İçeriğe Yönlendir

90 Derece Açılı Priz

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler dostlar,

Mobilyaların arkasında dar alanda kalan yerlerdeki prizleri kullanmak zor oluyor. Bu prizlerin girişini yukarı çevirecek bir priz türü/çözümü var mıdır? Yoksa girelim bu işe :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Bu prizlerin girişini yukarı çevirecek

var ama hoşuna gitmez çok basit

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

var ama hoşuna gitmez çok basit

Bir görseydik abi , hoşuma gideni Cihat abi atmış ama o da tuzluymuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Ara kablo (üçlü uzatma priz ) alıp istenilen ve sizi rahatsız etmeyecek bir yere sabitlenebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Basitin her zaman daha güvenli olduğunu düşünürüm. Basit uzatmalarla bu işi riske girmeden çözmek en ekonomik ve basit yöntem.

Bir de priz açıklıklarının tam yukarı bakmamasının sebebi, ana tesisata sıvı ve toz kaçışını minimize etmektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Evren Barış Özbek yazdı:

Ne mobilyası Çağlar Ağbi. Bizim evdeki pirizi kaloriferin arkasına koymuşlar.

Su ve elektrik aynı duvarda :) sistem yangın çıkınca itfaiyeyi de otomatik arıyor mu acaba ? 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Mobilyayı başka yere çeksek? :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mert Gülkokan yazdı:

Evet bundan yaptır Köksal
Geçen hafta 2 tane bundan yaptırdım uzatmalara başkada yolu yok zaten

Bu cepte zaten de misal telefonu şarja takıcan adaptör girmiyor arkaya, uzatmalık biyer de olmuyor her zaman.

İlkay Başaran yazdı:

Mobilyayı başka yere çeksek? :crazy:

İstanbulda mobilya başına düşen alan pek az mt2

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Evren Barış Özbek yazdı:

Ne memuru, alkol bey :kutlama: 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Barış Özbek yazdı:

Bizim evdeki pirizi kaloriferin arkasına koymuşlar

başka yerde yaşayamam harika yahu

Köksal Yılmaz yazdı:

telefonu şarja takıcan

havadan şarj edecek bir şey tasarla, misal:tesla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evren Barış Özbek yazdı:

Eee nasıl taktın bunu. 😅

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Su ve elektrik aynı duvarda :) sistem yangın çıkınca itfaiyeyi de otomatik arıyor mu acaba ? 

Aslında bir sensör koysa itfaiyenin yanında ambulans ve poliside arayacakmış. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Eee nasıl taktın bunu. 😅

Sağ sol iki askısı var. Biraz yukarı kaldırıp sağ askıdan kurtardım, sonra 5-6 santim kendime çektim (ama çok ağırdı). Eşim prize fişi taktı. Sonra tekrar kaloriferi yerine geri astım. 🙂 

Fişi takmak problem değildi. Bir kaç prizde olduğu gibi bu prizde de elektrik olmasaydı o zaman çok pis küfredecektim.

tarihinde Evren Barış Özbek tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evren Barış Özbek yazdı:

Fişi takmak problem değildi. Bir kaç prizde olduğu gibi bu prizde de elektrik olmasaydı o zaman çok pis küfredecektim.

Ha bir de o mu var. 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

O değilde boş priz aramak istesem peteğin arkasına bakmayı hayal bile edemem, artık listeye petek arkasına da ekledik 😅

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Evren Barış Özbek yazdı:

Elektrikçimi yoksa petekleri takan ustamı kördü ? Hangisi acaba ? Bende onu merak ettim şimdi... 

Mütahitlerde maliyeti düşürüp, ucuza getirmek için kör bi ustaya vermisler işi demek ki...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Evren Barış Özbek yazdı:

Bence şu şekil çözebilirsiniz; priz doğrultusunda yukarda buat vardır o doğrultuda tespit edip petek üstünden istediğiniz yükseklikte duvarı hafif kırarak ve delerek hattı bulun ve bir priz kasası kadar açın hattı kesin ve prizi gömün. Yeni priziniz hayırlı olsun. Ama ilk önce o hattın siğortasını kapatın tabii. Ben böyle yapıyorum. Bazen ihtiyaç varsa duvarı delip arkayada priz ilave ediyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Evren Barış Özbek yazdı:

Kör olmuş mu bunu yapan usta acaba?

Selçuk Bakış yazdı:

E su hazır işte. Yangın çıkınca söndürür 😁

Tamer Topaç yazdı:

Ne memuru, alkol bey :kutlama: 

Valla hiç kalmadı. Hepsini içtik 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hayrettin Gücin yazdı:

Bence şu şekil çözebilirsiniz; priz doğrultusunda yukarda buat vardır o doğrultuda tespit edip petek üstünden istediğiniz yükseklikte duvarı hafif kırarak ve delerek hattı bulun ve bir priz kasası kadar açın hattı kesin ve prizi gömün. Yeni priziniz hayırlı olsun. Ama ilk önce o hattın siğortasını kapatın tabii. Ben böyle yapıyorum. Bazen ihtiyaç varsa duvarı delip arkayada priz ilave ediyorum

Çok güzel çözüm. Ev yapılırken prizlerin yerlerini ben seçmiştim. Salondaki prizi 15 cm daha yukarı yapmadığım için bir de çocuğun odasında çalışma masasına denk geleni 2’li yapmadığım için hayıflanıyordum. Halbuki yanına yapılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emre Şimşek yazdı:

Çok güzel çözüm. Ev yapılırken prizlerin yerlerini ben seçmiştim. Salondaki prizi 15 cm daha yukarı yapmadığım için bir de çocuğun odasında çalışma masasına denk geleni 2’li yapmadığım için hayıflanıyordum. Halbuki yanına yapılır.

İkili prizler var aynı yuvaya uyuyor.

Evren Barış Özbek yazdı:

Sağ sol iki askısı var. Biraz yukarı kaldırıp sağ askıdan kurtardım, sonra 5-6 santim kendime çektim (ama çok ağırdı). Eşim prize fişi taktı. Sonra tekrar kaloriferi yerine geri astım. 🙂 

Bu yazıyı okuyuncaya kadar elektrikli radyatör için ne güzel priz düşünmüşler dedim iyimi 🤣

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...