İçeriğe Yönlendir

Kışın Dağdan İnerken Motor Sıcaklığı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Çok iyi yanlıyorsun 

Önder abi dimi. Çok fena yanlar. 2.7 5 cyl

Şu nasıl?

images?q=tbn:ANd9GcRn-BxO73ByQfRYbe1mjog

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

A/C kapalıysa çalışmıyor mu yani? O enteresanmış.

Bu akşam denedim. Soğuk motor marşa bastım dereceyi bu defa high-high yaptım auto modda klima sistemini çalıştırdım, autoyla açınca zaten klima devrede başlıyor. 1dk kadar hava üflemiyor zaten, önce ısıtıcı kendi ısınıyor sanırım. Sonra ılıktan sıcağa doğru üfleme başlıyor. Sıcak gelmeye başlayınca - motor hala buz gibi çalıştıralı 3 dk oldu- A/C off tuşuna bastım, sıcak hava 1 dk içinde ılıkllaşıp soğudu ve gene üfleme durdu. Tekrar A/C yi açtım tekrar kısa bir süre sonra sıcak hava gelmeye başladı.

Sözün özü: Benim aracımda ptc, klima ile devreye giriyor, başka şart var mı bilmiyorum (dış havanın kaç derece olduğu vs.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Döşland -10’unda sabah ön cam buz. Euro 4 dizel motor calistirip cama full kademe kalorifer acıyorum. 5 dk sonra buz erimeye basliyor. Terletmiyor ama üsütmeyecek kadar da sicak üflüyor. Dağdan yavas inileceğini düsünürsek motor ısınır, kalorifer sıcak üfler diyorum. Sonuc arada bosa atılır sürekli cut off ile inilmezse hastanelik etmez 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Bu akşam denedim. Soğuk motor marşa bastım dereceyi bu defa high-high yaptım auto modda klima sistemini çalıştırdım, autoyla açınca zaten klima devrede başlıyor. 1dk kadar hava üflemiyor zaten, önce ısıtıcı kendi ısınıyor sanırım. Sonra ılıktan sıcağa doğru üfleme başlıyor. Sıcak gelmeye başlayınca - motor hala buz gibi çalıştıralı 3 dk oldu- A/C off tuşuna bastım, sıcak hava 1 dk içinde ılıkllaşıp soğudu ve gene üfleme durdu. Tekrar A/C yi açtım tekrar kısa bir süre sonra sıcak hava gelmeye başladı.

Sözün özü: Benim aracımda ptc, klima ile devreye giriyor, başka şart var mı bilmiyorum (dış havanın kaç derece olduğu vs.)

bizim jeep te ptc yok malesef... :(

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Euro 4 dizel motor calistirip cama full kademe kalorifer acıyorum. 5 dk sonra buz erimeye basliyor.

burda mazot kaç tl biilion mu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Senin arabada ptc yok. Klima ile ısıtma var cicim
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

bizim jeep te ptc yok malesef... :(

Aynı modellerinde ptc olanı var mı? Yani altyapısı var mı, bulunup takılsa? Forumda bir ara çok arkadaş Fordlara taktı.

Servet Aydın yazdı:

Senin arabada ptc yok. Klima ile ısıtma var cicim

Flaş flaş flaş!!! Sahi mi diyorsun. Arabada oluyor mu öyle?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Önder Özcan yazdı:

Aynı modellerinde ptc olanı var mı? Yani altyapısı var mı, bulunup takılsa? Forumda bir ara çok arkadaş Fordlara taktı.

Arabada olmuyor. Yıldızda oluyor

neyse başlıkta pot yükseldi. Biz kalkalım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

PTC benim aracımda var. Bildiğim kadarıyla hava 4 derecedeyken devreye giriyor. 1 dk abartı bir süre ama yaklaşık 4 5 dk sonra ayaklara sıcak vermeye başlıyor. Motor belli bir sıcaklığa ulaşınca devreden çıkıyor. Otomatik klima ayarında motor ısınana kadar yüksek fan seviyesine çıkmıyor. 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tarifine göre evet. Anlamak kolay.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir İlter yazdı:

PTC benim aracımda var. Bildiğim kadarıyla hava 4 derecedeyken devreye giriyor. 

Kitaba bakmadım ama, benimki her sıcaklıkta devreye giriyor galiba. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pasatta aynı.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

buna göre, yazın  dış ortam sensörü bozlurusa radyatöre geçmiş olsun mu?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
buna göre, yazın  dış ortam sensörü bozlurusa radyatöre geçmiş olsun mu?

Bişey olmaz. Ve hatta aracın çekişi iyileşir
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Bişey olmaz. Ve hatta aracın çekişi iyileşir

radyatör fanı açmayacak?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sani demişti diye kalmış aklımda 4 dereceyi. Kitapçığa bakayım bakalım orada bilgi var mı devreye girme durumu ile ilgili 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Ayrıca kalorifer de var ama?  Motor sıcak, klima kapalı, sıcak hava açık.

Dediğin gibiyse sadece kışın motör soğukken devreye giren "klima ile ısıtma". Motor ısınınca klasik kalorifer? Pek ikna olamadım.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Dediğin gibiyse sadece kışın motör soğukken devreye giren "klima ile ısıtma". Motor ısınınca klasik kalorifer? Pek ikna olamadım.
İkna olarak biyere varamazsın.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çok basit işlem. Her arabaya olur bir tane valf ile. Neden olmasın?
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Önder Özcan yazdı:

İkna olarak biyere varamazsın.

Fırına ve sonrasında balıkçıya uğrasa?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Bilmiyorum ben. Kesin yeni kontrol unitesi gerekir. Kanada modellerinde harici elektrikli garaj isiticisi varmis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fırına ve sonrasında balıkçıya uğrasa?

MAvi çamaşır varsa evet..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Isınma olayı nasıl olacak? Hangi arabadakiler üşüyecek? 

Elektrikli araçtakiler üşümez 😎

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Elektrikli araçtakiler üşümez 😎

Üşümez. Saatte 6-8kw harcasam ben de üşümem :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...