İçeriğe Yönlendir

Arka Kapı Switcleri

İsmail AKTEPE

Recommended Posts

İsmail AKTEPE

Abiler hayırlı akşamlar aracımda on kapilaro açınca tavan lambası ve ayak aydınlatmalar yanıyor fakat arka iki kapıyı da açtığımda lambalar yanmıyor switchlere baktım temizler ve çalışıyorlar

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

switchlerin ustundeki civata ayni zamanda govdeden sase almaya yariyor. onlari kontrol et. yine cozum bulamazsan on kapilardan arka switchlere paralel hat cekebilirsin

Abiler hayırlı akşamlar aracımda on kapilaro açınca tavan lambası ve ayak aydınlatmalar yanıyor fakat arka iki kapıyı da açtığımda lambalar yanmıyor switchlere baktım temizler ve çalışıyorlar
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Coşku Mert yazdı:

on kapilardan arka switchlere paralel hat cekebilirsin

cidden iyi fikir, hiç aklıma gelmemişti, herhangi bir kapıyı açınca hangisinden giderse tesisata gitsin yansın bitti basit , güzel çözüm.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

orijinal semasindan baktim okumaya teknigim yetmedi ama normalde de boyle sanki :)

cidden iyi fikir, hiç aklıma gelmemişti, herhangi bir kapıyı açınca hangisinden giderse tesisata gitsin yansın bitti basit , güzel çözüm.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Coşku Mert yazdı:

orijinal semasindan baktim okumaya teknigim yetmedi ama normalde de boyle sanki :)

kapı açık uyarı lambası tek idi, yani tüm hat bir yerde birleşiyordur, şema bakmadım, ben göstergedeki kapı açık uayrısını bağlamıştım, o zamanlar vakkom felan yok, hoparlör kaplosu ve izole bant ile gizlenmiş şeyleri açardık kullanıma :f1:

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

simdikilerde iki tikla gizli ozellik actim diye sevinedursun [emoji3]

kapı açık uyarı lambası tek idi, yani tüm hat bir yerde birleşiyordur, şema bakmadım, ben göstergedeki kapı açık uayrısını bağlamıştım, o zamanlar vakkom felan yok, hoparlör kaplosu ve izole bant ile gizlenmiş şeyleri açardık kullanıma :f1:
Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

O bağlantıyı nasıl yaparız  tarif edebilir misin 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Kayaoğlu yazdı:

O bağlantıyı nasıl yaparız  tarif edebilir misin 

göstergede kapı ikaz ışığı yeri var, kapıdan gelen tetik şaseyi ilgili lamba ayağına lehimliyoruz, bir kablo çekerek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

göstergede kapı ikaz ışığı yeri var, kapıdan gelen tetik şaseyi ilgili lamba ayağına lehimliyoruz, bir kablo çekerek.

Peki  radyatör  fan çalıştığında göstergede herhangi bi ışığı aktif edebilir miyiz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Kayaoğlu yazdı:

Peki  radyatör  fan çalıştığında göstergede herhangi bi ışığı aktif edebilir miyiz

göstergede boş ikaz yerleri var, oraya bir hat çekilebilir mümkün. fana giden teik ucuna bir röle bağlanır, röle ayağından da içeriye hat çekilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...