İçeriğe Yönlendir

Araç Cam Pastası

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

daha önce cam pastası kullanan var mı ? 

camlardaki çiziklerde ne kadar etkili  örnek : yan camlardaki inip kalkma esnasında oluşan çiziklerde ve ön arka camdaki zamanla oluşan silecek çiziklerinde etkili olur mu ? 

ve önereceğiniz marka var mıdır ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Cevapları  heyecanla bekliyorum. Aynı dertten muzdaribim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Gece karşıdan gelen araçların ışığı ile ortaya çıkan taş vuruklarına da iş yapar mı acep

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Rayon ped + seryum oksit polisaj makinesi ya da cam pastası kullanmalısınız çok derin çizikler için zımpara yöntemi de var ancak ciddi tecrübe lazım

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Buğra Höngül yazdı:

Rayon ped + seryum oksit polisaj makinesi ya da cam pastası kullanmalısınız çok derin çizikler için zımpara yöntemi de var ancak ciddi tecrübe lazım

adres aalım

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

ön camdaki derin çizik tam gözümün hizasında olunca çok rahatsızlık veriyordu biraz araştırıp seryum oksit ile denemeye karar vermiştim, tek çizik için 1 saate yakın uğraştırdı beni ama değdi çizik falan kalmamıştı, maskelemeyi iyi yapamamıştım çiziği çıkarmak 1 saat temizlemesi 2 saatten fazla sürdü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Camcı, Reno'nun  camlarını pasta ile silelim, randıman alamazsak değişiriz demişti. 42 yıllık camlarda denendi ama istediğimiz gibi olmadı. Bizde tüm camları değiştirdik.

Daha yeni araçlarda daha iyi sonuç alınabilir. Tabi burada uygulayan şahısın tecrübesi çok önem kazanıyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Evren Barış Özbek yazdı:

Camcı, Reno'nun  camlarını pasta ile silelim, randıman alamazsak değişiriz demişti. 42 yıllık camlarda denendi ama istediğimiz gibi olmadı. Bizde tüm camları değiştirdik.

Daha yeni araçlarda daha iyi sonuç alınabilir. Tabi burada uygulayan şahısın tecrübesi çok önem kazanıyor.

Abi eski camın yüzeyi daha çok bozulduğundan düzeltmesi daha kolay aslında ancak boya pastası camda en fazla kireci temizler, aşındırma yapamaz.

Ön camınız çok pahalı değilse hiç uğraşmayın yeni taktırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Haritaya baktım da, hemşehrim burdaymış, Dörtyol’dan selamlar üstad [emoji1][emoji1595]

Aleyküm slm celal abi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Aslında cam sileceklerini sık sık değiştrisek bunlara ihtiyaç kalmayacak

Mert onunla alakası var ama çok değil çünkü silecekler ilk hareketini yarı kuru yapıyor o yüzden önüne geçilecek bişey değil
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Öngür yazdı:

Merhaba

daha önce cam pastası kullanan var mı ? 

camlardaki çiziklerde ne kadar etkili  örnek : yan camlardaki inip kalkma esnasında oluşan çiziklerde ve ön arka camdaki zamanla oluşan silecek çiziklerinde etkili olur mu ? 

ve önereceğiniz marka var mıdır ? 

var. otoglym marka cam pastasıydı ve hiç işe yaramıyordu. bende de bunun içine toz halinde aldığım ceryum oksit aldım ve karıştırdım. silecek çiziklerinde müthiş iyi iş çıkarttı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Buğra Höngül yazdı:

bu iş orbital makineyle olur mu denemeli miyim ? Göz hizamda silecek çiziğim var çok derin değil ancak gece karşıdan ışık vurduğunda belli oluyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Yasin Şimşek yazdı:

bu iş orbital makineyle olur mu denemeli miyim ? Göz hizamda silecek çiziğim var çok derin değil ancak gece karşıdan ışık vurduğunda belli oluyor

normal matkap ile yapmıştım. oldukça yavaş yapılmalı. ceryum oksit su ile aktive oluyor. mikro düzeyde yüzeyi ısıtıyor ve camı eritiyor.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Doğan Arşiray yazdı:

normal matkap ile yapmıştım. oldukça yavaş yapılmalı. ceryum oksit su ile aktive oluyor. mikro düzeyde yüzeyi ısıtıyor ve camı eritiyor.

einhell polisaj makinemi satıp yine ucuz yollu ancak bu sefer orbital polisaj makinesi aldım. Cam polisaj videolarında herkes rotary kullanmış 😄 Bakalım matkap da aklımda o zaman

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Rotary ile markap farkı yok o dönüş şekli :) seryum oksit su İle aktive demeyelim de kıvamına geliyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

orada bir tür indirgeme reaksiyonu oluyor. kimya bilgim süper değil ancak cam üzerinde oluşan iki tür etki var biri bildiğimiz sürtünme ve aşındırma diğeri ise yüzey üzerinde oluşan kimyasal reaksiyon. öyle olmasa pasta dan farkı olmazı sonucun. cam cilasının yaptığı da o.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Orbital olmaz güçsüz kalır rotary olması lazım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Orbital olmaz güçsüz kalır rotary olması lazım
Anladım abi teşekkür ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mert Gülkokan yazdı:

Daha önce konuşuldu

Mert bu forumda daha önce konuşulmayan birşey yoktur. Varoluşşal bir devinim içinden geçerken kuantum bile konuşulmuştur.

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selim Gül
Mert Gülkokan yazdı:

Daha önce konuşuldu
Pasta makinası olmadan elle bu işi yspamazsınız

Seryum oksit ve güzel bir mskina lazım

Ben yaptırdım ve çizikleri aldı ön cam için
Tüm camlar için yapılırsa ciddi para isteyeceklerdir

Bu uygulamayı camcılar mı yoksa araç koruma uygulaması yapanlar mı yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Gül
Mert Gülkokan yazdı:

Boya korumacılar yapıyor ama hepsi yapmıyor çünki uğraştırıcı

Redmi Note 9 Pro Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz yaptırdıysanız ne kadar ücret ödediniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...