İçeriğe Yönlendir

Bir Heyecan ve Sonra Hayal Kırıklığı - Scorpio 2.3 İçerir

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Geçen pazar pozitif çıkmamla beraber evde geçirdiğim 5.günüm. 3 günü ağır geçirdikten sonra hastalık rolantide devam ediyor. Evde oturunca birde hasta olunca pek yapacak birşeyde yok. Hayatın tadıda yok. Ne yediğimden nede içtiğimden birşyler anlarken, dün akşam arkadaşımın sahibindende bulduğu linki atmasıyla irkilmem bir oldu. Hastalık mastalık kalmadı. Bir heyecan bürüdü beni. O zaman formda biryerlerde yazdığım bir meseja mission impossible cevabını veren @Metin Akbal geldi. Allah bir almancı yaratmış olsun, o almancı bir tane scorpio almış olsun. O arabaya ggün ışığı göstermesin sonra kesin dönüş yapsın ve ben o arabayı alayım :) Araba ford scorpio 2.3 üstden çift milli 150 hp turbosuz saf güç. O arabayla döndüğüm virajlerı elektronik desdek olmadan dönecek araba sayılıdır. Bir yola gidişi var. Çirkin tipsiz ama fenaydı. Neyse ilanı açtım okuyorum. Tamda hayalimdeki gibi. Açıklama şöyle: araç 17 yıllık almancı müşterimizden alınma. Dedim benim aradığım araba. Allah yaratmış bir almancı. İlan fiyatı 108 binlira. Pazarlık yapar 100 bine fit oluruz derken içime bir kurt düştü. Bu temizlikde bir scorpio 108 binden çok fazlası eder diyerek detaylı bakmaya başladım. Herkes bindiği eşşeği tanır. Bende tanıyorum doğal olarak. İç aksamı incelerken. Göğüsten kadranlara hatta yaptırdığım deri direksiyona ön döşeme fitillerine varıncaya kadar hepsini tanıdım. İlandaki araba benim scorpioydu. Ben almancı değilim. Bu araba kayseri metinler ford acentası tarafında kayserili bir zengin amca için sıfır olarak almanyadan ithal edildi. O amcadanda ben aldım. Amca sağolsun arabanın mıncıklatmadığı yerini bırakmamıştı. Bizim elimize temiz geçmedi. Biz çok uğraştık adam edebilmek için amma olmadı. Çağlar abinin dediği gibi. Bağzı şeyler hayelde kalmalı. Netice içimdeki heyecan yerini hayal kırıklığına bıraktı. Bir dakika içinde çok sevinip üzülmek fena birşey. Tabi sonra hastalığın tekrar farkına varıyorsun ve filim izleyeyim bari diyorsun.

• Beğen 9
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kalitede güven yaratır yazmış satıcı kendisi için. Şimdi alman ilk sahip doğru ama arada başka sahipler de var öyle mi anladım? Atıyorum 3.sahibinden alınmış araba ama ilk sahibinden mi satıyoruz diyor? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Biz çok uğraştık adam edebilmek için amma olmadı. Çağlar abinin dediği gibi.

yazı uzun hızlı hızlı okuyorumki amannn diyeceğim sakın ha bazı şeyler rüyalarda güzeldir falan yazalım da aman kimse yanmasın falan derken bu cümle ye geldim, sonra benmde bir rahatlama......

İlkay Başaran yazdı:

Atıyorum 3.sahibinden alınmış araba ama ilk sahibinden mi satıyoruz diyor? 

bana da bir suv denk geldi ,galerici yaşlı amcadan felan bahsediyor... araştırınca araba 16 defa el değişmiş, galeriler arası gidip gelip durmuş... ah şu yaşlı amcadan temiz arabalar yok mu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Valla vicdan sahibi adam siyaset ve galericilik yapabilir mi bilemedim. İyileri var mıdır onu hiç bilemedim. İllaki varsa da denk gelmemiştir diyeyim. Bir iki defa otokente gittim izmire parayı bırak sağlığımı tehlikede hissettim valla yalan yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

yazı uzun hızlı hızlı okuyorumki amannn diyeceğim sakın ha bazı şeyler rüyalarda güzeldir falan yazalım da aman kimse yanmasın falan derken bu cümle ye geldim, sonra benmde bir rahatlama......

bana da bir suv denk geldi ,galerici yaşlı amcadan felan bahsediyor... araştırınca araba 16 defa el değişmiş, galeriler arası gidip gelip durmuş... ah şu yaşlı amcadan temiz arabalar yok mu

Ama o çirkiliğin güzelliği yok mu, seviyoruz hastasıyız. 166 alfa gibi Scorpio yu da seviyoruz. Almayalım mı?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

İlkay Başaran yazdı:

V6 Sierra?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Ama o çirkiliğin güzelliği yok mu, seviyoruz hastasıyız. 166 alfa gibi Scorpio yu da seviyoruz. Almayalım mı?

cebeş al daha iyi yani o derece

Selim Bilgin yazdı:

V6 Sierra?

