İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Kronik Arızaları

Erhan Doruk

Recommended Posts

Selçuk Keleş

3 yıldır Mi A2 lite kullanıyorum.
Android 9'da donma sorunları yaşadım 10'a geçince çözüldü.
Geçen sene ghost touch sorunu çıktı garantiden ekranı değiştirildi o da çözüldü.
Bunun dışında hiç bir sorun yaşamadım bataryası hala iyi durumda. 
Redmi serisinin biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
3 yıldır Mi A2 lite kullanıyorum.
Android 9'da donma sorunları yaşadım 10'a geçince çözüldü.
Geçen sene ghost touch sorunu çıktı garantiden ekranı değiştirildi o da çözüldü.
Bunun dışında hiç bir sorun yaşamadım bataryası hala iyi durumda. 
Redmi serisinin biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum.
Redmi olacaksa bile kesinlikle pro olmalı. Hadi bendeki mi6. İşlemcisi premium cihaz. Babamda note 9 pro var annem 9 düz. Babamınki ne kadar stabilize ise anneminki hep bi yavaş kasma vs.
İşlemci çok önemli
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

80 tane model çıkarmanın ne anlamı var tüketicinin kafasını karıştırmak için herhalde. 
Bu konuda sadece apple'in politikasını beğeniyorum, net ve sade.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hanımda Redmi Note 8 Pro, bende Redmi 9T, Çocukta Redmi Note 8, Kayınçoda Redmi 9T, çocuğunda Mi A3... ve böyle gidiyor. En genç telefon 2 yaşında, hiç sorunumuz olmadı şimdiye kadar.. Maşallah diyelim :nazar:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Xiaomi'lerim kameraları başarılı değil. O nedenle bolca video fotoğraf çeken arkadaşa Samsung A52 aldık çok memnun.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Erhan Doruk yazdı:

Uzun zamandır Mi6 kullanıyoru. Son zamanlarda yaşadığım ve sorunları ve çözüm yollarını paylaşmak istedim. Bu sorunlar xiaomi nin tüm telefonlarında ortaya çıkabiliyor. 

Sorunum ilk kez telefonun şarj olmaması ile başladı. Telefonu şarja takınca şarj kabul etmiyordu ancak telefonu tekrar başlatınca şarj oluyordu . Uzun araştırmalarım sonrası sorunun şarj devresinde olduğunu anladım. Bu sorunun kökten çözümü için şarj devresi komple değişmeli ( sadece soket değişimi yeterli değil) yazılım güncellemesi, fabrika ayarları v.s işe yaramıyor. 

Diğer sorum son bir haftadır var. Telefonda kulaklık takılı olmamasına rağmen takılı olduğunu gösteriyor ve görüşme esnasında ses gelmiyor. Köklü çözüm için yine soket devresi değişmeli. Geçici çözüm de Lesser Audioswitch programı yükleyerek ses çıkışını hoperlor ayarlayabilirsiniz. Telefonu tekrar başlatana kadar sorunsuz kullanırsınız. 

Elektronik cihazları ömürlerinin sonuna kadar kullanma gibi bir alışkanlığım var. Bakalım mi6 da 10 yılı yaklayabilecek miyim .😊

şarj sıkıntısını bende yaşamıştım. şarj soketinin olduğu bölümü alıp kendim değiştirdim. Çok basit bir şekilde değişiyor.Üzerinden çıkanda oksitlenme olduğunu gördüm sanırım sıvı teması olmuş ve zamanla oksitlenmeye yol açmış.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Abdullah Aladı yazdı:

şarj sıkıntısını bende yaşamıştım. şarj soketinin olduğu bölümü alıp kendim değiştirdim. Çok basit bir şekilde değişiyor.Üzerinden çıkanda oksitlenme olduğunu gördüm sanırım sıvı teması olmuş ve zamanla oksitlenmeye yol açmış.

değiştirdiğin parça bu muydu?

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/xiaomi-mi-6-sarj-soketli-mikrofon-bordu_pdp_748443923?utm_source=cimri&utm_medium=ocs&utm_campaign=sponsored

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Aynen hocam bu parçayı değiştirdim. 7-8 vida sökülüp değişiyor. Telefon parçası satan bir yerden 60 liraya almıştım. Telefoncu 200-250 arası değiştiririm dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...