İçeriğe Yönlendir

Güncel Akü Fiyatları 2022

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Varsa iletişim halinde olduğunuz noktalardan fiyat bilgisi alıp buradan paylaşılsa faydalı olabilir diye düşündüm. İnternette alınan fiyatlarla, birebir iletişim halinde olduğumuz yerlerden aldığımız fiyatların arasında oldukça fark var. Bu bağlamda iletişim halinde olduğunuz yerlerden fiyat bilgisi alıp, buradan paylaşabilir miyiz?

21.01.2022 - Varta AGM 70 Amper- 1750₺ - Emir Akü İstanbul-Bağcılar 

( 2021 kasım ayında uzun uğraşlar sonucu bu dükkanı buldum.1150₺ ( piyasa 1500₺ bandındaydı) öğretmen arkadaşımızın aracına da taktırdık. Akü 2021 1. çeyrekte üretilmiş. )

( Forum kuralları gereği eğer satıcı bilgisi reklamı sorun olacaksa Admin beni uyarabilirse sevinirim.) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kayseri'den aldım

Bosch 70 ah efb, 720 CCA (En) 1100 lira, 5 taksit aldım. 

Varta 70 ah efb 1325 lira. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

1 aralıkta varta 72A 810 tlden aldım.

12 aralıkta aynı aküyü 950 tlden aldım.

13 aralıkta 1100 tl oldu. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fiyatlara bak ya. kasımda aldığım 400 tli lik akü 700 tl olmuş.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

geçen hafta bacanak stop start için varta 72 amper taktırmış, hurda + 1200 ₺

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Geçtiğimiz hafta, 90 amper, ters kutup, mutlu akü 1.000,00 TL.
Ortaca-MUĞLA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

jant lastik çalıyorlardı şaşırmıyorduk,far çalıyorlardı "yok artık" dedik yakında akü çalmaya başlarlar

bunlar nasıl fiyatlar!!

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Kutluay Selçuk yazdı:

yakında akü çalmaya başlarlar

Ankara'da kayınbabanın şahinin aküsünü 3 defa çaldılar. Adam en son baş edemedi. Her gün akşam aküyü söküp eve getiriyor, sabah çıkarken götürüp takıp gidiyordu. 

Bir ay  kadar arabayı ben kullandım. Her gün akü söküp taşımaktan bıktım. Sinyal bozuldu. Sinyali yaptırmak için gittiğim yerde aküyü kaynattıklarını öğrendim. Aküyü arabaya oksijen kaynağı ile kaynattılar. Akü taşımaktan kurtulduk 😄

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Gedik yazdı:

Ankara'da kayınbabanın şahinin aküsünü 3 defa çaldılar. Adam en son baş edemedi. Her gün akşam aküyü söküp eve getiriyor, sabah çıkarken götürüp takıp gidiyordu. 

Bir ay  kadar arabayı ben kullandım. Her gün akü söküp taşımaktan bıktım. Sinyal bozuldu. Sinyali yaptırmak için gittiğim yerde aküyü kaynattıklarını öğrendim. Aküyü arabaya oksijen kaynağı ile kaynattılar. Akü taşımaktan kurtulduk 😄

Vizontele gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Evren Erakçora yazdı:

Vizontele gibi 

Aynen. Tek farkı, Vizontele'de kaputu kapatıyorlardı. Bunlar kaputu bile kapatmadan gidiyorlar. Sabah arabaya bi gidiyorsun kaput kapılar filan her yer açık 😄. Allah'tan o zaman aküler ucuzdu. Şimdi olsa ne olur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kutluay Selçuk yazdı:

jant lastik çalıyorlardı şaşırmıyorduk,far çalıyorlardı "yok artık" dedik yakında akü çalmaya başlarlar

bunlar nasıl fiyatlar!!

silecekler? onlar da fena değil, kolay hafif...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Çağlar Bayur yazdı:

silecekler? onlar da fena değil

Geçen ben de düşündüm. Sökmesi de çok kolay. Orijinal Bosch olanlar 200 TL civarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM
(düzenlendi)

Kırklareli eski sanayi de varta 70A normal akü Hurda+1000 tl idi arkadaşımın Ford Cmax'e taktırdık. Sanırım boyut olarak alçak aküydü. Ben de C4 de ki garantiden değişen 3. Mutlu AGM akü de gümlerse diye Varta stop start 70A AGM akü teklifi aldım ona da hurda+2200 dedi. (Bu fiyatlar 2-3 hafta kadar öncesine aittir)

tarihinde Ali Osman SEVİM tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Göktürk yazdı:

İki tane 24 ah jel akü lazım ups için ne önerirsiniz?

