İçeriğe Yönlendir

Delphi Ateşleme Bobini

Mustafa YILDIRIM

Recommended Posts

Mustafa YILDIRIM

Rölantide ki sarsıntı sorunu için Delphi (GN 10177) marka ateşleme bobini satın aldım. Fakat bobin üzerinde herhangi bir numaralandırma yok. Yani hangi buji kablosunun nereye takılacağı ile ilgili bir bilgi malesef yok.

Aracında aynı marka bobin takılı olan yada konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızın bilgisine ihtiyaç duyuyorum.

43f9feb7d122c215892af2b5631111ad.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Mevcut araç üzerinde takılı olan bobin varsa referans alınamaz mı ? Eskisinden söküp yenisine takarak ?

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Mevcut araç üzerinde takılı olan bobin varsa referans alınamaz mı ? Eskisinden söküp yenisine takarak ?
İnternetten baktım mesala
Visteon ve motorcraft markada uçların yeri farklı. Bu nedenle bobini takmadan önce yanlış bir şey yapmak istemiyorum.
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
siralama bu sekilde [emoji106]

31a8047da4d86fb96fb0380aa666b4c6.jpg
Cevap için teşekkürler.
Fakat kafama takılan markadan markaya numara sırası değişik.
Mesala autocraft ve visteon diye bir markada bu şekilde. Hangisini referans almak gerekiyor
7b093f0bb35c75c96b5f64b2b2722824.jpgec95fa2b0636520308ff27efd362ad2d.jpg
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

diger markaları boşver, sen gosterdigim siraya gore tak hicbir sorun yasamazsin. delphi bobin daha once denedim

Cevap için teşekkürler.
Fakat kafama takılan markadan markaya numara sırası değişik.
Mesala autocraft ve visteon diye bir markada bu şekilde. Hangisini referans almak gerekiyor
7b093f0bb35c75c96b5f64b2b2722824.jpgec95fa2b0636520308ff27efd362ad2d.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
diger markaları boşver, sen gosterdigim siraya gore tak hicbir sorun yasamazsin. delphi bobin daha once denedim

Tamamdır peki Buji sıralaması triger tarafından başlayıp 1234 şeklinde mi takılacak
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Dün ilk olarak Delphi müşteri hizmetlerine bobin numaralandırmasını sordum." https://www.delphiautoparts.com/tur/tr" Telefonda cevap veremediler. Biz sizi arayalım dediler. Akşam üstü geri aradılar. Ürünün stoklarında bulunmamasından dolayı bilgi veremeyeceklerini hatta yurtdışı üretim yerine bildirdiklerini ve cevabı çok geç gelebileceğini söyledi. Şu an için yardımcı olamayacaklarını söylediler. 

Firmaya kalsak işimiz zordu. @Coşku Mert kardeşimiz sayesinde bilgi sahibi oldum.  

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

tecrübe etmesem ben de kesin bişey diyemezdim :) peki sorun çözüldü mü, aracın çalışması normale döndü mü?

Mustafa YILDIRIM yazdı:

Dün ilk olarak Delphi müşteri hizmetlerine bobin numaralandırmasını sordum." https://www.delphiautoparts.com/tur/tr" Telefonda cevap veremediler. Biz sizi arayalım dediler. Akşam üstü geri aradılar. Ürünün stoklarında bulunmamasından dolayı bilgi veremeyeceklerini hatta yurtdışı üretim yerine bildirdiklerini ve cevabı çok geç gelebileceğini söyledi. Şu an için yardımcı olamayacaklarını söylediler. 

Firmaya kalsak işimiz zordu. @Coşku Mert kardeşimiz sayesinde bilgi sahibi oldum.  

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Coşku Mert yazdı:

tecrübe etmesem ben de kesin bişey diyemezdim :) peki sorun çözüldü mü, aracın çalışması normale döndü mü?

Diğer konuya yazdım. Maalesef çözülmedi herhangi bir değişiklik olmadı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1-3 ve 2-4 zaten beraber ateşler, 2 deneme ile doğru bağlantı bulunur? bir dikey doğrultuda deneyin, olmadı ise yatay

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
1-3 ve 2-4 zaten beraber ateşler, 2 deneme ile doğru bağlantı bulunur? bir dikey doğrultuda deneyin, olmadı ise yatay
Abi bağlantıyı yaptım fakat sorum hala devam ediyor.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zaman rölantideki sarsıntı kaynağı bobin değil, zaten genelde rölantide sarsıntı bobinden olmaz, devir yükseldikçe atşeleme yetiştiremeyebiilir

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
o zaman rölantideki sarsıntı kaynağı bobin değil, zaten genelde rölantide sarsıntı bobinden olmaz, devir yükseldikçe atşeleme yetiştiremeyebiilir
Bujiler ve Kabloları 3 ay önce değiştirdiğim için aklıma bobin geldi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa YILDIRIM yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Bujiler ve Kabloları 3 ay önce değiştirdiğim için aklıma bobin geldi.

plastik manifold mu*

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...