İçeriğe Yönlendir

5.000 TL’ye kadar Telefon Seçimi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba, herkese iyi haftasonları öncelikle,  1.5 sene önce altığım Xiaomi Note 9 Pro cihazımdan bir türlü memnun kalmadığım için (belirsiz zamanlarda görüşme sırasında reset atıyor kendi kendine) değiştirme kararı aldım. Hb üzerinden almam gerekiyor cihazı, alışveriş kredisi kampanyası olan cihazlar önceliğim (0 faiz olayı oluyor) bütçe olarak 5000-5500 e kadar çıkabilirim. Xiaomi Note 10S ve Samsung M52 var listemde. Ancak hangisi daha iyidir? Ya da şunu al dediğiniz bir cihaz varsa o da olur. Bugün sipariş vermem lazım, çekim var süresi doluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Xiaomi alın, bütçe biraz daha aşılıp 2.el temiz iPhone 11 tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Xiaomi alın, bütçe biraz daha aşılıp 2.el temiz iPhone 11 tavsiye ederim. 

iphone ne yazıkki benim için zor olur, daha önce uzun süre kullandım ancak artık kullandığım uygulamalar vs ciddi zorlar.

Xiaomi için de bahsettiğim gibi şuanki cihazımdan dolayı çekiniyorum. Ancak yinede seçeneklerim içinde

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

redmi note 8 pro kullanıyorum çok çok memnunum. 10 pro kullananlarda genel anlamda memnunmuş. forumlarda okuyorum. Düşünebilirsiniz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tayfun Aydın yazdı:

redmi note 8 pro kullanıyorum çok çok memnunum. 10 pro kullananlarda genel anlamda memnunmuş. forumlarda okuyorum. Düşünebilirsiniz...

10 pro da güzel evet fakat bütçemi aşıyor :) 10S modelini alabilirim ancak

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

note 8 pro kullanıyorum, 3 arkadaş daha aldı, herhangi bir problem çıkarmadı. kullanıpta zamanla kasmayan hala tek telefonum, ne zaman kasmaya başlayacak diye bekliyorum. hangi makineyi alırsanız amoled ekran olmamasını tavsiye ederim, samsung amoleddi sanırım. tamam daha parlak daha canlı bir ekran ama yoğun kullanımda ekran yanığı kroniktir amoled ekranlarda. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Benim mi6 7 yaşına geldi , o bile halen kasmıyor. Pro lardan herhangi birini alabilirsiniz , sıkıntı yaşamazsınız. İş telefonum da ip11 , ancak ben nedense mi6 yı daha çok seviyorum. İp11 in en belirgin farkı tabi ki kamera ve boyut. Ama ona o kadar para verilemez bence. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Zincirkıran yazdı:

note 8 pro kullanıyorum, 3 arkadaş daha aldı, herhangi bir problem çıkarmadı. kullanıpta zamanla kasmayan hala tek telefonum, ne zaman kasmaya başlayacak diye bekliyorum. hangi makineyi alırsanız amoled ekran olmamasını tavsiye ederim, samsung amoleddi sanırım. tamam daha parlak daha canlı bir ekran ama yoğun kullanımda ekran yanığı kroniktir amoled ekranlarda. 

Amoled ekran note 10 serisinde de var ne yazıkki. 

Başka modelde pek bulamadım

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mert Gülkokan yazdı:

Xiaomi note 9 pro sahibi olarak yaşadığınız soruna şaşırdım

Format attınız mı ?

Denedim, aynı yerden birkaç gün arayla 2 tane aldım birinde böyle oldu ne yazıkki

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

İlk önce telefonda ne yapıyorsunuz oyunmu ccok oynuyorsunuz veya foto mu çok çekiyorsunuz sadece alo desin yetermi oyun çok oynuyorsanız fp ürünü olarak poco X3 pro bakın derim MTK işlemcili cihazlarda genel de güncelleme geç geliyo ısınma problemleri oluyo hızlı şarj olayı olmuyo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

Xiaomi

uzaklık sensörleri bir şekilde garip işler yapabiliyor

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Google Pixel var mı o rakamlarda? Android alacak olsam, Google alırdım. Samsung gereksiz pahalı, çok model çıkıyor eldeki eski kalıyor. Kısa sürede güncelleme desteği de kesiliyor. Kasmalar donmalar havada uçuşuyor. Google iyi yorumlar alıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Google Pixel var mı o rakamlarda? Android alacak olsam, Google alırdım.

siz var hangi üülkeden yazmak sish kebap var cok gozzel , buralarda gagıl felan satışı yok ki

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhaba, herkese iyi haftasonları öncelikle,  1.5 sene önce altığım Xiaomi Note 9 Pro cihazımdan bir türlü memnun kalmadığım için (belirsiz zamanlarda görüşme sırasında reset atıyor kendi kendine) değiştirme kararı aldım. Hb üzerinden almam gerekiyor cihazı, alışveriş kredisi kampanyası olan cihazlar önceliğim (0 faiz olayı oluyor) bütçe olarak 5000-5500 e kadar çıkabilirim. Xiaomi Note 10S ve Samsung M52 var listemde. Ancak hangisi daha iyidir? Ya da şunu al dediğiniz bir cihaz varsa o da olur. Bugün sipariş vermem lazım, çekim var süresi doluyor :)

Bu arada Reset sorununu stabil bi Eu Rom ya da Beta Mi-Room atarak çözebiliriz. Bana donanımsal gibi gelmedi. Official Xiaomi Romu kullanılmaz. Kendi cihazımı aldığım gün OEM kilit kırma isteği yollayıp onaylanır onaylanmaz değiştirdim Rus Romu ile.

