İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2009 1.6 Benzin (LPG) - Titreme (Sarsıntı)

Mehmet Ali Karaoğlu

Recommended Posts

Mehmet Ali Karaoğlu

Selam Aleyküm Arkadaşlar,

Başlıkta bahsi geçen bir aracım mevcut.

Ay başında amcam vefat etti ve onun telaşıyla git gel falan aracı baya sıkıştırdım.

Arızanın verdiği süreçte ise pendikten yeni hava limanına 150 km hız ile gidip, geldim ve sonucunda bu problem doğdu. 

ROLANTİ halinde ciddi ciddi bir sarsıntı veya titreme mevcut artık hangisi doğru bir terim bilemedim.

Aracım 230.000 KM'de farkındayım motorun yapılması gerektiğini ancak o döneme kadar tık demedi yolda bırakmadı.

Aksine Cenazeden ve sonrası işlerden bir türlü vakit bulup götüremedik artık arabanın sorununu düşünemez olduk. Üstünede devam ettik bu durumun 20 30 gün süre boyunca.

İhtiyacın olduğu bi dönemde bi yerde kalmasın diye biran önce yaptırayım istiyorum siz değerli ve tecrübeli arkadaşlardan destek almak istedim.

Ayrıca: Kardeşim anahtar yaptırırken bilgisayara bağlatmış silindir kapağı ve bobinlerde hatanın gözüktüğünü 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

230 bin km'de neden motor yapılsın ki?

Onu geçelim. Bu sarsıntı veya titremeye devir dalgalanması eşlik ediyor mu? 

Her şekilde ilk önce ateşlemeyi kontrol ettirin. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Bildiğim kadarı ile tavsiye edebileceğim:

1. Öncelikle aracı bir ford arıza cihazına bağlatarak arıza kodu varmı? veya Gösterge gizli menü de DTC kodu görünüyor mu? kontrol edin/ ettirin.

2. Ateşleme sistemini kontrol edin

3.Uzun süre LPG li olarak kullanıldı ise sübaplar sağlam mı yanık olabilirmı kontrol ettirin.

4. Son olarak aracın motorunun bitmesi, motor yaptırmak öyle bir günde olacak iş değildir. Eğer aracınızın yağ bakımları düzenli yapıldı ise Mondeo için 230.000 km fazla bir km sayılmaz . Yağ yakması, eksiltmesi yoksa motor yapılması olayını kafanızdan çıkartın. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

subaplarda sıkıntı vardır benimkide tekliyordu arıza ışığı yakıyordu motor sesi yükselmişti.Sübap değişimiyle düzelmişti

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karaoğlu

Değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz unsurları dikkatlice tek tek yaptırıp kontrol ettireceğim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...