İçeriğe Yönlendir

Focus II Alınır Mı? Ve Direksiyon Göbek Logosu Sorusu?

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi

Arkadaşlar ML satıp biraz daha makul boyutlar ve daha az yakıtlı bir araca geçmek istiyorum aynı zamanda eşimde kullanabilmesi adına HB almak niyetindeyim... Fav listemde Focus 2 dizel ve Golf Plus dizel var...

Focus 2 tavsiye edermisiniz ? Dizeli ni ? Benzinlisi düşünmeme sebebim 0-100 leri düşük gördüm...

Birde bir kaç ilan fav listeme ekledim, bazılarında Direksiyondaki FORD logosu soyulmuş bazılarında sağlam.. Takıldığımdan değil lakin bu sorun km'sini göstermez mi ?

Mesela bu araç 200 bin km'de ama logosu sağlam

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-orijinal-km-temiz-aile-araci-989707365/detay/

Mesela bu araç ise 135 bin km'de logo soyulmuş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-otomatik-dusuk-kilometre-temiz-focus-ghia-985606265/detay/

Görüşler için teşekkür ederim. 🙏

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Focus 2 dizel otomatikteki cvt şanzıman sorunlarıyla ünlüdür, forumda bolca konuşulmuştu, otosan bi ara 2.el fiyatını ödeyip topladı piyasadan. Focus 2 olacaksan benzinli otomatik olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Focus 2 kullanıcısı olarak dizel otomatik tavsiye etmem. Benzinlisine bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
(düzenlendi)

Şiddetle tavsiye ederim. 13 yıldır focus 2 dizel kullanıyorum. Direksiyondaki soyulma sıcak bölgelerde değişiklik gösterebilir. Kayınpederimde 375binde focus 2.5 var direksiyon logosu sapasağlam. Benim aracım 250binde araba sıcak bölgede olduğundan soyulmuştu bende kendimce bir çözüm bulup onarmıştım. Benzinli önermem, dizelini kullanırsanız benzinlisinden direkt vazgeçersiniz diye düşünüyorum :) Edit: Manuel için konuşuyorum, otomatikler kronik arızalı diye biliyorum

tarihinde Mustafa Şahin2 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Ersev Kaya yazdı:

Focus 2 kullanıcısı olarak dizel otomatik tavsiye etmem. Benzinlisine bakabilirsiniz.

Benzinli olanların aslında yakıt güzel görünüyor .. peki gidişleri çok mu cansız ? Teşekkür ederim.

Köksal Yılmaz yazdı:

Focus 2 dizel otomatikteki cvt şanzıman sorunlarıyla ünlüdür, forumda bolca konuşulmuştu, otosan bi ara 2.el fiyatını ödeyip topladı piyasadan. Focus 2 olacaksan benzinli otomatik olmalı.

Köksal bey bilgi için çok teşekkürler... 

Mustafa Şahin2 yazdı:

Şiddetle tavsiye ederim. 13 yıldır focus 2 dizel kullanıyorum. Direksiyondaki soyulma sıcak bölgelerde değişiklik gösterebilir. Kayınpederimde 375binde focus 2.5 var direksiyon logosu sapasağlam. Benim aracım 250binde araba sıcak bölgede olduğundan soyulmuştu bende kendimce bir çözüm bulup onarmıştım. Benzinli önermem, dizelini kullanırsanız benzinlisinden direkt vazgeçersiniz diye düşünüyorum :) Edit: Manuel için konuşuyorum, otomatikler kronik arızalı diye biliyorum

Okumaya başlayınca heyecanlanmıştım 😉.. Teşekkür ederim o zaman Dizel otomatik leri fav listemden siliyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Talha Bilgi yazdı:

gidişleri çok mu cansız

Tamamen gaza basmanızla alakalı.

Cumartesi günü Ankara'ya gelirken Elmadağ'ı 140-150 ile çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

CVT bakmayın aman diyim. Benzinliler ise, atmosferik motor, tork konvertörlü 4 ileri şanzıman. Performans ve yakıt olması gerektiği gibidir. Ama sağlamdır, kolay kolay sıkıntı çıkarmaz.

Focus 2,5 Tdci Hb. Titanium/X. Yapılacak tek şey iyi bir ses/ısı yalıtımı. Olsa da binsek. Hala birçok güncel araçtan daha yakışıklı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Focus düşünülecek ise bir tık daha üst model bakılırsa tadından yenmez. Tabi bütçe meselesi önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Tamamen gaza basmanızla alakalı.
Cumartesi günü Ankara'ya gelirken Elmadağ'ı 140-150 ile çıktı.

teşekkür ederim. sanırım; benzinliler klasik 4 ileri şanzıman konfor düşük olsada bildiğimiz sağlam klasik bir şanzıman.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
satlık ml mi var?

evet abi :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mercedes-benz-mercedes-ml-320-stepne-paketli-989916119/detay

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

2,5 Dizelim vardı tadı hala damaģımda tork yol tutuş sürüş keyfi farklıydı benim araçla çok oynanmıştı üzmese satmazdım.Motor performansı sağlamlığı çok iyiydi.Birde not düşeyim yakıt anlamında çokta ekonomik diyemeyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Talha Bilgi yazdı:

teşekkür ederim. sanırım; benzinliler klasik 4 ileri şanzıman konfor düşük olsada bildiğimiz sağlam klasik bir şanzıman.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mercedes-benz-mercedes-ml-320-stepne-paketli-989916119/detay

obbaaaaa... yapılır mı bu şimdi

bunların ilanlarında hep teypler değişmiş oluyor, onun sebebi nedir?

bir de 4x4 çalışma mantığı nasıl bunlarda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Logo soyulup soyulmaması bence km ile ilgisiz bir şey. Onu pek dikkate almanızı önermem. 

