İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta 1.4 Petek Isısı

Doğukan Özdemir
Çözüme git Ahmet İhsan Akşen tarafından,

Recommended Posts

Doğukan Özdemir

Arkadaslar merhaba .Aracim 2011 Fiesta tüp takılı vaziyette.Malum kış aylarinda petek sicakligina ihtiyac duyuyoruz..Bende şöyle bir durum var. Gaza basınca baya iyi sıcaklık geliyor..Rolantise biraz isi dusuyor..Normal mi?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Ahmet İhsan Akşen

İbre de düşüyordur muhtemelen.

Benzinli araç çabuk ısınır ve kolay kolay soğumaz, termostat açık kalıyor sizin muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Orjinal devir daim ve termostat degisti aslinda baya toparlandi...fakat bana hala bir miktar hafif soguyor gibi geliyor,az da olsa

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Gaza basılıyken sıcak, pedalı bırakınca soğuyorsa petek tıkalıdır. Benim de öyle. Ben peteği değiştireceğim. 

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Evet sogutma suyum tam..peteği temizlettim herhangi bir sorun yok dediler...Acikcası butun arizalari bir anda vermeye basladi,rampada hararet ışığıni yakiyordu,ust kapak conta dahil degistirdim..Tüp baglantilari değişti..Dün orjinal devir daimide taktirdim...Sicaklik daha iyi geliyor.Şuan rolantide sicakligi biraz dusmekte fakat yine tatmin edici bir sicakligi korumakta..Aklimda deli sorular,üst kapak yapildiktan sonra araba tekrar hararet ışığını yakmıştı..İlk yapilmasi gereken orjinal devirdaim takılması miydi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Doğukan Özdemir yazdı:

Evet sogutma suyum tam..peteği temizlettim herhangi bir sorun yok dediler...Acikcası butun arizalari bir anda vermeye basladi,rampada hararet ışığıni yakiyordu,ust kapak conta dahil degistirdim..Tüp baglantilari değişti..Dün orjinal devir daimide taktirdim...Sicaklik daha iyi geliyor.Şuan rolantide sicakligi biraz dusmekte fakat yine tatmin edici bir sicakligi korumakta..Aklimda deli sorular,üst kapak yapildiktan sonra araba tekrar hararet ışığını yakmıştı..İlk yapilmasi gereken orjinal devirdaim takılması miydi?

Devirdaim şu an bile ilk şüpheli.. İşini düzgün yapmıyor gibi. Gaza basınca sıcaklık artıyorsa petek ısınıyor demektir..

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Devirdaimi yeni degistirdim...onun isini saglam yapmamasi neye bagli ozaman?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Serkan Toker yazdı:

Devirdaim şu an bile ilk şüpheli.. İşini düzgün yapmıyor gibi. Gaza basınca sıcaklık artıyorsa petek ısınıyor demektir..

Bir kısmı tıkalıysa gazı bırakınca içinden geçen su miktarı debi olarak azalacağından daha az ısı vermesi muhtemel değil mi abi? 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İbreyi o yüzden sordum.

Devirdaim yetersiz geliyorsa motor sıcaklığı düşmez rölantide ama kalorifer soğuyabilir. Radyatör tikaliysa da olabilir bu sadece kalorifer soğuması

Kalorifer ile birlikte motor da soğuyorsa yani ibre düşüyorsa bu devirdaim yetersiz olduğu için değil termostat açık kalıp suyu soğuttu içindir diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bir kısmı tıkalıysa gazı bırakınca içinden geçen su miktarı debi olarak azalacağından daha az ısı vermesi muhtemel değil mi abi? 

Bakır o kadar çabuk ısı kaybetmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Bilmiyorum isin icinden cikamiyorum..Birkac gundur arabanin altinda az biraz yag akmis ,gecen gun tüp samandirasi,kalorifer petek olayi zaten belli..hepsi birbiriyle alakalimi degilmi onuda bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Doğukan Özdemir yazdı:

keşke direk petek değiştirseydin hocam bu temizleme sonrası su kanalları tıkanıp motor yaptıranlar falan var. Umarım sizin Başınıza Gelmez

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

İnsallah ..Bu arada bizim 2011 fiesta da yağ sogutucu nerde bulunuyor bilen vardir eminim paylasabilirmi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...