İçeriğe Yönlendir

Wrc Hyundai İ 20 Hybrid

Aytac Sakal

Recommended Posts

Aytac Sakal
(düzenlendi)

Wrc 2022 için ilk araç tanıtımını Hyundai yaptı ,  en kritik gelişme ise bu sezon kullanılmaya başlanacak olan Hybrid motorlar.

2022 Hyundai İ 20 N Rally 1 Plug in Hybrid...

Ford Puma ile Toyotada Yaris ile Şampiyonada yer alacak.Araçta İ20 tabanı baz alınmış 20-23 Ocak Monte Carlo Rallisi ile Wrc takvimi başlayacak.

https://www.wrc.com/en/news/2021/wrc/hyundais-hybrid-challenger-completes-first-test/

hyundai-wrc-powers-into-new-hybrid-era-i20-n-rally1-2022-right-side_Content Banner Mobile.jpg

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dünde wrc için tasarlanan full elektrikli fiesta'nın videosunu izledim. 3 motor ve 2 kademeli şanzıman ile tasarlanmış. Bataryaların soğutulması özel sistem radyatör ve kuru buzla sağlanıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Dünde wrc için tasarlanan full elektrikli fiesta'nın videosunu izledim. 3 motor ve 2 kademeli şanzıman ile tasarlanmış. Bataryaların soğutulması özel sistem radyatör ve kuru buzla sağlanıyordu.

Ben 2022 Wrc Pumayı çok beğendim harika görünüyor.

https://dirtfish.com/rally/wrc/m-sport-announces-loebs-wrc-return-on-monte-carlo-rally/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Tamer Topaç yazdı:

Camı çatlamış :fiuw:

Çok yakışıklı olmuş ama.

Nede olsa direksiyonda Loeb var , WRC araçların asfalt versiyonları yakıyor 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Devir hızla değişiyor :)   bakalım bizim millet ne yapacak...

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Devir hızla değişiyor :)   bakalım bizim millet ne yapacak...

Togg'u sokacağız yarışa biz yahu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cem Işık yazdı:

Togg'u sokacağız yarışa biz yahu

Hadi inşallah :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hadi inşallah :)

önce karlıkçı halilde bi badikit yaptırız

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

önce karlıkçı halilde bi badikit yaptırız

Mıştaynları unutmayalım ama lütfen.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Araca ekstra ağırlık yapmışlar. Amaç artık değişti. Hybrid teknolojisini geliştirmek için motor sporlarında kullanmaya başladılar sanırım. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Reis açıklama yaptı. Herkes alabilecek kadar ucuz olacakmış. Yoksa zaten esprisi olmazmış toggggun. 

"Herkes" kısmını çözemedim daha :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

İyice çivisi çıktı dünyanın. Gram zevk almıyorum şahsen şunun yarışından.

F1'in de zevkini yerler yakında elektrik melektrik ayağına.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hamit inan yazdı:

Reis açıklama yaptı. Herkes alabilecek kadar ucuz olacakmış. Yoksa zaten esprisi olmazmış toggggun. 

bir kısım herkes işte yahu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araca ekstra ağırlık yapmışlar. Amaç artık değişti. Hybrid teknolojisini geliştirmek için motor sporlarında kullanmaya başladılar sanırım. 

F1'de 2014'ten beri kullanılıyor aslında, hem de oldukça karmaşık bir sistem. F1 motor sesinin öldüğü dönem de diyebiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Muhammet Ali Deli yazdı:

Gram zevk almıyorum şahsen şunun yarışından.

Yan koltuk boş helalleş gel :)
opv4uy4.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Hamit inan yazdı:

Çevresindeki Herkes.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Hamit inan yazdı:

Yan koltuk boş helalleş gel :)

wHuftf.png

Bir arkadaşım ekolü :f1: :D 

Denk getirip bi gün çıkalım hacı Samsun istanbul arası yaparız bişeyler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Muhammet Ali Deli yazdı:

wHuftf.png

Bir arkadaşım ekolü :f1: :D 

Denk getirip bi gün çıkalım hacı Samsun istanbul arası yaparız bişeyler :) 

yavaşşşş çayı boğazımda bıraktın :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)
Hamit inan yazdı:

yavaşşşş çayı boğazımda bıraktın :)

Hakan yavaşşş :D yavaş diyince aklıma direk bu geliyor ulan ne güldümdü vatsaptan attı bizim gevşek arkadaş :D bu vesileyle Mansur başkana selamlar :) yavaş olsun bizim olsun .

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

citroen, vw, skoda bu markalar hibrit sistem nedeniyle mi ayrildilar acaba bilgisi olan var mı?

koca wrc de epi topu 3 marka yarışacak, takvimde turkiye rallisi de yok [emoji17]

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Coşku Mert yazdı:

citroen, vw, skoda bu markalar hibrit sistem nedeniyle mi ayrildilar acaba bilgisi olan var mı?

koca wrc de epi topu 3 marka yarışacak, takvimde turkiye rallisi de yok emoji17.png

Skoda daha çok Wrc 2 Erc gibi Wrc den daha alt kategorilerde yarışmayı tercih ediyor bir çok takıma araç sağlıyor.Şampiyoda halen yer alıyorlar , Bu bir tercih.

Vw Polo ve Ogier ile 2013 2016 arası aldığı Şampiyonluklar ile Wrc nin tozunu attırmıştı baskın bir Dominasyon ile artık daha fazla yapacak bir şeyleri kalmamıştı Şampiyonadan çekildiler.

Wrc maliyetleri çok yüksek ben şahsen Citroen Peugeot Renault Audi Mitsubishi Toyota Subaru Opel  (Üretilirse Manta) özelliklede Lancia (Üretime başlarsa) tekrar pistlerde görmek isterdim. 

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

su hayatta zevk aldigimiz ne varsa teker teker gidiyor zaten ne diyelim

Skoda daha çok Wrc 2 Erc gibi Wrc den daha alt kategorilerde yarışmayı tercih ediyor bir çok takıma araç sağlıyor.Şampiyoda halen yer alıyorlar , Bu bir tercih.
Vw Polo ve Ogier ile 2013 2016 arası aldığı Şampiyonluklar ile Wrc nin tozunu attırmıştı baskın bir Dominasyon ile artık daha fazla yapacak bir şeyleri kalmamıştı Şampiyonadan çekildiler.
Wrc maliyetleri çok yüksek ben şahsen Citroen Peugeot Renault Audi Mitsubishi Toyota Subaru Opel  (Üretilirse Manta) özelliklede Lancia (Üretime başlarsa) tekrar pistlerde görmek isterdim. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...