İçeriğe Yönlendir

50 Kuruşluk Oring Etkisi :)

Coşku Mert

Recommended Posts

Coşku Mert

evet 50 kuruş bilemedin 1 liralık oring yüzünden bir araç (1.8 105 hp) rampaları çıkamaz hale gelir mi? Bu oring aracın yanma odasına etki eden bir noktadaysa evet gelirmiş :)

süphelendiğim noktalardan başlayıp önce buji kablo direnç kontrolü, bobin direnç kontrolü, buji kontrolü yaptım. hepsi sağlamdı.

bu defa aklıma yakıt sistemi geldi, enjektörlere bakayım diye galeriyi sökerken 1. enjektör hizasında farklı bir kirlilik gördüm. o rengi görmemle galeriyi sökmem bir oldu. sökünce tablo netleşti. enjektör keçelerinin dibindeki oring yırtılmış ve araç kompresyon kaçırır hale gelmiş. tüm oringleri yenileyip keçeleri temizledim. sonrası montaj ve sonuç olumlu :)

h7nlzeb.jpg

zji5fnc.jpg

4qvtk5n.jpg

93mgvmx.jpg

oyx6a6t.jpg

6blqr6y.jpg

• Beğen 27
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ustaya gitsen akşama kadar bekler 500lük olursun bu sebeple. Ellerine sağlık haddime değil ama takdir ediyorum seni abi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Çekici vurmak 1 TL nereye vuracağını bilmek 999 TL, olayın özeti gibi. Eline sağlık

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

est. ben de yillarin ustasi degilim sonucta, tamir işlerinin hastasiyim sadece :)

Ustaya gitsen akşama kadar bekler 500lük olursun bu sebeple. Ellerine sağlık haddime değil ama takdir ediyorum seni abi

teşekkürler, geriye kalan hersey icin mastercard diyeceksin sandim bi an :)

Çekici vurmak 1 TL nereye vuracağını bilmek 999 TL, olayın özeti gibi. Eline sağlık
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Sanayi ye gitsen bütün ateşleme sistemini çoktan değiştirirlerdi. :-)

Eline sağlık her zamanki gibi başarılı bir çalışma olmuş.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

teşekkür ederim abi

bu mudur, budur... nefis işçilik

sağolasın, sanayiyi uzaktan seyretmek guzel :)

Sanayi ye gitsen bütün ateşleme sistemini çoktan değiştirirlerdi. :-)

Eline sağlık her zamanki gibi başarılı bir çalışma olmuş.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Selçuk Bakış yazdı:

Selçuk silecek lere tavandan kar indi renoda sonrasında silecekler ortada yanda kafasına göre durur oldu su fıskıye motorunun elektrgi kesildi  3 elektrikçi yapamadı kimi kontrol modülü kimi motor kimi silecek kolu yanmıs dedi abi tak dene denenmez araba da şase varsa bızım sıfırı da yakar dediler :))iyi dedim dünde muayenede  kaldı zaten bu yüzden neyse eskilerden başka bir ustaya gittim 7 dk sürdü :)) çekiç parasını aldı :)) canıma minnet derin arızaya kimse bakmıyor herkes basit arıza peşinde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Coşku Mert yazdı:

buji kablo direnç kontrolü

Aklında olsun. Kabloların direnç değeri tam çıksa bile yalitkanlik özelliğini kaybediyor havaya gerilim sicrattigi için ateslemeyi etkiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ne 500 ü.. 

Bunu bulamazdı ki. 

14 bin lira rakam verir, motor bitmiş rektefiye yapacağız derdi.. Razı olursan direk açardı motoru.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

aman abi evlerden ırak :)

Ne 500 ü.. 
Bunu bulamazdı ki. 
14 bin lira rakam verir, motor bitmiş rektefiye yapacağız derdi.. Razı olursan direk açardı motoru.. 

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Babamın albeasıda sanırım bir yerlerden hava alıyor. Düşük hızlarda gaz verip bırakınca örneğin park manevrası araç stop ediyormuş. İstanbula geçince uğraşacağım bir bende.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

paylasimini bekleriz :)

Babamın albeasıda sanırım bir yerlerden hava alıyor. Düşük hızlarda gaz verip bırakınca örneğin park manevrası araç stop ediyormuş. İstanbula geçince uğraşacağım bir bende.
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Helal olsun. Tebrik ederim gerçekten. 

Sen bir dükkan falan açsan forumca sana gelsek :) 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

teşekkür ederim, ben bana ancak yetiyorum :)

Ümit Türk yazdı:

Helal olsun. Tebrik ederim gerçekten. 

Sen bir dükkan falan açsan forumca sana gelsek :) 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Elinize Sağlık...

Gerçek anlamda başarı budur bana göre tespiti kolay bir arıza değil.Bende mümkün olduğunca kendim uğraşıyorum , seviyorum.

Hepimiz birazda olsa kendi araçlarımızın Ustası olmalıyız...

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

teşekkür ederim, araci taniyinca dilinden anlayabiliyor insan

Elinize Sağlık...
Gerçek anlamda başarı budur bana göre tespiti kolay bir arıza değil.Bende mümkün olduğunca kendim uğraşıyorum , seviyorum.
Hepimiz birazda olsa kendi araçlarımızın Ustası olmalıyız...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Bendeki cam sorunu da böyle basit bişiy muhtemelen ama bulabilecek usta yok

Bir keresinde albea varken tesadigbir kablo göze çarptı arıza lambası sönmüştü,yoksa bin binbeşyüz gidecekti 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...