İçeriğe Yönlendir

Yeni ÖTV Düzenlemesi

Ali Uymaz

Recommended Posts

İlkay Başaran
ağladım dert büyük, yat kaç mt?
36 feet abi. 30 knot falan yapıyor. Metrik sistemi anlamıyor ben. Siz nası diyor böle mm sen 2 tane v8 volvo penta aynı anda arıza yap. Aman tanrım dedirtir.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

36 feet abi. 30 knot falan yapıyor. Metrik sistemi anlamıyor ben. Siz nası diyor böle mm sen 2 tane v8 volvo penta aynı anda arıza yap. Aman tanrım dedirtir.

olmadı metre metre atılır hava, onsu knotu kime anlatacaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bilsem böyle olacağını cumminsleri atmazdım. :crazy:

olmadı metre metre atılır hava, onsu knotu kime anlatacaz
Planingde tutup dalga yaptırıp balıkçıları batırınca anlıyorlar abi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

biri zaten bozukmuştur.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
biri zaten bozukmuştur.
Mutfak tüpü 248 tl olmuş hocam. Şimdi aldım. Aygaz. Rezistans yapacam tüpe. Isıtıp dibine kadar kullanayım. Bitince de kesip içindeki yağı sıyıracam. İş oraya döndü. Kapıları falan yağlarım.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

biri zaten bozukmuştur.

kaçak mazot almışsa, ikisi de ordan besleniyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
kaçak mazot almışsa, ikisi de ordan besleniyor
Rüya işte abi. Sonra uyandım zaten. Yorgan düşmüş.

V8 çift volvo penta olayı rüya yani. 20 hp marinerin bozulup algida şemsiyesi ile limana dönüş doğru.
Karıştı iyice :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Bu düzenlemeye göre fiyat listesini güncelleyen markalar oldu mu acaba? Yoksa daha erken mi?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Bu hiç iyi şeyler anımsatmıyor. Böyle söyleme hocam.

düşünsene o anda varsın diye vergi alıyorlar. her an olabilir. nerede denk gelirse memur hop çantasını açıyor, çeşitli aletlerle kontrol ediyro. evet varsınız, şimdi vergiyi ödeyin diyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekir Çelik yazdı:

Bu düzenlemeye göre fiyat listesini güncelleyen markalar oldu mu acaba? Yoksa daha erken mi?

ibiza kellayn bassan gitmez paket paket 314 ten 301 e düşmüş mesela, araba var mı onu bilmem teknik olarak bakıyorum

vesile ile kasım 2021 de 190 felandı bu paket

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Matrahlar artırılmadan fiyatlarda iyileşme zor, tahminim yakında o da gelecektir. Şu an araçların çoğu yine üst bantta.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Çok saçma bir uygulama. Bir kere anlaşılır olmuş. Daha karmaşık, formüllü çarpanlı bir sistem olmalı, ki halk incelemesin sorgulamasın alacağını alıp geçsin. Mesela ÖTV öncesi 200 bin TL altı olup, motoru 1.6 üzeri olanlara ve beygir gücü 100'ün üzerindeyse ekstra %20 olması lazım. %20 ÖTV sonrasında %18 KDV'yi "şakkadanak" koyunca su dan çıkmış balığa döner millet. Emisyon önemli değil zaten, boşver :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

şu adamlara uygun birer kayış yok mu sizin fabrikada taksak kafalarına?

Sorun kayışta olsa keşke. Gücü ve iktidarı ele geçirince, her fraksiyon bile isteye aynı çarkın bir parçası oluyor yıllardır. Ciyaklayan sadece garip gurebanın kayışı :) 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...