olmadı,fransız,amerikan, kore ve japon üretimi araçlarım oldu. en sorunsuzu japon. ekonomik şartlar göz önünde bulundurulunca bu  kriter yetiyor şimdilik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Sıfır ise alman   , 10 yaşından sonra ise japon derim :p 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...