üretildi mi? dohc cossy forever

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun. Bana da bir ilan geldi durdur yere araba alasım geldi ama imkan yok maalesef, öyle keyif için ikinci araç almak hayal ülkemizde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1991-honda-integra-ls-original-985648601/detay

Önder Özcan yazdı:

Ama o çirkiliğin güzelliği yok mu, seviyoruz hastasıyız. 166 alfa gibi

166 dan 159 a nasıl geçmişler akıl almıyor 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun. Bana da bir ilan geldi durdur yere araba alasım geldi ama imkan yok maalesef, öyle keyif için ikinci araç almak hayal ülkemizde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1991-honda-integra-ls-original-985648601/detay

bu acaip birşeydi, yerle bir gidiyorsun, virajda esp aramazsın, kapılar çerçevesiz cam, otomatiği nasıl üretmişlerse soluksuz son hıza tırmanırdı, çok bakımsız kaldılar sonraki sahiplerinde dağıldılar.

jant kapakalrı sağ sol ayrı dizayndır o detaya bayılırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

üretildi mi? dohc cossy forever

2.9'lar yok muydu?

Cossy elimize geçse daha ne isteyelim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fatih Sarıkaya yazdı:

O zaman formda biryerlerde yazdığım bir meseja mission impossible cevabını veren @Metin Akbal geldi.

Abey mesajı alıntı yapsaydın bende nerde yazdım aklıma gelmiyor bir türlü :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

bilmiyorum henüz.

bmw coupe deyip zehri vereyim, arkadan itelesin keyif versin, yoldan çıkmayan arabalar sıkıcı 2.0 anadol da yapılabilir :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

sağ sol ayrı

Çocukluğumdan bu yana takılır, neden birisi geriye diğeri ileriye bakar bu tasarımların diye, ilacım integradaymış:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

bmw coupe deyip zehri vereyim, arkadan itelesin keyif versin, yoldan çıkmayan arabalar sıkıcı 2.0 anadol da yapılabilir :f1:

Kıymeti bilinmeyen "Nissan Altima"  almalı. Arkadan itiş, derli toplu olacak ama. Alt yapısı 200sx'tir o aracın ama pek kimse bilmez. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

jant kapakalrı sağ sol ayrı dizayndır o detaya bayılırdım

yedek sol taraf için zaten, sağ giderse sıkıntı :)

Selim Bilgin yazdı:

Ellenmemiş bulursak anlaşabiliriz bence.

Zor derdim ama bir tane var paylaşmıştım yukarıda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim sattığım mondeo da almanyadan özel ithal, özel donanımlı adıyla çıkmıştı ilana.  
Farkı ise benim taktığım akü göstergesi falandı :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Çocukluğumdan bu yana takılır, neden birisi geriye diğeri ileriye bakar bu tasarımların diye, ilacım integradaymış:) 

ilave: o jant kapaklarının üstü bir çeşit reçine kaplı (o dönem honda öyle anlatmıştı) sağlam cilalayınca min minni pırıldardı içten içten , en sevdiğim, koltukta otururken kapıyı açınca yere elini değebiliyorsun :mangal:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

yere elini

Eskiden köy odalarında büyükler hikayeler anlatır çocuklar olarak dinlerdik, az daha devam edersen anlatmaya çocukluğuma gideceğim Abicim 😊

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Eskiden köy odalarında büyükler hikayeler anlatır çocuklar olarak dinlerdik, az daha devam edersen anlatmaya çocukluğuma gideceğim Abicim 😊

405-Mi16-Buyers-Guide.jpg

bu ve integra arasında tem de geçen hikayeyyi yazmayalım o zaman emmi bizi kovar +km/h içerir....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

405-Mi16-Buyers-Guide.jpg

bu ve integra arasında tem de geçen hikayeyyi yazmayalım o zaman emmi bizi kovar +km/h içerir....

Canlı toplantı temizler bizi 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Akbal yazdı:

Abey mesajı alıntı yapsaydın bende nerde yazdım aklıma gelmiyor bir türlü :D

Derman pek yok. Yoksa bulup iliştirecektim. Formda bir yerde duruyor. Az iyi hissedeyim. Editleriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay Başaran yazdı:

Kalitede güven yaratır yazmış satıcı kendisi için. Şimdi alman ilk sahip doğru ama arada başka sahipler de var öyle mi anladım? Atıyorum 3.sahibinden alınmış araba ama ilk sahibinden mi satıyoruz diyor? 

Yok İlkay. İlk sahibi Kayserili lastikçi biri. Biz bu arabayı almak için kapısında 2 gün yattık. Baktık vermeyecek döndük geldik. 1 hafta sonra haber saldı. Gelin arabayı alın. Bizde ikinci sahibi olduk. 5 yıl benmi ona yoksa onu bana bindi onu pek anlayamadım. En son yakıyordu ki bir arkadaşım elimden aldı. Verdim anahtarı al senin olsun dedim. Sonra aramızda bir fiyat belirleyip aldık sattık dedik. Oda 3 yıl bindi sonra Adanaya sattı. Sonra ne oldu bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Yok İlkay. İlk sahibi Kayserili lastikçi biri. Biz bu arabayı almak için kapısında 2 gün yattık. Baktık vermeyecek döndük geldik. 1 hafta sonra haber saldı. Gelin arabayı alın. Bizde ikinci sahibi olduk. 5 yıl benmi ona yoksa onu bana bindi onu pek anlayamadım. En son yakıyordu ki bir arkadaşım elimden aldı. Verdim anahtarı al senin olsun dedim. Sonra aramızda bir fiyat belirleyip aldık sattık dedik. Oda 3 yıl bindi sonra Adanaya sattı. Sonra ne oldu bilmiyorum. 
Yani almancı ilk sahibinden değil. Almanac lazım bu arabaya neredeyse :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...