İçeriğe Yönlendir

Megane 3 - Akü Tavsiyesi

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

Merhaba,

eşim gittiği yerden dönecekken araba çalışmamış, esnaf yardım etmiş, akü bitmiş demişler.

1- anlık bir sıkıntı mıydı yoksa akü cidden bitti mi nasıl anlarım ?

2- yeni akü lazım ise ne almak gerek ? marka model ? kaç volt kaç amper olmalı ?

hiç ama hiç anladığım bir konu değil. bütçe sebebi ile en kalitelisini değil fiyat/performans ürününü almak istiyorum.

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi seneler tekrardan...

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
volt amper detayı eklendi
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Benim MEgane 3 otomatik aracımda da akü sıkıntısı olduğunda, Başka bir markanın yetkili bayii olan bir arkadaşım 74 amper bosch taktı bizim kara mambaya. 

Servis, 62 amper ve üzeri önerirken, otomatik şanzımanlarda 70 amperi taban öneriyor. 

Varta, Bosch gibi kalitesi tescilli markalara bakabilirsiniz. 

Mevcut akünüzü de ölçümleyip 12,8V minimum görmeniz lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

kesin anlamak için aracı stop ettik den 15 dk sonra akü ölçümü yaptırın bir de motor çalıştık tan sonra ölçüm yaptırın , düşük ise akü alınız 

Akü olarak varta yada bosch çok iyidir diğerlerinden %15 gibi pahalıdır ama daha iyi ve dayanıklıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, varta 70 lik öneriyor, üstü olabilir tabi. Birde start stop varda AGM falan gibi türler oluyor ona bakmak ve uygun olanı almak lazım, ucuz akü pek kalmadı malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

İlave yapmak isterim, bazen kızdırma bujisi hatalarını da akü bitmiş zannedebiliyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kasım sonu bakıma gittiğimde yetkili serviste taktırdım. Kampanya vardı 60 amper 600 liraya mal oldu. Şuan akülerinde fiyatları uçmuştur muhtemelen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Geçen sene alınmış olan varta akü 3 günde bitmeye başladı ölçümler yapıldı akü arızalı diye garantiye gönderildi.Afyon daki servis kullanıcı hatası olabilir umutlanma değişim için dedi.Fişi garanri belgesi  var giderim tüketici mahkemesine dedim.15 güne sonuçlanacak bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Bizim eve yakın, google yorumları yüksek bir yer buldum. aradım konuştuk. o da önce varta önerdi. fiyat yüksek deyince mutlu akü önerdi. çok fark yok dedi. 2 yıl garanti vs derken ikna etti :)

şimdilik bir sıkıntı yok.

zaten üzerinde boss diye bir marka takılıymış. daha önce hiç duymamıştım. araç 3 yıldır bende o da sıkıntı yaşatmamıştı.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...