İçeriğe Yönlendir

Kwh Canavarı Lambadere Led Modifikasyonu

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Servet Aydın
bir şey merak ediyorum. ben çocukken LAMBADER diye birşey yoktu. yada biz mi fakirdik?

Siz fakirdiniz ve hala fasfakirsiniz müstakil şatonuzda yaşarken
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

bir şey merak ediyorum. ben çocukken LAMBADER diye birşey yoktu. yada biz mi fakirdik?

Yeşilçam filmlerine bakmak lazım, geçen bir filmde Kemal Sunal marketten peynir alıyordu, görevli görmediğim peynir çeşitleri saydı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

zaten nofrost buzdolabı da yoktu. kar yapan dolap vardı.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
zaten nofrost buzdolabı da yoktu. kar yapan dolap vardı.

Fakir dolapları kar yapar zengin dolapları buzlanma
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Elinize Sağlık...

Yıllar öncesine gittim bu 300 Wattlık P. Halogenleri Projetörler bağlar bağlar dururduk.El dokunursa çabuk patlardı Camlar buğulanır dumanlanırdı Bende kağıt ile tutar bağlardım hey gidi günler hey...

Benim evde Nofrost Buzdolabım vardı bir kaç yıl önce Dolabı İnverter li Dolap ile değiştirdim faturam bariz düşmüştü herkese öneririm.O zaman maliyet hesabı yapmıştım kısa sürede amorti ediyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Doğan Arşiray yazdı:

Çocukluğumdan hatırlarım lambadersiz yapamazdım :) istediğin yere portatif ışık, süper icat bence.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

onu demek istemiyorum, abajur vardı aplik vardı, lambader diye bir kelime yoktu benim yaşamımda. hatta öyle ki hala yok. bir tane hadi gidip lambader alalım diyen duymamıştım 4 5 sene öncesine kadar.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sonradan literatüre giren bir çok kelime gibi demek ki. Ben ayaklı lamba demeyi tercih ederdim :) 
Bi de dilsiz uşak var asıl ona gülüyorum :) 

lambader
isim, Fransızca lampadaire

Odaların genellikle köşelerine konulan, ayaklı aydınlatma aracı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

o renkte bulunuyor. farkını anlamazsın.

Sylvania Retro PAR30  e27 duylu. dim edilemez. edilenide vardır belki.

e27 duylu değil. çift başlı halojen lazım.

Yoksa e27 duylu gani.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Sani Gerşon yazdı:

e27 duylu değil. çift başlı halojen lazım.

Yoksa e27 duylu gani.

nası bişeymiş bu ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Loş ışığımı da yaptım. Osram 2.6W 200 lm 3000K spot ampul kullandım.

Direkt gözüme gelen ışıktan rahatsız oluyorum bu spot dar açılı olduğundan çevresine ışık yaymıyor.

IMG-20220127-WA0001.jpg

Ek bir switch sabitledim.

IMG-20220127-WA0002.jpg

IMG-20220127-WA0003.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Led artık her yerde [emoji4]

Beter olsun.. Daha arabaya takacak motöre takacak. Kaçınılmaz sona gidiyor
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selçuk Keleş

Devam :)

50W harcayan ayna spotunun 4.5W led spotla değişimi. Aplik lambada 2 tane klasik 40W halojen varmış (ben tasarruflu sanıyordum) onu da 2x7W'a düşürdüm. 

IMG-20220430-WA0012.jpg

IMG-20220430-WA0011.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Bu da diğeri.

300W ampul kullanan lambadere 12W led spot montajı 😊

IMG-20220524-WA0008.jpg

IMG-20220524-WA0004.jpg

IMG-20220524-WA0007.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bu lambader inde girmediği ev, olmadığı ofis yok herhalde... Annemin evde 2 tane, ofiste 1 tane var... Atamıyoruzda ne hikmetse, öylece duruyor... 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Sani Gerşon yazdı:

Faturalarda kwh olarak düşüş gözlemlendi mi?

Çok harcadığı için kullanmıyordum.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Aytac Sakal yazdı:

Elinize Sağlık...

Yıllar öncesine gittim bu 300 Wattlık P. Halogenleri Projetörler bağlar bağlar dururduk.El dokunursa çabuk patlardı Camlar buğulanır dumanlanırdı Bende kağıt ile tutar bağlardım hey gidi günler hey...

Benim evde Nofrost Buzdolabım vardı bir kaç yıl önce Dolabı İnverter li Dolap ile değiştirdim faturam bariz düşmüştü herkese öneririm.O zaman maliyet hesabı yapmıştım kısa sürede amorti ediyordu.

inverterli dolaplar sesli çalışıyor diyorlar, doğru mu? siz hangi marka aldınız?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Erhan Doruk yazdı:

inverterli dolaplar sesli çalışıyor diyorlar, doğru mu? siz hangi marka aldınız?

Samsung inverter çok sesli değil ,çok sessiz de değil ,kompresör  sürekli çalışıyor. Soğutma performansı çok iyi. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Erhan Doruk yazdı:

Samsung aldım bana göre sesli çalışıyor birde garantinin dolmasına 2 ay kala kapak contası değişti parçalandı sebebini anlamadık yanlız faturada eski No Frost dolaba göre bariz düşüş yaptı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...