M52'de 5G desteği var ama buna göre Sar değeri de yüksek. Kabul edilebilir düzeyde ama Note 10S'den daha yüksek. 

M52'de SD 778G var, F/P İşlemci - Düşük güç tüketimi yüksek performans ilkesine göre çalışıyor Note 10S'den daha iyidir. 

M52'de 120 HZ ekran var, surfing sırasında göz daha az yorulacak daha çok keyif alınacak. 

M52'de Amoled yerine Super Amoled var yine avantajlı. 

----------------------

Note 10S konusunda da avantajlı olunan nokta ekran Nits değeri ve Hızlı Şarj. Piller zaten aynı ama Teknik verilere bakacak olursak Xiaomi pilini orjinal adaptörü ile rakibinden %32 daha hızlı doldurabiliyor. Önemli mi dersen bende ki Mi Note 10'da kullanıyorum çok güzel oluyor tak diye dolması ama çoğu zaman acil şarja ihtiyacım olmadığından açıkçası hayat kurtarmadı. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağrı Alaf yazdı:

Bu arada Reset sorununu stabil bi Eu Rom ya da Beta Mi-Room atarak çözebiliriz. Bana donanımsal gibi gelmedi. Official Xiaomi Romu kullanılmaz. Kendi cihazımı aldığım gün OEM kilit kırma isteği yollayıp onaylanır onaylanmaz değiştirdim Rus Romu ile.

M52'de 5G desteği var ama buna göre Sar değeri de yüksek. Kabul edilebilir düzeyde ama Note 10S'den daha yüksek. 

M52'de SD 778G var, F/P İşlemci - Düşük güç tüketimi yüksek performans ilkesine göre çalışıyor Note 10S'den daha iyidir. 

M52'de 120 HZ ekran var, surfing sırasında göz daha az yorulacak daha çok keyif alınacak. 

M52'de Amoled yerine Super Amoled var yine avantajlı. 

----------------------

Note 10S konusunda da avantajlı olunan nokta ekran Nits değeri ve Hızlı Şarj. Piller zaten aynı ama Teknik verilere bakacak olursak Xiaomi pilini orjinal adaptörü ile rakibinden %32 daha hızlı doldurabiliyor. Önemli mi dersen bende ki Mi Note 10'da kullanıyorum çok güzel oluyor tak diye dolması ama çoğu zaman acil şarja ihtiyacım olmadığından açıkçası hayat kurtarmadı. 

Note 10S te NFC yokmuş :) Çok komik bir eksik geldi, eledim.

Poco X3 Pro 8gb/256 gb olana yükseldim, sizce nasıldır? 12 ye kadar almam lazım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ü.Emre Kartal yazdı:

Poco X3 Pro 8gb/256 gb olana yükseldim

yazın aldık, çok fena hızlı. pil muhteşem, nispeten ağır

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ü.Emre Kartal yazdı:

Note 10S te NFC yokmuş :) Çok komik bir eksik geldi, eledim.

Poco X3 Pro 8gb/256 gb olana yükseldim, sizce nasıldır? 12 ye kadar almam lazım :)

Çok doğru bir seçim. Pişman olmazsınız

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Çağrı Alaf yazdı:

Çok doğru bir seçim. Pişman olmazsınız

Alıyorum o zaman :) Note 9 Pro ile kalınlıkta 0.5 mm gibi fark var diğer ölçüler aynı sanırım

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aldık bakalım, amoled ekranı yanma problemleri yüzünden özellikle sevemedim. Umarım üzmez :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aldık bakalım, amoled ekranı yanma problemleri yüzünden özellikle sevemedim. Umarım üzmez :)

bizim velet bunu yakamadı ise.... taş gibi cihaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ü.Emre Kartal yazdı:

xiaomi den memnun kalmadıysanız ve sebebi donanımsal değilse, kesinlikle OPPO Reno alın derim. aynısını yaşadım ve acaip memnunum

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Doğan Arşiray yazdı:

xiaomi den memnun kalmadıysanız ve sebebi donanımsal değilse, kesinlikle OPPO Reno alın derim. aynısını yaşadım ve acaip memnunum

Poco X3 pro 8/256 olandan aldım. Memnun olmamamın tek sebebi görüşme sırasında bazen reset atmasıydı. Bazen hiç sorun yok bazense üst üste defalarca oluyordu. 

Umarım poco aynı şeyleri yaşatmaz

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ü.Emre Kartal yazdı:

Poco X3 pro 8/256 olandan aldım. Memnun olmamamın tek sebebi görüşme sırasında bazen reset atmasıydı. Bazen hiç sorun yok bazense üst üste defalarca oluyordu. 

Umarım poco aynı şeyleri yaşatmaz

xiaomi değilmi poco da?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Abi poco yu bırakıp başka tel Ali ca hissediyon pil tam 1 gün gidiyo orjinal şarj la 1 saatte fulluyo
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...