İçeriğe Yönlendir

O Bir Fransız II

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur

DIY kendi kendinin ustası olacan, fiat sedici ye suzuki swfit parçası olarak alıyorum mesela. otomotiv cühela kaynıyor yetkili distribütöründen özel  parçacı geçinenine kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Artık oraya doğru gidiyoruz. Yavaştan takım toplamaya başladım. Tek sorun lift birde lift im olsa var ya usta diye gezenlerin yaptığını bende yaparım iki video izlesem yeter. @Mehmet Göktürk hocam sizin proje ne durumda bak bir müşteriniz hazır. Hatta proje konusunda fikirlerim de var paylaşırım. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Olay liftte bitiyor gibi gerisi bi şekil toplanır da lift işi zor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Olay liftte bitiyor gibi gerisi bi şekil toplanır da lift işi zor.

Sehba yapmayı düşünüyorum depolayacak yer bulursam yapacağım 50 cm yükseklikte yapsam yeter gibi geliyor 

https://letgo.onelink.me/O2PG/1d335755

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Se ketrğ (C4)?

Bilememişiz. Xsara hayırlı olsun. Ama fotoğraf lazım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Tek sorun lift birde lift im olsa

hindistanda ormanda tamir yapılır, ne lifti? napacan? motor bile indirirken gerekmz aslında

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fikri Keleş yazdı:

fotosuz konu mu ilerler ya;)

Gizem iyidir konuyu canlı tutak için yapıyorum:biggrin:

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bilememişiz. Xsara hayırlı olsun. Ama fotoğraf lazım. 

Gelecek hava açsın biraz yağmurda ıslanırken hiç zevkli olmuyor 

Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun abi, Audi’ye bineceğin günler yine gelecektir inşallah..

Audi artık hayallerin ötesinde bu piyasada 

Çağlar Bayur yazdı:

hindistanda ormanda tamir yapılır, ne lifti? napacan? motor bile indirirken gerekmz aslında

Abi kuyumu kazayım bak o da mantıklı abi göbek var bende arabanın altına sığmıyorum ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İyi bı kriko 4 tane ayarlı  sehpa düz bi zemin bitti gitti 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Gece gece bir iki foto çektim çok ısrar ettiniz b40cc34b40d05c15ca11c79b056a5fd5.jpgf814ff6a9e01e0dd44e3a111152d0ac9.jpg4736740a35d90912b519be70f3c92d85.jpg65bcf35d9a9eae0e9c02cff7305c599c.jpgb5803f55c146378cfc77f8869ca7bfdb.jpgb18017b8a39d1993aa0abbdb9cedb45c.jpg1dc154dfbf5dfdaab7929a5ce62e2140.jpg4f799b0c616f97bb412c93adb2e028f7.jpg55166148434467c3c0ca399366336193.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kırık kapı kolu ve ayna bunlar yenilendi onların resimleri yarın inşallah 55ae503cfef548f741609eeeb36d9f0a.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Abi hayırlı uğurlu olsun.

Bitanede telefon al gözünü sevim😁

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Aracı tanıtayım biraz

Marka Citroën Xsara

Model 2003

Km 178.450

Vites Otomatik

Motor 1.6 16 V

Beygir Gücü 109 Hp

Yakıt Benzin /Lpg

Lpg depo silindir bagajda sağ tarafta dikey 

Ali Gök yazdı:

Abi hayırlı uğurlu olsun.

Bitanede telefon al gözünü sevim😁

Gece çekimleri gönderiyorum sana watsaptan sen karar ver onları yeni telefon ile çektim 

Telefonun suçu yok taptalk bozuyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Tapatalk kaliteyi sifirlamis resimlerde bana watsaptan attıkların cam gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

fotoları hızlı resime yükledim 

http://[url=https://www.hizliresim.com/7nd3lzs][img]https://i.hizliresim.com/7nd3lzs.jpeg[/img][/url]

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

hızlı resimden beceremedim bunu başka yerden yükleyebildim 

WhatsApp-Image-2021-12-04-at-21.23.00.jpWhatsApp-Image-2021-12-04-at-21.22.59-2.WhatsApp-Image-2021-12-04-at-21.22.59-1.WhatsApp-Image-2021-12-04-at-21.22.59.jp

WhatsApp-Image-2021-12-04-at-21.22.59-3.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

resimlerin tamamı cumartesi akşamı 21:30 da çekilmiştir. yukarıda taptalk dan yüklenen resimlerin aynısıdır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Tüp dikey nasıl duruyor Abi.

