İçeriğe Yönlendir

Gelen Zamlardan Etkilenmeme Yolları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Hepten batın diyorsun yani. :D

ya  2 3 seneye asgari ücretli konumuna düşmeye razı olacak beyaz yaka yada kendine yeni bir tünel açacak başka yolu yok

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fotoselli lamba koyacağız galiba bu gidişle :rofl:

Banyo hol yatak odası ve mutfak için sipariş verdim bekliyorum E27 duylu
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Uzunoğlu yazdı:

Çay işini elektrikli çaydanlıktan doğalgazlı ocağa yönlendirdim. 

ben artık demlemeden kuru şekilde tüketeceğim. olay o.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

hanımları hayat şartlarının kötüleştiğine,enflasyonun etkilerini ikna ederek,hergün hatırlatarak kafadan %50 tasarruf edebiliriz.

hergün hatırlatmak çok önemli,çünkü sen 1 saat konuşup ikna etsende ertesi gün hatırlamayacaktır.

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Köksal Yılmaz yazdı:

Evdeki eşyaların tamir/bakımını kendin yapmak. 

buyrun benim? çok temiz, pili yeni bakımı tam electrolux şarjlı süpürge mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gülkokan yazdı:
Ali Gök yazdı:
maaşla çalışma olayını bitirmeye uğraşın. bişekilde kendi işinize sahip olup kazanc artırma yoluna bakın

Marmarise gidip ufak bir kahve dükkanı açsam kazanır mıyım emin değilim

Tostçu aç.. Paraya para demezsin.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Koyuna keçiye danaya tavuğa hindiye ortak girip aracıları ortadan kaldıracağız. Salçamızı reçelimizi pekmezimizi evde yapacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

buyrun benim? çok temiz, pili yeni bakımı tam electrolux şarjlı süpürge mevcuttur.

Bu mesajı okurken sıkma yapan çamaşır makinesinden 3-5 sn tuhaf sesler geldi, gerginim :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ayrıca konu başlığını gelen zamlardan en az etkilenme yolları diye değiştirsek, zamlardan etkilenmeme gibi bir durum söz konusu değil de :fiuw:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

İşi gücü bırakıp Almanya ya gideyim diyorum çalışmaya... Çocuk, çocuk hasret çekicez ama başka bişi aklıma gelmiyo benim... Zamlardan böylece etkilenmem diye düşünüyorum, yazdan yaza geldiğim zaman akrabalara havada atarım... Baya baya mantıklı gelmeye başladı bu durum yani...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Vakıfbank ta %1,55 oranlı ihtiyaç kredisi var. bence bu ekonomik şartlarda oran çok iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hareketi sınırlıyorum yavaş gidiyorum alışverişten sakınıyorum. Başka birşey yapamam. 

kombilerde comfort/eco modu var comfortta devridaim ve bişeyler devamlı çalışıyor onu kapatın.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Yaptıklarım,

Kombi Eco moda aldım,

İtina ile hiç bir yerde açık ışık bırakmamaya çalıştım (TV Ambilight da dahil)

Aracın sevisini uzattım götürmedim. Karşılaştığım 1-2 sorunu kendim çözdüm

Keyfi gezmeler erteledim. (En son bir ay önce yakıt aldım)

Keyfi alkol/tütün ürünlerini tamamen azalttım

Giyim tamamen kısıldı ancak, yalnızca çocuklara mont alındı

Kuaför/bakım vs ihtiyaçları ertelendi

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

kombilerde comfort/eco modu var comfortta devridaim ve bişeyler devamlı çalışıyor onu kapatın.

hocam yanlış biliyor olabilirim; eco yada comfort mod sıcak su kullanımı ile ilgili diye biliyorum. comfort mod da kombi içinde sürekli istenilen sıcak su hazır tutuluyor, eco modda soğuktan sıcağa dogru ısınma yaparak veriyor. (tüketimi etkilermi bana göre çok az fark olur) eco yada comfort  mod peteklerle alakalı ısınma modu değildi sanırım. 

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Metin Akbal yazdı:

Elimdeki nakiti lüzum olmadıkça harcamam herşeyi biriktirip karttan alırım.

Peşin fiyatına taksit yapılan herşeyi kolluyorum. En sağlam kar burdan yapılıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Televizyon almam lazım çok kötü zamana denk geldi 😒 Ne yapacağım bilemiyorum. Nasıl kısacaz bu durumda neler yapacağız herkesin yorumunu tek tek okuyorum valla nereden ne yakalayabiliriz veya yapmadığımız düşünemediğimiz ne var diye :( 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Serkan Gülderen yazdı:

sıcak su hazır tutuluyor,

aynen.
Elektrik konusunda akşamları 18-22 arası makine açmamaya dikkat edin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Serkan Gülderen yazdı:

hocam yanlış biliyor olabilirim; eco yada comfort mod sıcak su kullanımı ile ilgili diye biliyorum. comfort mod da kombi içinde sürekli istenilen sıcak su hazır tutuluyor, eco modda soğuktan sıcağa dogru ısınma yaparak veriyor. (tüketimi etkilermi bana göre çok az fark olur) eco yada comfort  mod peteklerle alakalı ısınma modu değildi sanırım. 

kombisine göre değişiyor ya da iki ayrı ayar var. yani, içerisi ısınınca devridaimi kapatanlar var kapatmayanlar var. devridaimin 100-150w olduğunu düşünürseniz çok önemli.

Arif Aykın yazdı:

Televizyon almam lazım çok kötü zamana denk geldi 😒 Ne yapacağım bilemiyorum. Nasıl kısacaz bu durumda neler yapacağız herkesin yorumunu tek tek okuyorum valla nereden ne yakalayabiliriz veya yapmadığımız düşünemediğimiz ne var diye :( 

almayın. huzur var..

şurda bişeyler yazıyor sanıyorum termostat ile ilgili bir avantaj

https://forum.donanimhaber.com/kombi-sirkulasyon-pompaniz-surekli-calisiyormu--70649906

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Termosifonu güngüz kapatıp duşa girmeden 30 dk önce açsak şehir içine girmiş gibi mi oluruz yani daha mı çok yakar? Atıyorum sürekli 40 ta tutacağına gündüz kapatayım akşam gelince açayım diyorum?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim kombi eco modda, termostat da var, bakımını da 3 ay kadar önce yaptırdım, temiz çıktı. Enişteye de termostat aldırdım, kendim taktım. 

Fairy tableti ortadan kessek temizler mi acaba? Makine başka deterjanla düzgün yıkamıyor(siemens)

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Mehmet Göktürk yazdı:

kombisine göre değişiyor

doğrudur hocam vaillant ecoTEC Pro Tam Yoğuşmalı Kombi kullanıyorum, bu kombide sadece sıcak suda mod olayı mevcut.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

O imkansız işte , etkilenmeme şansımız SIFIR maalesef vergi elektrik d.gaz akaryakıt gıda otomotiv yani daha aklıma gelmeyen bir çok ürüne faiş zamlar geldi ve geliyor şuan öğrendiğime göre de tekel ürünlerinede % 30 dan fazla zam gelmiş :) sonra marmaraya %36 zam TCDDY YHT ne + 20 zam yapmış .

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gülkokan yazdı:

kendi saçımı kendim keserim ayda 40 tl cepte kalır

ben bayağı ilerlettim. aynasız kesebiliyorum makine ile.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Göktürk yazdı:

almayın. huzur var..

Bana göre de öyle fakat evde sürekli duran hanım ve çocuklar olduğundan ve televizyon bozulduğundan dolayı mecburiyet hissediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...