İçeriğe Yönlendir

Telefonun klonlanması

Berke Kaya

Recommended Posts

Berke Kaya

Az önce gelen mesajla telefonumun klonlandığını öğrendim. Faturam var apple servise başvurarak numaramı tanıtacağım. Fakat bu ay numara taşıma işlemi yapacaktım, önce numara taşımayı yapıp ardından mı serviste eşleştirme yapayım yoksa, eşleştirme yaptıktan sonra mı numara taşıma yapmam daha iyi. Telefon artık tek numara ile çalışacak bunun farkındayım ama numara taşıma işlemlerinde sorun yaşamak istemiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teyit edin. Hatalı olabilir.  
Servise falan gitmediyse nasıl kopyalanabilir ki ? 

Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Teyit edin. Hatalı olabilir.  
Servise falan gitmediyse nasıl kopyalanabilir ki ? 

E-devlet üzerinden teyit ettim, bilgi doğru. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Apple desteği arayın bilgi verin. Müşteri memnuniyeti adına yeni cihaz bile gönderiyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Berke Kaya yazdı:

Az önce gelen mesajla telefonumun klonlandığını öğrendim. Faturam var apple servise başvurarak numaramı tanıtacağım. Fakat bu ay numara taşıma işlemi yapacaktım, önce numara taşımayı yapıp ardından mı serviste eşleştirme yapayım yoksa, eşleştirme yaptıktan sonra mı numara taşıma yapmam daha iyi. Telefon artık tek numara ile çalışacak bunun farkındayım ama numara taşıma işlemlerinde sorun yaşamak istemiyorum

Numara taşımadan kastınız operatör değiştirmek ise, sizin durumu etkilemez. Numaranız aynı kaldığı sürece çalışır.

IMEI klonlanması sizin hatanız değilse ve cihazın da garantisi varsa, bence değişim konusunda ısrar edin. Normalde bir telefonu satarken örneğin %50 zarar ediyorken, siz %90 zarar edeceksiniz çünkü başkası kullanamayacak. En iyi ihtimalle başka cihazlara yedek parça olur.

IMEI numarasını rastgele mi klonluyorlar, yoksa faturada, kutuda gördükleri IMEI den mi ele geçiriyorlar bilmiyorum ama müşteri mağdur oluyor bu durumda. Biraz üstüne gitmeyi deneyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Faturalı cihazınız klonlandı ise önce firma ile iletişime geçin. Aksi durumda cihazı satamazsınız, sadece size ait tanımlı no ile çalışır.  Numara aynı kaldığı sürece operatörün önemi yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Operatör değiştikten sonra IMEI eşleştirme yapın, Apple ile yine görüşün ama sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Her operatör değişiminde IMEI eşleştirmesi yenilenmek zorunda maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...