İçeriğe Yönlendir

2005 Fiesta Sadece Yağmurlu Havada Anlık Direksiyon Sertleşmesi

Mustafa DAĞLI

Recommended Posts

Mustafa DAĞLI

Merhabalar aracım sadece yağmur yağdığında ,gece yağmur yağmış ise yada şu birikintisine girdiğimde anlık yada ansızın sertleşme oluyor mesele bu sene birkez oldu gece yağmur yağmış aralıksız sabah çalıştırdığımda park yerinden çıkarken 5/6 metre kadar zor çevirdim sonra düzeldi birdaha olmadı ama neden olduğunu anlayamadım direksiyon kutusuna sumu giriyor bilemedim daha önce başına gelen yada sorunla alakalı bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aynı anda kayış sesi geliyor mu, ıslanan kayış pompa kasnağında patinaj yapıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Mustafa DAĞLI
Serkan Toker yazdı:

Aynı anda kayış sesi geliyor mu, ıslanan kayış pompa kasnağında patinaj yapıyor olabilir..

Yok hicbir ses gelmiyor kral ustama götürüyorum böyle oluyor diye oda bisey yok diyor araba normal çalışıyor ses gelmiyor yalnız ön cam akan suyun  şoför tarafından gider borularina eklenen yerde bir parça eksik o olmadığı için yağmur yağdığında su sol ön tekerin üzeri tarafına doğru ıçeri akıyor sanırım o yaparmı bilmiyorum ama yazın araç yıkandığım da olmuyor ondan olsa o zamanda olur diye tahmin ediyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Elektrik destekli hidrolik direksiyon değil. Öyle olsa belki derdim ama değil. Ben hala V kayışından şüpheleniyorum. Bu kadar kolay normale dönmez. Tam o anda kaputu açıp bakabilseniz görülebilir belki.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa DAĞLI
Çağlar Bayur yazdı:

tdci mı?

Abi benzin lpg

Serkan Toker yazdı:

Elektrik destekli hidrolik direksiyon değil. Öyle olsa belki derdim ama değil. Ben hala V kayışından şüpheleniyorum. Bu kadar kolay normale dönmez. Tam o anda kaputu açıp bakabilseniz görülebilir belki.. 

Sertlestiginde dediğin gibi yapmaya calisacam teşekkür ederim yorumun için saygılar 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Kayışa su değiyor, direksiyon pompasında sorun yaratıyor.

Rölantide, durduğu yerde sağa sola çevirin, tıkır tıkır sesi geliyor mu kontrol edin.
Pompa revizyon istiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa DAĞLI
Celal Aydın yazdı:

Kayışa su değiyor, direksiyon pompasında sorun yaratıyor.

Rölantide, durduğu yerde sağa sola çevirin, tıkır tıkır sesi geliyor mu kontrol edin.
Pompa revizyon istiyor olabilir.

Teşekkür ederim dediğini uygulayacam celal bey

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...