İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Kronik Arızaları

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk
(düzenlendi)

Uzun zamandır Mi6 kullanıyoru. Son zamanlarda yaşadığım ve sorunları ve çözüm yollarını paylaşmak istedim. Bu sorunlar xiaomi nin tüm telefonlarında ortaya çıkabiliyor. 

Sorunum ilk kez telefonun şarj olmaması ile başladı. Telefonu şarja takınca şarj kabul etmiyordu ancak telefonu tekrar başlatınca şarj oluyordu . Uzun araştırmalarım sonrası sorunun şarj devresinde olduğunu anladım. Bu sorunun kökten çözümü için şarj devresi komple değişmeli ( sadece soket değişimi yeterli değil) yazılım güncellemesi, fabrika ayarları v.s işe yaramıyor. 

Diğer sorum son bir haftadır var. Telefonda kulaklık takılı olmamasına rağmen takılı olduğunu gösteriyor ve görüşme esnasında ses gelmiyor. Köklü çözüm için yine soket devresi değişmeli. Geçici çözüm de Lesser Audioswitch programı yükleyerek ses çıkışını hoperlor ayarlayabilirsiniz. Telefonu tekrar başlatana kadar sorunsuz kullanırsınız. 

Elektronik cihazları ömürlerinin sonuna kadar kullanma gibi bir alışkanlığım var. Bakalım mi6 da 10 yılı yaklayabilecek miyim .😊

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Erhan Doruk yazdı:

Diğer sorum son bir haftadır var. Telefonda kulaklık takılı olmamasına rağmen takılı olduğunu gösteriyor ve görüşme esnasında ses gelmiyor. Köklü çözüm için yine soket devresi değişmeli. Geçici çözüm de Lesser Audioswitch programı yükleyerek ses çıkışını hoperlor ayarlayabilirsiniz.

Bunu Redmi Note 8'de yaşadım. Sıvı temasından kaynaklanmıştı. İlk gönderdiğim servis garanti kapsamında tamir yapmadı. Uzun bir süre dediğiniz programla kullandım. Sonra başka bir servise göndermeyi denedim. Bu sefer garanti kapsamında değişti.

Bir de hayalet ekran sorunu var. Her Xiaomi'de var mı kronik bilmiyorum ama.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet Caliskan yazdı:

Bir de hayalet ekran sorunu var. Her Xiaomi'de var mı kronik bilmiyorum ama.

Bu tüm oled ekranlarda var. Yani marka bağımsız.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Ben Mİ 6 ilk çıktığında almıştım 4 yıla yakın oldu sanırım şimdiye kadar bir problem yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

bende de mi 6 var. tek problemim hoparlör oldu. çözüme ulaşamadım. 
belki zamanında foruma da yazmışımdır ama bulamadım yani çözümü. iki kez servise gitti.
sorun ise şu. telefonla hoparlörünü kullanacak bir şey yapıyorum. bu telefon görüşmesinde hoparlöre verme film izleme müzik dinleme vs. 20 sn gibi bi süre tam performansla çalışıyor sonrasında alttaki hoparlörün sesi kesiliyor sadece ahizeden geliyor.  
onun dışında hala çok memnunum

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

Elektronik cihazları ömürlerinin sonuna kadar kullanma gibi bir alışkanlığım var. Bakalım mi6 da 10 yılı yaklayabilecek miyim .😊

bence bu mümkün olmaz. çok ucuz telefonlar bunlar bakmayın bizdeki fiyatlara. vergiler yüzünden böyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Görkem Karakaş yazdı:

bende de mi 6 var. tek problemim hoparlör oldu. çözüme ulaşamadım. 
belki zamanında foruma da yazmışımdır ama bulamadım yani çözümü. iki kez servise gitti.
sorun ise şu. telefonla hoparlörünü kullanacak bir şey yapıyorum. bu telefon görüşmesinde hoparlöre verme film izleme müzik dinleme vs. 20 sn gibi bi süre tam performansla çalışıyor sonrasında alttaki hoparlörün sesi kesiliyor sadece ahizeden geliyor.  
onun dışında hala çok memnunum

hoparlör değişti mi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Mi5S telefonum tek sorunu batarya idi. Bataryası öldü, 4 saat dayanmıyordu. Deji Batarya taktım. Ve yoluma devam ediyorum. 24 saat kadar işimi görüyor. AccuBattery programı verisine göre %70 şarj ile yaklaşık 14 saat kombine kullanım ömrü veriyor.   Aralıksız film izlemek istediğimde ise 4 saat gösteriyor. 