Focus 2 alınır güzel de olur ama bütçe zorlanabiliyorsa focus 3 tadından yenmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Talha Bilgi yazdı:

klasik 4 ileri şanzıman konfor düşük olsada

Tam tersi vites geçişleri sarsıntısız, geri kaydırma yapmaz akar yolda araç ama 100 HP ve şanzımanın kırpması ile gitmiyor bu dedirten bir kombinasyon malesef.

Manüel dizel en güzel seçenek focus 2 de, otomatik olacaksa benzinli tek seçenek, dizel e yaklaşmayın aman diyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bu iki araç arasında 35 bin TL. gibi bir fark var. Bütçe uygun ise 195 binlik temiz gibi duruyor. Ancak bu paralara bu modelde araba alacağıma yerinizde olsam Egea zorlardım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Çağlar Bayur yazdı:

obbaaaaa... yapılır mı bu şimdi

bunların ilanlarında hep teypler değişmiş oluyor, onun sebebi nedir?

bir de 4x4 çalışma mantığı nasıl bunlarda?

Abi hanımın araç şanzıman patladı tamirde, ona araç daha çok lazım oluyor. Benim ML süremedi, bir yandan yakıt fiyatları malum, ekonomik çarklar malum... Satıp hanımında sürebileceği HB, Mpv, sedan almaya niyetlendim... Yakıtı koklasın demiyorum ama makul olsun otomatik olsun diye böyle bir yola girdim... Orjinal teypler kasetli yada Cd changerli ama radyolar frekans tutmuyormuş hemen hepsinde ekran takılı....  bildiğim kadarı ile sürekli 4 çeker yani elektronik 2 ye çevirme zırt pırt yok , Low range var extra birde SRS iptal var eğlenmek için :)

Muhammet Ali Deli yazdı:

Logo soyulup soyulmaması bence km ile ilgisiz bir şey. Onu pek dikkate almanızı önermem. 

Focus 2 alınır güzel de olur ama bütçe zorlanabiliyorsa focus 3 tadından yenmez..

Focus 3 powershift değilmi ? Eğer öyle ise almam sanırım yakınımda bir kaç problem yaşayan oldu da... 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tam tersi vites geçişleri sarsıntısız, geri kaydırma yapmaz akar yolda araç ama 100 HP ve şanzımanın kırpması ile gitmiyor bu dedirten bir kombinasyon malesef.

Manüel dizel en güzel seçenek focus 2 de, otomatik olacaksa benzinli tek seçenek, dizel e yaklaşmayın aman diyeyim.

Teşekkür ederim, görüşleriniz için.

Ayhan Asil yazdı:

Bu iki araç arasında 35 bin TL. gibi bir fark var. Bütçe uygun ise 195 binlik temiz gibi duruyor. Ancak bu paralara bu modelde araba alacağıma yerinizde olsam Egea zorlardım. 

Egea'yı iş yerimizde kullanıyoruz abi, açıkçası hiç sevmiyorum yani arabanın ruhu yok büyük konuşmak gibi olmasın o paraları ona vermezdim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Tamer Topaç yazdı:

a3f06b5234a038cd486b3316fc0b8e2b.jpg

Buna bronz yada siyah wrc tipi sık kol jant ile 1,5 cm spacer.... üfff :)

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Yerinizde olsam bu paralara ML alırdım 🙂 Çok güzel aracınız varmış, fiyatı da uygun epey çok durmayacaktır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Burak Kuşçu yazdı:

Yerinizde olsam bu paralara ML alırdım 🙂 Çok güzel aracınız varmış, fiyatı da uygun epey çok durmayacaktır.

Teşekkür ederim. Fiyatı hakettiğini yazdım baya face hesabında arkadaşlar tepki gösterdi ama ... :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Talha Bilgi yazdı:

Teşekkür ederim. Fiyatı hakettiğini yazdım baya face hesabında arkadaşlar tepki gösterdi ama ... :)

Focus 2.5 kullanıyorum 8 aydır. Benzinli+ LPG otomatik. Eğer ralli yapma niyetiniz yok ise yeterli bir araç.

yakıt konusunda da uzun yolda 9 litre şehir içinde 12-13 litre lpg tüketir.

Talha Bilgi yazdı:

İlan da Mercedes'e yakışır şekilde olmuş 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

benim orotparka sığsa noterde buluşruduk güzel suv

Tek kapılıyı ver, yer açılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Çağlar Bayur yazdı:

benim orotparka sığsa noterde buluşruduk güzel suv

suv olsa sığardı abi, cip bu 😉

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...