İçeriğe Yönlendir

5.000 TL’ye kadar Telefon Seçimi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal
Doğan Arşiray yazdı:

xiaomi değilmi poco da?

Evet Xiaominin, muhtemelen yazılımı da aynıdır. 

Xiaomi Note 10S Note 10 Pro arasındaydım. Pro bütçemi aşıyordu, 10S te de NFC yoktu en basiti. Rakam olarak ikisinin arasında olunca aldım gitti. 300 lira çek vermişti HB onu da kullandım süresi gece doluyordu.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aldık bakalım, amoled ekranı yanma problemleri yüzünden özellikle sevemedim. Umarım üzmez :)

Hayırlı olsun güzel seçim olmuş. Ekran tipi IPS LCD diyor. Ya da ben mi yanlış anladım? :) 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun güzel seçim olmuş. Ekran tipi IPS LCD diyor. Ya da ben mi yanlış anladım? :) 

Teşekkürler 🙂

Hayır doğru, amoled ekranların malum sıkıntısından dolayı seçimimde etkili oldu. Değişimi de aynı şekilde pahalı olunca IPS panel seçmeye çalıştım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Teşekkürler [emoji846]

Hayır doğru, amoled ekranların malum sıkıntısından dolayı seçimimde etkili oldu. Değişimi de aynı şekilde pahalı olunca IPS panel seçmeye çalıştım
Poco x3 pro biraz parlaklık düşük ,,[emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

Teşekkürler 🙂

Amoled sıkıntısız olurdu genelde. Yeşil çizgi problemi ve mürekkep problemi var darbelerden korumak gerek. IPS ekranlarda da Ghostscreen olayı olabiliyor. Sık sık arkaplanı değiştirin pikseller her rengi versin. Şarjdaykende oynamayın. Ekran markası Tianma marka ise ekstra dikkat edin Tianmalar Redmi Note 7'de çok canlar yaktı. Galaxy Note Fan Edition'da Amoled ile tanıştım aşık oldum daha da Amoled ekranı olmayan cihazı tercih etmedim. Geceleri telefonla uğraşmak çok rahat oluyor. Siyah renk vermeye çalışma diye bir şey yok direkt siyah denk gelecek piksele gelen elektriği kesiyor orası gerçek anlamda simsiyah oluyor. Bu sayede güç tasarrufu da sağlanıyor. IPS'de ise renk daha doğru çıkar denirdi eskiden hala geçerli mi bilmiyorum.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Uğur Çınar yazdı:

Poco x3 pro biraz parlaklık düşük ,,emoji23.pngemoji23.png

Şuan kullandığım cihazla aynı parlaklıkta görünüyor. Problem yaşamadım hiç 🙂

Çağrı Alaf yazdı:

Amoled sıkıntısız olurdu genelde. Yeşil çizgi problemi ve mürekkep problemi var darbelerden korumak gerek. IPS ekranlarda da Ghostscreen olayı olabiliyor. Sık sık arkaplanı değiştirin pikseller her rengi versin. Şarjdaykende oynamayın. Ekran markası Tianma marka ise ekstra dikkat edin Tianmalar Redmi Note 7'de çok canlar yaktı. Galaxy Note Fan Edition'da Amoled ile tanıştım aşık oldum daha da Amoled ekranı olmayan cihazı tercih etmedim. Geceleri telefonla uğraşmak çok rahat oluyor. Siyah renk vermeye çalışma diye bir şey yok direkt siyah denk gelecek piksele gelen elektriği kesiyor orası gerçek anlamda simsiyah oluyor. Bu sayede güç tasarrufu da sağlanıyor. IPS'de ise renk daha doğru çıkar denirdi eskiden hala geçerli mi bilmiyorum.

Daha önce amoled ekranlı cihazım oldu. Amoledlerin onarım maliyeti yüksek. Renkler vs daha yapay geliyor bana ama tabi göze hoş gelebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...