Yiğit akünün ups aküleri iyiydi hocam. Daha düşük kapasitede aldığım aküler 4 senedir problemsiz. 

Tabi kullanım sıklığı ve maruz kaldığı yük etkiler.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Barış AÇIL

Akşamdan beri eniştemin araci ile uğraştık.
Fiat freemont, aku uyarısı veriyor. Önce takviye ile çalıştırdık, ancak 5 dk sonra arac kapandı.

Tekrar takviye ile calistirdik bir iki tur attık ama söndürünce tekrar marş almadı.

Şarj dinamosundan suphelendik ama akudense diye önce bir akuyu kontrol ettirelim dedik.

Akuyu sökmek ise tam bir işkence. Oncelikle bilmeyen bu arabada akuyu bulamaz. Sol ön camurlukta, tekerin önünde temponun arkasında. Akuyu sokmeyi bırak ust taraftan görmek bile mümkün değil. Akuyu cikarmak için önce sol ön tekeri söktük, sonra davlumbazda ki koruma kapağını çıkardık, milimetrik iki delikten anahtarla akü başlarını sokup öyle dışarı alabildik.

Üstünden çıkan muhtemelen orijinal aküsü 50 ah, 715 cca si var. Arastirdigim kadariyla AGM akü. 10 yıldır üstünde 7 yildirda garaj olmadan Sivas ta çalışıyor. AGM uzun süre dayanimli diyorlardı gerçekten doğru imiş.96c1637a31bec6a618142debad889e34.jpg

• Beğen 2
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bunun aküsü çok pahalı idi, ayrıca teybin Bluetooth modülü arıza yapıp aküyü bitiriyor freemontlarda araştırdığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

SS akü 1500 lira civarında. SS’li araba 10-15 senede kaç akü değiştirir acaba? Şehir içinde bol ss yapan arabalardan konuşursak?

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Bunun aküsü çok pahalı idi, ayrıca teybin Bluetooth modülü arıza yapıp aküyü bitiriyor freemontlarda araştırdığım kadarıyla.
Bluetooth modülü arızalı zaten hiç çalışmadı
Aküsü özel diyorlardı ama üstünden çıkanda extra bir özellik göremedik. Ama eniştem bir ara fiat ta servis müdürü idi. O zaman kendide söylüyordu çok pahalı diye.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
SS akü 1500 lira civarında. SS’li araba 10-15 senede kaç akü değiştirir acaba? Şehir içinde bol ss yapan arabalardan konuşursak?
Yaşadığım.ilde çok yogun trafik yok ve olan yerlere de girmemeyi tercih ediyorum. O şartlarda 7 sene gitti. Istanbul gibi yoğun trafikte ancak 3 sene kadar gider tahminim. Ama soyle de bir durum var muhtemelen sürücüler bu yoğun trafikte sürekli marş yapmamak için SS i kapatiyorlardir.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Barış AÇIL yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yaşadığım.ilde çok yogun trafik yok ve olan yerlere de girmemeyi tercih ediyorum. O şartlarda 7 sene gitti. Istanbul gibi yoğun trafikte ancak 3 sene kadar gider tahminim. Ama soyle de bir durum var muhtemelen sürücüler bu yoğun trafikte sürekli marş yapmamak için SS i kapatiyorlardir.

orijinal akü gidiyor da sonradan takılanlar o kadar gider mi acaba? 

Yüzdeye vurursak çoğu kapatmıyor. Kırmızıda falan yan yana gelince stop ediyor çoğu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...