İçeriğe Yönlendir

Araç Kullanmaya Ara Vermek

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Kadir Kaya29

refleksler körelir mi?

Merak ediyorum.

1 ay kullanmayacağım.

Not: 7 aylık şoförüm 6000 km yol yaptım. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

İlk 1-2 dakika biraz gariplik olabilir. 

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Çok kısa bir süre psikolojik stres yaşarsınız belki. Haricinde bir değişiklik olmaz 🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Çok bişe olacağını sanmıyorum. 6 ay askerden sonra oturdum direksiyona farkeden bişe yoktu. Tabii burda tecrübeniz de önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Refleksler yaşlandıkça körelir. Henüz yeterince araç kullanmamışsınız zaten, dert etmeyin 1 ay da çok kısa. 1 saatte eski halinize dönersiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bisiklet kullanmayı unutmazmıs insan 😨

Ama arabayı bilemedim.. Ben yürümeyi unuturum ama sanırım arabayı unutamam 🤔

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Refleks kaybolmaz kolay kolay ama 7 ayda refleksler çok oturmamış olabilr.

1 ayda bir şey olmaz merak etmeyin.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen 6 sene üstüne ilk defa manuel kullandım. Stop ettirdim 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

3 hafta mahrumiyet sonrası @Ahmet Gül hocam sağolsun onun kırmızı Alfa'nın direksiyonuna oturdum. İlk 3-5 dk dışarı çıkmış olmanın verdiği afallama sonrası biraz kurum temizliği yapmıştık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Kadir Kaya29 yazdı:

refleksler körelir mi?

Merak ediyorum.

1 ay kullanmayacağım.

öyle bir şans varsa kullanmayın. 

unutulmaz. zaten kısmen acemilik mevcuttur hala. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Selim Bilgin yazdı:

3 hafta mahrumiyet sonrası @Ahmet Gül hocam sağolsun onun kırmızı Alfa'nın direksiyonuna oturdum. İlk 3-5 dk dışarı çıkmış olmanın verdiği afallama sonrası biraz kurum temizliği yapmıştık.

Alfa'nın refleksleri de epey açmıştık o gün 😁 Vaktin olsaydı bir de viraj performansı açardık Ilgaz'da. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ahmet Gül yazdı:

Alfa'nın refleksleri de epey açmıştık o gün 😁 Vaktin olsaydı bir de viraj performansı açardık Ilgaz'da. 

1 ayda hiçbir şey olmaz, maksimum 1 saatte eskiye dönersiniz.

Alfa denmiş, onca otomobilim /suv’um oldu. 156’nın 1.6 motoruyla verdiği sürüş keyfini hiçbirinde bulamadım. Ne zaman ne tepki vereceğini adım gibi bilirdim. Sürücüyle öylesine bütünleşen araca denk gelmedim hiç. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Kadir Kaya29 yazdı:

refleksler körelir mi?

Merak ediyorum.

1 ay kullanmayacağım.

Bunu dert ederseniz, evet bir şeyler olmasa bile oldurursunuz. Dert edilecek bir konu değil.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bir şey olmaz. Arabayı zaten bilinçle kullanıyoruz refleksle değil. Reflek bir kaç yerde gerekiyor ve ortaya çıkıyor, mesela aniden yola bir şey çıktığında frenleme gibi. Normalde gaza frene debriyaja basmak öğrenilmiş ve unutulmayan şeyler.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Önder Özcan yazdı:

Arabayı zaten bilinçle kullanıyoruz refleksle değil.

Bana tersi gibi geliyor. Özellikle manuel kullanırken.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

Bana tersi gibi geliyor. Özellikle manuel kullanırken.

Öğreniyoruz. Derler ya bisiklete binmek unutulmaz, ama önce binmeyi öğreniyorsun. Sonra unutmuyorsun.

Otomatik-manuel olayı başka. Alışkanlık, 5 dakika kullanınca hatırlıyorsun yine :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Bisikleti yazmış üstte. Aynı onun gibi. Bir şey değişmez. 2 dk bile sürmez normal sürüşe dönmen. Oto man ayrımım da yok isterse 5 yıl geçsin aradan. Askere gittiğimde 6 ay boyu hiçbir direksiyona el sürmemiştim. Döndükten sonraki ilk sürüşümden aldığım zevk ilk araç sürdüğümde aldığım zevk gibiydi. Şimdi hiçbir esprisi yok işin. Arada gazlayınca iyi hissettiriyor o kadar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...