İçeriğe Yönlendir

Arka Koltukta Ehliyete El Konulabilir mi?

Ömer şipka

Recommended Posts

Ömer şipka

IYI GUNLER

Olay 1 ay once sakaryada yasandi aracimi park edip polis ve bekcilerin yanindan gecerek arkadaslarimin yanina eglenmeye gittim 1 saat sonra arkadaslarima araca tekrar geri geldik ve alkol kulanmayan arkadasim direksiyone gecti ve ayni polisler bizi uygulamada durdurdu direksyiyonda alkolsuz arkadasim olmasina ragmen araci daha once benkm pakrettigimi siyleyerek bana islem yapmak istedigini soylediler ve gbt yapicaz bahanesiyle kimligimi alip sofor benmisim gibi islem yaptilar o an butun itirazlarimiza ragmen islem yaptilar ve alkol metreyede zorla uflettiler ve zaten alkollu oldugum icin alkilu ciktim ve ehliyetimede elkoydular 

Daha sonra mahkemeye ititaz ettim fakat mahkemede bugun benim yazdigim itira dilekcesime sahitlerime ragmen polis tutanaginda yazilanlara bakarak itirazimi reddetti ve cezalari iptal etmedi.

Polis tutanaginda araci daha once benim pakrettigim daha sonra uzaklastigim ve yanima sofor alarak geri geldigim ve yan koltuga oturdugum kontrol noktasindada yan koltukda oldugum yaziyo.

Ben dogrulugumu nasil kanitlayabilirim cezayi nasil iptal ettire bilirim varmi basina daha once bogle bisey gelen.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Geçmiş olsun. Kamera kaydından başka çıkış yolu yok gibi.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Olay çok enteresan, o polislerin sizi izlemiş ve bir saat unutmamış olmaları çok enteresan. İşin içinden çıkılması zorbir durum. Bir avukata danışarak dava açabilirsiniz. Süreç uzun olur ama olumlu sonuçlanabilir. 

Yorum bağlantısı
Ömer şipka
Erhan Doruk yazdı:

Olay çok enteresan, o polislerin sizi izlemiş ve bir saat unutmamış olmaları çok enteresan. İşin içinden çıkılması zorbir durum. Bir avukata danışarak dava açabilirsiniz. Süreç uzun olur ama olumlu sonuçlanabilir. 

Ustumde pembe sweet vardi ordan tanimis beni ceza yazma gerekceside oydu pembe sweetli arabayi parketti diyip duruyodu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yani kontrol sırasında değilde, siz oraya park ederken alkollü olduğunuzu düşünerek mi ceza kestiler? 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Keşke yaya olarak kaçsaydın. Böyle bir anım var.

20 yaşlarındayım. Birgün gece 12 sularında jandarma çevirme yapıyor. Benimde ehliyetim yok. Bunları görünce geri döndüm. Aheste aheste giderken, birden yanımda bir motor beliriverdi. Üzerinde jandarma yazıyor. Dururmuyum :) bastım gaza. Uzadım gidiyorum. Buna baya fark attım. Neyse bir viraj geldi. Çok hızlı girmişim. Virajı alamadım. Motor çalıların içine girdi. O an motoru öyle bırakıp yan evin avlusuna girmek aklımdan geçmedi değil ama çetrefilli entrikaya gerek yok dedim. Bir müddet motorun başında bekledim. Sonra geldi bu arkadaş. Motorun anahtarını ver dedi. Al dedim. Anahtarı çıkarıp fırlattım. Sonra bunlar birden kalabalıklaştılar. Artisin biride yakaladım diye seviniyor. Ne yakalayacaksın sen. Benim enayiliğime yakaladın beni. Sonra anahtarı attığımı görünce sinirlendi. Niye yaptın bunu dedi? Ne yapmışım dedim? Anahtarı neden attın dedi? Çok keskin gözleri varmış :) Farkındabile değilim dedim :) Bunlar en az 10 kişi anahtarı aramaya başladılar. Bulamadılar. Kendi aralarında ne yapacaklarını tartışırlarken benim bir arkadaş geldi. Komutanım motor burda avluda dursun ben bakarım dedi. Onlarda tamam dediler. Beni alıp götürdüler. Ehliyetsilikden ceza yazdılar. Sonra beni saldırlar. Bir arkadaşı çağırdım. Eve gidip yedek anahtarı aldık sonra motoru alıp gittim. Daha çok şey var belki atladığım amma 23 yıllık mevzu insan hatırlayamıyor. İğne deliğinden motoru geçiren adamım, beni nereye yakalayacaksında işte hesapda olmayan koşullar enseletiyor. Bendeki motor 25 beygir sendeki motor 150 beygir. Keşke çevirmeye girseymişim dedim. Komutanda tanıdık çıktı. Jandarmaya o saatde atraksiyon lazımmış, bende arayıp bulamayacakları şeyi vermişim.