AM-JKLW5FwQn1EF9M9qSM0MN-dvdPmajER4dSqcQ

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Anneme aldığım xiaomi de kulaklıktan ses çok az geliyor, devamlı hoparlörden konuşuyor annem. Çaresi var mı acaba?(ahize kısmını kabaca temizledim ama kir yoktu)

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
hoparlör değişti mi?
Evet. Servise birinci gidişinde sorun tespit edilemedi dendi. İkinci sefer gönderirken miui forumdan da iletişime geçip biraz baskı yaptım. Hoparlör ve ses entegresi değişti. tahmini 6-7 ay çalıştı. Yine aynısı olunca kronik olduğuna karar verip yaptırmadım tekrar. Zaten garanti bitmişti.
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bende halen mi 6 kullanıyorum ahizeden az ses gelmesi dışında problemi yok. buda artık kirden sanırım

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Anneme aldığım xiaomi de kulaklıktan ses çok az geliyor, devamlı hoparlörden konuşuyor annem. Çaresi var mı acaba?(ahize kısmını kabaca temizledim ama kir yoktu)

çaresi xiaomiye yakalanmamak

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
bende halen mi 6 kullanıyorum ahizeden az ses gelmesi dışında problemi yok. buda artık kirden sanırım
Evet kirden. Ben değişim için gittim. Diş fırçasıyla temizleyip elime verdi. İlk günki gibi ahize
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Cem Işık yazdı:

Ben n11 den ahize hoperlörünü değiştirdim. Ahizeyi de temizleyince sorun baya düzeldi. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Redmi note 8 pro var bende de. Hoparlör sesi bazen müzik seti gibi oluyor bazen zor duyuluyor. Güncelleme sonrası başladı. Denk mi geldi donanım arızası mi anlamadim

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Doğan Arşiray yazdı:

bence bu mümkün olmaz. çok ucuz telefonlar bunlar bakmayın bizdeki fiyatlara. vergiler yüzünden böyle.

6 yıldır bende, batarya hala iyi, iki kez arka cam kapak, bir kez ahize, bir kez arka kamera değiştirdim. Hala ekranda aynı cam filmi var. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

Deji Batarya

Ali bu marka pek randumanlı değil. Ben iphonelara aldım taktım. İlk başlarda fena değil gibiydi ama sonra koyuverdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Xiaomi markasının krınik sorunu hızlı ürün geliştirip şık da olsa hataları tam temizlemeden satmak, ürün satışı bir sonraki modele geçince de destekle köstekle pek uğraşmamaktır. Bugüne kadar birçok xiaomi ürün aldım hepsinde aynı sıkıntı ( saat projektör süpürge scooter vs)

Projektörüm var bariz yazılımda hata var güncelleme çıkmıyor. Neden çünkü yeni modeli artık satılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ali bu marka pek randumanlı değil. Ben iphonelara aldım taktım. İlk başlarda fena değil gibiydi ama sonra koyuverdi.

Aynı şekilde bende de. İlk 4 ay iyiydi. Sonra eskisinden de kötü oldu. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Xiaomi markasının krınik sorunu hızlı ürün geliştirip şık da olsa hataları tam temizlemeden satmak, ürün satışı bir sonraki modele geçince de destekle köstekle pek uğraşmamaktır. Bugüne kadar birçok xiaomi ürün aldım hepsinde aynı sıkıntı ( saat projektör süpürge scooter vs)

Projektörüm var bariz yazılımda hata var güncelleme çıkmıyor. Neden çünkü yeni modeli artık satılıyor.

İşte bu yüzden almıyorum. Senede 30 telefon çıkaracağına 10 tane çıkarsın ama az daha sağlam olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Redmi note 10 pro var. Whatsapp fotoğraf çekerken kötü olan kamerayı kullanıyor. Bu sebeple tost makinesi gibi çekiyor. Düzgün çekmek için illaki telefonun kendi kamerasından çekip sonra galeriden seçip göndermek gerekiyor.