Akşam foto çekerim bagajın sağ tarafında çamurluğa paralel duruyor koltukların arkasında değil yani yatayda değil dikeyde duruyor. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Akşam foto çekerim bagajın sağ tarafında çamurluğa paralel duruyor koltukların arkasında değil yani yatayda değil dikeyde duruyor. 

Az yer kaplar. Akıllıca olmuş gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tam fransada gibi , mekan güzel

evin önü abi, bu mevsimde yapraklar dökülürken güzel oluyor her zaman beklerim 

Tamer Topaç yazdı:

Az yer kaplar. Akıllıca olmuş gibi.

evet daha mantıklı koltuklar yatınca iç hacmin büyümesini engellememiş olması güzel. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

bu gün biraz temizlik yaptım baya beni yordu. aracın torpidonun altında hafif bir ıslaklık vardı onun ile ilgilendim. 

soğutma suyun da eksiklik olmadığı için kalorifer peteği ve hortumlardan gelmediğinden emin olunca suyun kaynağını tespit etmek için kaput altına yöneldim.

yönelmez olaydım gördüklerim beni şok etti. resimleri görünce ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olacağım.

gelelim resimlere 

1_125.jpeg2_86.jpeg3_77.jpeg4_83.jpeg5_63.jpeg6_44.jpeg

motor kaputu altında kabin hava girişinin olduğu yerde delikler pislikten tıkandığı için biriken su hava giriş deliği içerisinden araç içerisine girdiğini düşündüm.

temizlik sonrası resimler 

tem-1.jpegtem-2.jpegtem4.jpegtem5.jpegtem6.jpegtem-3.jpeg

bu temizliği yaptıktan sonra polen filtresinin temiz olmayacağını düşünerek polen filtresini söktüm sökmez olaydım. bu aracın eski sahibine mi söylensem bu araca bakım yapan ustaya mı söylensem bilemedim. aracın son bakımı 2 bin km önce yapılmış. hiç mi aklınıza polen filtresi gelmedi kardeşim bu araçta polen filtresi olduğunu bilen yok mu söktüm attım polen fitresini bu gün yetiştirip alamadım yarın veya öbür gün hemen yenisini alıp yerine takmalıyım. 

polen-1.jpegpolen-2.jpegpolen-3.jpeg

sonrasında benim için bir klasik olan koltukları söküp güzelce içini süpürdüm . sonrasında koltukları yerine montaj ettim. pis hali

ic-pis-4.jpegic-pis.jpegWhatsApp-Image-2021-12-12-at-02.42.22-8.WhatsApp-Image-2021-12-12-at-02.42.22-9.WhatsApp-Image-2021-12-12-at-02.42.23.jp

bunlarda temizlik sonrası 

ic-1.jpegic-4.jpegic-6.jpegic-2.jpegic-3.jpeg

maalesef dış temizlik için vaktim kalmadı daha sonraya bıraktım güzel bir dış temizlik sonrası dış resimlerini de  yükleyeceğim.

yarın ki mesaiye hava filtresini söküp oradan başlayacağım. aracın yağ kontrolünü yaptığımda yağ temiz ve yeni ve seviyesi güzel.

direksiyon yağının kirli olduğunu ekspertizde söylemişlerdi onu ve fren hidroliğini en kısa sürede değişmem gerekli bir de şanzıman yağını kontrol ettireceğim. 

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gayet temizlenmis 👍 Arac alınca yaptım ettimlere inanmamak lazım.. Kendin yaparak baslamak lazım.. Heekes icin degil tabi.. Ama genelde durum bu oluyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...