Son kısmı sildim :)

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ben olsam alkolmetreye üflemezdim. Sürücü değilim ki, neden üfleyeyim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben olsam alkolmetreye üflemezdim. Sürücü değilim ki, neden üfleyeyim. 

O durumda bilemezsin. Toyluğuna gelir üflersin. Bende üflemezdim. Hatta o cihazı alır atardım :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ömer şipka
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yani kontrol sırasında değilde, siz oraya park ederken alkollü olduğunuzu düşünerek mi ceza kestiler? 

Alkol metreye uflemek istemedim haliyle once presedurler geregi uflemen lazim diye zorladilar sonra polislere mukavemetden islem yapariz diye tehdit ettiler enson kan testine gotururuz diye zorladilar

evet islemi sizin dediginiz gibi dusunerek yazilmis gibi gosterdiler tutanaklarinda

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Var bi gariplik. Alkol alınan yerin fişi olur, kamera olur, bir şey olur ispatlanır diye düşünüyorum. Memur kendine iş çıkaracak şeyle çok uğraşmaz. Yolcu kısmında oturan kişiyi de zorla üfletmez diye düşünüyorum. Detaylıca bakmak lazım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Polisler ceza kesmek istemiş ve kesmişler.

Kontrol sırasında ceza kesecek bir durum bulamamışlar. 

Senin de alkollü olduğunu görmüşler, ceza kesilecek en iyi enstruman alkol tabi.

Yazıp geçmişler.

Mahkemeye o sırada araç kullanmadığını kanıtlaman lazım.

Profesyonellerin olduğu yerde hukukçuluk taslamak istemiyorum ama bizim sistemde denetimdeki görevlinin  senin suçlu olduğunu kanıtlamak yerinee sen suçsuz olduğunu kanıtlamak zorunda kalıyorsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

:blink2: Enteresan. Park ettiğinizde dikkat çekmişsiniz demek ki. Çok manevra yaptıysanız, olayın öncesinde alkollü sanmış olabilirler. Ya da daha öncesinden bir ihbar vb.  olup karıştırmış olabilirler. 
Geçmiş olsun. 🤷‍♂️

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

yol sonuna doğru kesilen ceza sayısı  artar derler

Yıl sonudur o.

Sizi durduklarında aracı kim kullanıyorsa ona işlem yapılması lazım. 1 saat önce sizi kullanırken görmesi ceza yazma hakkı vermemeli. 1 saat önce alkolsüzdüm ama 1 saat içinde içmiş olabilirim. Bence burada atlanan bir durum var. Belki hastanede yapılan kan tahlili ile ne zaman ne kadar alkol alındığını ispatlanabilirdi, ancak üzerinden zaman geçmiş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

ceza yazma hakkı vermemeli.

stutgarttanmısınız nesiniz :rofl: vesile ile haberin olsun çok zor durumdasınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzer bir hikaye de bizim bi tanıdığın başına geldi.. 

Araçta dört kişiler, üçü sarhoş.. kaza yapıyorlar.. Hepsi de yaralı. Alkol tespiti yapılıyor haliyle. 

Sürücü alkolsüz.. 

Sigorta şirketi alkolden dolayı hasarı red etti, aracı kullanan kişinin alkolsüz kişi olduğunu ispat edin dedi. 

Edemediler tabi, ama dava açtılar, dava iki yıl sürdü. Davayı kazandılar ve hasarı aldılar. 

Bankası olan sigorta şirketlerinden birisi idi. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Öncelikle geçmiş olsun, sakın yanlış anlamayın ama Adliyede çalışan biri olarak sadece yorum katmak istedim.

Polis park ettiğinizi görmüş, sonra gidip şoför buldu geldi, kontrol noktasından geçmiş dedi, yani şoför değiştirdiğinizi fark edip, sizin de yan koltuğa oturduğunuzu açıkça belirterek ceza yazmış.

