İçeriğe Yönlendir

Artık 4x4 Zamanı Geldi..

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin
(düzenlendi)

Her kamp sonrası kafamdan geçen soru bu; almalı mıyım?

Arkadaşımın 99 model Freelander'ı var . Acaba en iyisi arkadaşımın 4 çekeri mi :D 

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Bir Servet AYDIN atasözü derki ; "Freelander II'ler aslında sorunsuz makinelerdir"  Valla param olsa  da alsam ... 😉

Ama şunlar'da ucuz 4x4. Yürütme maliyeti konusunda çok yorum yapamam...

cq88hvl.JPG

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yakıtın ve maliyetlerin arttığı zaman diliminde? Ama varsa bütçe neden olmasın. Bi sedici de olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Talha Bilgi yazdı:

Bir Servet AYDIN atasözü derki ; "Freelander II'ler aslında sorunsuz makinelerdir" 

O sözün devamı var ama, imkan varsa 2 tane alın, birisi sanayideyken diğerini kullanırsınız :crazy:

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Yakıtın ve maliyetlerin arttığı zaman diliminde? Ama varsa bütçe neden olmasın. Bi sedici de olabilir emoji4.png 

Suv denmiş jeep çakması yerden yüksek şehir arabası denmemiş

Uludağ’dan zıplayarak kartepe’ye geçebiliyormuş dediler ama

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

öyle ama arkadaşımdaki 99 freelander öyle çok bakımlı falanda değil. 

Hiç yolda bırakmadı bizi. 

Mert Gülkokan yazdı:

yolda giden freelander görüyorsanız ya sanayiye gidiyordur ya da tamirden çıkıp eve gidiyordur diyorlar 

Talha Bilgi yazdı:

Bir Servet AYDIN atasözü derki ; "Freelander II'ler aslında sorunsuz makinelerdir"  Valla param olsa  da alsam ... 😉

Ama şunlar'da ucuz 4x4. Yürütme maliyeti konusunda çok yorum yapamam...

sizin bu araçta satılıktı değil mi? :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Fatih Evcin yazdı:

öyle ama arkadaşımdaki 99 freelander öyle çok bakımlı falanda değil. 

Hiç yolda bırakmadı bizi. 

sizin bu araçta satılıktı değil mi? :) 

Evet geçen haftalarda satılığa çıkarmış idim, eşimin aracı şanzıman patlatmış ve sanayide 1-2 hafta yatmıştı, satıp ona biraz daha modelli bişey alacaktım ama çıktı sanayiden ve şu an kullanımında sıkıntı olmayınca satmaktan vazgeçtim bir süre daha bineceğim.. Zira satınca bundaki özellikleri sağlayabilecek araçlar bir hayli pahalandı... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
(düzenlendi)

Artan yakıt maliyetleri sebebiyle şuan en mantıklı seçenek bence dizel 4x4 Duster. Bir tık daha çok yakmasına  izin verirsek eğer hafta sonu arkadaşımın aracını kullandım subaru xv 4x4. impreza tadında suv yapmışlar. Bu arada güncel zamlar ile Cherokee 1.75 krs yakmaya başladı yakıt bence önemli bir faktör. 

tarihinde Burak Kuşçu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fatih Evcin yazdı:

Acaba en iyisi arkadaşımın 4 çekeri mi :D 

Doğru söz. Al artık :drinks:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

özellikle 1.8 benzinlisini tavsiye ederim madem para harcanacak tam harcansın  :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Keyfi mi, yoksa ihtiyaç mı? Mevcut piyasa koşullarında bunu iyi analiz etmek lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Burak Kuşçu yazdı:

Artan yakıt maliyetleri sebebiyle şuan en mantıklı seçenek bence dizel 4x4 Duster. Bir tık daha çok yakmasına  izin verirsek eğer hafta sonu arkadaşımın aracını kullandım subaru xv 4x4. impreza tadında suv yapmışlar. Bu arada güncel zamlar ile Cherokee 1.75 krs yakmaya başladı yakıt bence önemli bir faktör. 

3.0 cheroke olsun da yaksın be üstad 🚀

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

soru aslında Land alayım mı değil.

En iyi 4 çeker arkadaşımın 4 çekeri mi ? :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Fatih Evcin yazdı:

soru aslında Land alayım mı değil.

En iyi 4 çeker arkadaşımın 4 çekeri mi ? :D 

Benim ki pek iyi değil :) Land al 😄

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

3.0 cheroke olsun da yaksın be üstad 🚀

grand cherokee, lütfen.

ayrıca çok yakan bir araba da değildir. sırf dur kalk trafikte kullanılıyor, mevsim kış .geç ısınıyor zaten. marketin önünde kapatılmıyor. ortlama 13.7 litre dizel. aynı koşullarda 4.7 v8  26.5 litre benzin yakıyordu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Burak Kuşçu yazdı:

bende şöyle düşünüyorum.

1.6 otomatik focus son zamlardan sonra 12 litre yani 1 lira yakıyor. 

0.75 daha verip 4x4 kullanmak fena fikir mi :) 

Hafta içi her gün 10 km yolu var arabanın. Hafta sonu 200-300 anca. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Evcin yazdı:

bende şöyle düşünüyorum.

1.6 otomatik focus son zamlardan sonra 12 litre yani 1 lira yakıyor. 

0.75 daha verip 4x4 kullanmak fena fikir mi :) 

Hafta içi her gün 10 km yolu var arabanın. Hafta sonu 200-300 anca. 

litreyi kaça alıyorsunuz??????????

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Her kamp sonrası kafamdan geçen soru bu almalı mıyım?
Arkadaşımın 99 model Freelander'ı var . Acaba en iyisi arkadaşımın 4 çekeri mi [emoji3] 

Vcu bakımlı ise hangi seri olursa olsun düz duvara tırmanır. Motor dizel ise di benzin ise 1.8 veya 2.5 V6 olur. 1.8 motor lpg yüzü görmezse ömürlük. Di motor 90 bg yıldız pompa. Bakımlı ise yine sorun olmaz. V6 evlerden ırak kalsın.. Td4 olması zayıf
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

litreyi kaça alıyorsunuz??????????

son 1 aydır aynı fiyata 2 kere alamadım :) 8,50TL ile 9TL arası değişiyor istasyona ve konuma göre.

Bu lpg fiyatı tabi. ilk çalıştırmalarda aracın yaktığı benzin hesapta yok.

Servet Aydın yazdı:

Vcu bakımlı ise hangi seri olursa olsun düz duvara tırmanır. Motor dizel ise di benzin ise 1.8 veya 2.5 V6 olur. 1.8 motor lpg yüzü görmezse ömürlük. Di motor 90 bg yıldız pompa. Bakımlı ise yine sorun olmaz. V6 evlerden ırak kalsın.. Td4 olması zayıf

Bir arkadaş 99 dizelini almış motor hasarlı. Ama parçaları tedarik edemiyormuş abi. Ankara vs. bakıyor ama Gürcistan'dan komple motor getirecekmiş, yasal . Olabilir mi?

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Parçası bol ve çok olan dört çekerden başlayıp tecrübe etmek lazım bence. Düz benzinli olursa arızası da kolay çözülür. Sadece fazla yakar biraz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Parçası bol ve çok olan dört çekerden başlayıp tecrübe etmek lazım bence. Düz benzinli olursa arızası da kolay çözülür. Sadece fazla yakar biraz

suzuki filan o da.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...