İçeriğe Yönlendir

Ford Ka - Aracım Sıcakken Çalışmıyor

Ümit Ağbaba

Recommended Posts

Ümit Ağbaba

Arkadaşlar Ford Ka aracım yaklaşık 2 haftadır sıcakken çalışmıyor. ilk marşta çalışıyor yani soğukken 5 10 km yol yapayım stop ettikten sonra marş dönüyor çalışmıyor. soğumasını bekliyorum daha sonra tek marşla çalışıyor. Sorun nedir acaba bir ustaya göstermeden sizinle paylaşmak istedim. Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

hocam  2010 model polomda aynı sorun vardı şöyle;sıcakken 3-4 kontakta zor çalışıyor ama soğukken tek kontakta alıyodu hiçbi usta bulamadı servise sordum benzin havalandırma valfi gibi bi valften bahsettiler değişcez dediler bende parçayı netten istedim ustama taktırdım ve sorun çözeldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

%99 supaplarınızda sorun var. Ona bi baktırmak lazım. İkinci olarak, zincir uzamış, sente bozulmuş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba

Aracın motoru yeni yaptırdım. Boğaz kelebeğini temizleyeyim olmadı supapları tekrar ayarlatayım. Olmadı bi bilgisayara bağlattırayım sensörlerle alakalı bi durum varmı. Hepsini deneyeceğim artık. Aküde sıkıntı yok bu arada

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lpg var mı? sıcakken çalışmıyorken marşa bastıkça egzosdan benzin kokusu geliyor mu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba
Çağlar Bayur yazdı:

lpg var mı? sıcakken çalışmıyorken marşa bastıkça egzosdan benzin kokusu geliyor mu

lpg var. egzosdan bilmiyorum dikkat etmedim.marşa basıp çalıştırmaya  çalışınca bi süre sonra  motordan geliyor benzin kokusu 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şunu deneyin, (zaten lpg nin tl avanatajı yok gibi ) lpg siz 1 depo sadece benzinde kullanın, hiç lpg ye geçmeyin, bu sürede sıcak marşta sorun hala devam edecek mi?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba
Çağlar Bayur yazdı:

şunu deneyin, (zaten lpg nin tl avanatajı yok gibi ) lpg siz 1 depo sadece benzinde kullanın, hiç lpg ye geçmeyin, bu sürede sıcak marşta sorun hala devam edecek mi?

Tamam abi bide öyle deneyelim.

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Çağlar Bayur yazdı:

Ben de aynı sorunu yaşadım bir kaç depo benzinde kullanınca düzeldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...