İçeriğe Yönlendir

Yıkama Sonrası Kaputun İçine Giren Su

Mustafa Zobu

Recommended Posts

Mustafa Zobu

iyi günler.

Aracimda her yıkama sonrasında kaputu açtığımda sağ taraftaki sigorta kutusunun üzerinde damla damla su oluyor. Izalatorun de sağ tarafındaki kenarı ıslak oluyor.

Araci kaputunun kenarlarına fitil yapıştırdım yine geldi. Sorun nereden kaynaklanabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Yan tarafta sorun yoksa ya ön taraftan ya da sileceğe yakın olan kısımdan su alıyordur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yan tarafta sorun yoksa ya ön taraftan ya da sileceğe yakın olan kısımdan su alıyordur. 

Bende anlamadım bu olay yağmurda veya karda olmuyor 

Yikamacilardaki basınçlı su kullanıldığında yapıyor.

Kaputun altındaki bir demir parçası daha var yan taraflarında küçük hava delikleri var ordan gelme ihtimali var mıdır.

Yoksa bu ön cam ızgarasını mi değiştireyim.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Zobu yazdı:

Bende anlamadım bu olay yağmurda veya karda olmuyor 

Yikamacilardaki basınçlı su kullanıldığında yapıyor.

Kaputun altındaki bir demir parçası daha var yan taraflarında küçük hava delikleri var ordan gelme ihtimali var mıdır.

Yoksa bu ön cam ızgarasını mi değiştireyim.

Dur bismillah ne değişmesi hemen. Fitillerden geçiyordur su.Ayrıca o ızgaralar pahalı malzemeler değişimden önce belki mğdahale edilebilir. Bahsettiğiniz hava deliklerini görmeden birşey söylemek doğru olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bizim eski fiestalarda benzer sorun vardı, ön teker yuvalarının alttan üstüne amortisörün üst kısmına doğru basınçlı su tuttuğunda girerdi,  amortisör kulelerinin oradan su gelir normalde, tasarım hatalı davlumbaz, arada boşluk var o kısımdan su giriyor,  o kısma eski bir araba paspasını kesip araya sokarak çözüm bulduydum :)

onun haricinde normalde olan ama bizde olmayan kaputun ön kısmında conta var, o olmadığında yağmurda giderken içeri su girerdi benim fiestada, onuda halletmiştim tabiii :)

senin araçta böyle olabilir bir bak istersen...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Vural
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bizim eski fiestalarda benzer sorun vardı, ön teker yuvalarının alttan üstüne amortisörün üst kısmına doğru basınçlı su tuttuğunda girerdi,  amortisör kulelerinin oradan su gelir normalde, tasarım hatalı davlumbaz, arada boşluk var o kısımdan su giriyor,  o kısma eski bir araba paspasını kesip araya sokarak çözüm bulduydum :)

onun haricinde normalde olan ama bizde olmayan kaputun ön kısmında conta var, o olmadığında yağmurda giderken içeri su girerdi benim fiestada, onuda halletmiştim tabiii :)

Aynen abi kullanmış olduğum fiestamda o dediğiniz sol çamurluğun davlumbazında üretim hatası mevcut hatta ustanın biriyle baya bi inatlaşmıştık burda bi parça kopmuş diye ne kadar desem de inandıramamıştım bende sizin yaptığınıza benzer bir çözüm buldum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Dur bismillah ne değişmesi hemen. Fitillerden geçiyordur su.Ayrıca o ızgaralar pahalı malzemeler değişimden önce belki mğdahale edilebilir. Bahsettiğiniz hava deliklerini görmeden birşey söylemek doğru olmaz. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Cam yıkama hortumlarından da gelebilir. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bahsettiğiniz yerleri kontrol edeceğim yarın bir fotoğraf atacağım insallah çözebiliriz.

Çünkü araci yıkayamiyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mustafa Zobu yazdı:

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bahsettiğiniz yerleri kontrol edeceğim yarın bir fotoğraf atacağım insallah çözebiliriz.

Çünkü araci yıkayamiyorum 

inşallah aynı sebebtendir, ha birde silecek yuvasındaki plastik su kanalının kenarında süngerimsi bir tıkaç var, tam kenarda, sizin arabada aynısya oradan su alıyordu benimki silikonlamıştım düzelmişti, o kısmada bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

inşallah aynı sebebtendir, ha birde silecek yuvasındaki plastik su kanalının kenarında süngerimsi bir tıkaç var, tam kenarda, sizin arabada aynısya oradan su alıyordu benimki silikonlamıştım düzelmişti, o kısmada bakın.

Yıkama sonrasında oluşan su birikintisi. Bu az bile bazen daha fazla olabiliyor.oUyxYS.jpg

tarihinde Mustafa Zobu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yağmurda sürüş sonrası su oluyormu peki? Olmuyorsa hiç uğraşma, basınçlı su vurduğunda su kaputun aradan doğal olarak girer çünki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yağmurda sürüş sonrası su oluyormu peki? Olmuyorsa hiç uğraşma, basınçlı su vurduğunda su kaputun aradan doğal olarak girer çünki...

Yok sadece basınçlı suda gerçekleşiyor 

Normalde bir sorun yok karda yağmurda 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mustafa Zobu yazdı:

Yok sadece basınçlı suda gerçekleşiyor 

Normalde bir sorun yok karda yağmurda 

o zaman sıkıntı yok bence, basınçlı suda girer azıcık..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...