İçeriğe Yönlendir

Motor Isındıktan Sonra Tekrar Çalıştırmada Yüksek Devirde Çalışma

Veysel Karani Koç

Recommended Posts

Veysel Karani Koç

Selamünaleyküm başlıkta yazdığım gibi motor ısındığı zaman stop edim sonra örnek vermek gerekirse 5 dk sonra bile calıştırsam 2 devirin üstünde calışıyor normal rölanti ye gelmesi yaklaşık 2 dk buluyor Benzin veya lgp fark etmiyor 

Yorum bağlantısı
Veysel Karani Koç

Çağlar abi 4 sanırım 1.8 16 v efi motor

Yorum bağlantısı
Veysel Karani Koç

İnan bilmiyorum abi ne olduğunu daha bir yere de göstermedim yeni yeni böyle yapmaya başladı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu 2 dak yüksek rölanti dışında soğuk sıcak çalışmada rölantide vs. başka bir sorun var mı ?

Yorum bağlantısı
Veysel Karani Koç

Hayır abi dalgalanma geç calışma isteksizlik hiç birşey yok yaklaşık 8 saatdir - 6 derecede dışarıda idi araba tek marşla calıştı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

açıkçası ben olsam hiç ellemezdim şu an. yanına başka bir belirti gelmedikçe, havalar biraz soğudu..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Rölanti ayarlayıcısı takılı kalıyor olabilir. Sorun devam ederse rölanti ayarlayıcını temizlettirin.

Yorum bağlantısı
Veysel Karani Koç

Mustafa abi sökülüp balata spreyi ile temizlesek olurmu yoksa özel bir sıvısı varmı 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Veysel Karani Koç yazdı:

Mustafa abi sökülüp balata spreyi ile temizlesek olurmu yoksa özel bir sıvısı varmı 

Balata spreyi ile temizleyebilirsin. Ama mekanik kısma tornavida vb. ile müdahale etme. Rölanti ayarlayıcısı bozulabiliyor. (Tecrübe ile sabit) 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

termostat gövdesi üzerinde ısı müşürü soketini çıkarıp dene. fark oluyorsa ısı müşürü kaynaklı bir problem var demektir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...