İtiraz için dava açtınız, şahitlerime rağmen dava red edildi demişsiniz ama, şahitleriniz tahminim araçtaki diğer arkadaşlarınız, hatta polisin şoför bulup getirdi dediğiniz arkadaşınızdır muhtemelen. Yani burada hakimin olaya inanmaması çok normal. 

Burada eğer iddialarınızı kanıtlamak istiyorsanız, aracı ilk park ettiğiniz yeri gören güvenlik kamerası bakın etrafa, oraya park ettiğiniz saatten 1 saat sonra geldiğinizi ispatlarsanız zaten kazanırsınız.

Ha ama polisin dediği gibi aracı park edip, 15 dakika sonra başkasıyla geldiyseniz, o zaman hiç gerek yok itiraza :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Davayı kazandılar ve hasarı aldılar. 

asılsız iddia için sigorta şirketi manevi tazminat ödedi mi? yoksa yanına kar mı kaldı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

asılsız iddia için sigorta şirketi manevi tazminat ödedi mi? yoksa yanına kar mı kaldı

Kaldı tabi.. Ama daha vahimi.. kaza çok büyük değilse dava bile açılmıyor ve lanet oldun diyip bırakılıyor, tamamı kalıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer şipka
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun, sakın yanlış anlamayın ama Adliyede çalışan biri olarak sadece yorum katmak istedim.

Polis park ettiğinizi görmüş, sonra gidip şoför buldu geldi, kontrol noktasından geçmiş dedi, yani şoför değiştirdiğinizi fark edip, sizin de yan koltuğa oturduğunuzu açıkça belirterek ceza yazmış.

İtiraz için dava açtınız, şahitlerime rağmen dava red edildi demişsiniz ama, şahitleriniz tahminim araçtaki diğer arkadaşlarınız, hatta polisin şoför bulup getirdi dediğiniz arkadaşınızdır muhtemelen. Yani burada hakimin olaya inanmaması çok normal. 

Burada eğer iddialarınızı kanıtlamak istiyorsanız, aracı ilk park ettiğiniz yeri gören güvenlik kamerası bakın etrafa, oraya park ettiğiniz saatten 1 saat sonra geldiğinizi ispatlarsanız zaten kazanırsınız.

Ha ama polisin dediği gibi aracı park edip, 15 dakika sonra başkasıyla geldiyseniz, o zaman hiç gerek yok itiraza :)

İspatlayamiyorum kamerakaydi yok bi kac is yerine sordum onlarda yolu cekmiyolar diye bakmadilar bile 

Polis yaka kamelarina neden bakilmiyo yakakamelarinda aracin arka koltugunda oturdugum gozukuyo tutakda on koltukda yaziyo 

Tutanakda araca sofor buldugum yaziyo ama ben arkadaslarimla hep beraber geldim arabaya toplamda 5 kisi vardi arabada yaka kameralarinda hepsi var

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Ömer şipka yazdı:

İspatlayamiyorum kamerakaydi yok bi kac is yerine sordum onlarda yolu cekmiyolar diye bakmadilar bile 

Polis yaka kamelarina neden bakilmiyo yakakamelarinda aracin arka koltugunda oturdugum gozukuyo tutakda on koltukda yaziyo 

Tutanakda araca sofor buldugum yaziyo ama ben arkadaslarimla hep beraber geldim arabaya toplamda 5 kisi vardi arabada yaka kameralarinda hepsi var

Yaka kameraları devamlı açık olmuyor diye biliyorum.

Ayrıca ne yazık ki itiraz eden ispatlamak zorunda.

Kamera dışında ispatlamanız zor gibi, kolaylıklar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzer bir hikaye de bizim bi tanıdığın başına geldi.. 

Araçta dört kişiler, üçü sarhoş.. kaza yapıyorlar.. Hepsi de yaralı. Alkol tespiti yapılıyor haliyle. 

Sürücü alkolsüz.. 

Sigorta şirketi alkolden dolayı hasarı red etti, aracı kullanan kişinin alkolsüz kişi olduğunu ispat edin dedi. 

Edemediler tabi, ama dava açtılar, dava iki yıl sürdü. Davayı kazandılar ve hasarı aldılar. 

Bankası olan sigorta şirketlerinden birisi idi. 

Sigortası olan bankadir o ya. Yoksa o ne biçim poliçe kesmek banka açacak kadar :∆

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...