Son 1 haftadır da  yine whatsapp kamerasından çekerken sol kamera çekiyor gibi gösterip sağ çekiyor :D Kağıt fotoğrafı çekiyorum,  görünürde tam 4 köşesi de görünüyor. Çektikten sonra kağıdın yarısı yok.

Bu problem programdan mı telefondan mı kaynaklı şu an bilmiyorum ama ciddi sıkıntı benim için.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yazılım konusunda 

Mehmet Göktürk yazdı:

Aynen katılıyorum. Bende evde ip kamera, telefon, router ve süpürgesi var. Süpürge ile router aynı marka olmasına rağmen bazen haberleşemiyor. Forumlarla aradım yüzlerce benzer şikayet var (mop pro ofline olması ) belki yüzbin tane sattıkları süpürgenin yazılımında böylesi bir sorun olması ve çözmek için çalışmamaları firma imajını ciddi çiziyor. 

Ancak çok sattıkları için parçaları bol bulunuyor ve ucuz. 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Uzun zamandır Mi6 kullanıyoru. Son zamanlarda yaşadığım ve sorunları ve çözüm yollarını paylaşmak istedim. Bu sorunlar xiaomi nin tüm telefonlarında ortaya çıkabiliyor. 

Sorunum ilk kez telefonun şarj olmaması ile başladı. Telefonu şarja takınca şarj kabul etmiyordu ancak telefonu tekrar başlatınca şarj oluyordu . Uzun araştırmalarım sonrası sorunun şarj devresinde olduğunu anladım. Bu sorunun kökten çözümü için şarj devresi komple değişmeli ( sadece soket değişimi yeterli değil) yazılım güncellemesi, fabrika ayarları v.s işe yaramıyor. 

Diğer sorum son bir haftadır var. Telefonda kulaklık takılı olmamasına rağmen takılı olduğunu gösteriyor ve görüşme esnasında ses gelmiyor. Köklü çözüm için yine soket devresi değişmeli. Geçici çözüm de Lesser Audioswitch programı yükleyerek ses çıkışını hoperlor ayarlayabilirsiniz. Telefonu tekrar başlatana kadar sorunsuz kullanırsınız. 

Zamanında çok istediğim bir cihazdı kendisi. Xiaomi mi a1 aldım. 5.yıla girdim. İlk günkü performans ile çalışıyor neredeyse. Bunun sebeplerinden birisi işletim sisteminin "Android one" olması sanırım.

Bu marka fiyat/performans ürünleri üretiyor; ama yazılımsal anlamda kendisini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. 

İş yerinde son 5 yılda çeşitli xiaomi marka ürünlerini önerdim ve aldırttım. 10'a yakın cihaz alındı. Alan herkes çok memnun. Xiaomi sana komisyon mu veriyor diyorlar.

:)

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
ALİ SEYKAN yazdı:

Redmi note 10 pro var. Whatsapp fotoğraf çekerken kötü olan kamerayı kullanıyor. Bu sebeple tost makinesi gibi çekiyor. Düzgün çekmek için illaki telefonun kendi kamerasından çekip sonra galeriden seçip göndermek gerekiyor.

Son 1 haftadır da  yine whatsapp kamerasından çekerken sol kamera çekiyor gibi gösterip sağ çekiyor :D Kağıt fotoğrafı çekiyorum,  görünürde tam 4 köşesi de görünüyor. Çektikten sonra kağıdın yarısı yok.

Bu problem programdan mı telefondan mı kaynaklı şu an bilmiyorum ama ciddi sıkıntı benim için.

Çünkü kamerayı uygulama yönetiyor. Telefon markası uygulama ile ortak çalışıp düzenleme yapmalı. Mesela samsung, instagram canlı yayındaki tost makinesi görüntü problemini çözdü. Bunun gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Benle birlikte 4 aile üyesi de Xiaomi kullanıyor. Hepside 2. Nesil, (4 tanede yetersiz donanım kaynaklı iskakartaya ayrilan ama hala sorunsuz çalışan telefonlar çekmecede). Ben fiyat performans olarak çok memnunum. Zamanı gelince 3. Nesil için en büyük adayım olan marka.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...