İçeriğe Yönlendir

Akbank'ın Kredi Kartıma Kart Ücreti Yansıtması

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba;

Hali hazırda Vakıfbank maaş müşterisi olmam nedeniyle genelde vakıfbankla iş yapmaktayım ancak alttan girip üsten çıkan kart satışı yapabilmek için türlü sözler veren bir müşteri temsilcisine kanıp akbank kredi kartı aldım üstelik ihtiyacım olmaması rağmen!

Özellikle sorduğum tek soru vardı kart ücreti benden kesilecekmi kart ücreti yansıtılsa bile ücretin itiraz sonrası iade olacağını belirtti bende güvenerek kartı aldım kredi kartıma bu ay 216 tl kart ücreti yansıtılmış itiraz ettim tabi ki kabul edilmedi.

Bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim e devlet üzerinde hakem heyetine başvuru yapmayı düşünüyorum olumlu sonuçlanır mı bu durumda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Arabayı satıyorsunuz, bir tane Mercedes satın alıyorsunuz.

Akbank sabah akşam kartınıza bonus yüklüyor.

Tecrübe ile sabit.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İmzaladığınız sözleşmelerde bununla ilgili madde vardır muhtemelen.

Bankaların aidatsız kartları da var artık, siz aidatlı kartı almışsanız hakem heyetinden birşey çıkacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Akbank a ait 444 25 25 nolu telefonu arıyarak, kart ücreti, kredi kart ücret diyerek müşteri temsilcisine bağlanın. Müşteri temsilcisine 6 ay boyunca kapatmama sözü verirseniz kart ücretini diğer ekstrede iade ediyorlar. Benim bu 5. veya 6. iptal ettirmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Genelde iptal etmekle iadesini alabiliyorum.  

İptal edin diye talep açtırıyorum sonra arıyorlar beni kem küm uzatma iptal et kartın ücretinide ödeyecem diyorum. Sonra bonus hikayesini anlatmaya başlıyor.  Diyorum istemez iptal et. En son da sinirlenince sesim yükseliyor sonra pes edip ücreti iptal ediyorlar ve kartımı kullanmaya devam ediyorum. 

Tabi bu süreçte iyi müşterisi olmak lazım ki dediğini yapabilsinler.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Karta ihtiyacınız yoksa iptal ettirin. Aidatı da ödemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hakem heyetinden sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum, benimde böyle bir kartım vardı kullanmadığım, ilk sene yansıma olmadı, 2. sene yansıdı ama hiç kullanmamıştım, sadece bir kere temassız kentkart için otobüse çekilmiş, ondan da haberim yoktu, bunları berlittiğim halde şikayetim reddedildi, Bence bonus vs veriyorlarsa kullanın bir süre sonrada iptal edin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kanuni olarak karttan aidat bedeli almaya hakları var. Ancak bankadan bankaya prosedür değişiyor. Ben enpara ve işbank kullanıyorum, ikisine de aidat ödemiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

işbank kullanıyorum, ikisine de aidat ödemiyorum.

ona da ödemiyorsan.... heykelin diikilmesi lazım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

ona da ödemiyorsan.... heykelin diikilmesi lazım

Allah'ıma bin şükür, sanırım 15 senedir işbank'la çalışırım, 15 senedir daha kart aidatı ödememişimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Sani Gerşon yazdı:

işbank kullanıyorum, ikisine de aidat ödemiyorum.

Ama nasilll ? iş bankası bankanın önünde bekleyenden bile para alır.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Allah'ıma bin şükür, sanırım 15 senedir işbank'la çalışırım, 15 senedir daha kart aidatı ödememişimdir.

ben 35 ylıldrı çalışıom onu geçiniz ? elon la golf te oynamışsındır

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

bende gelen aidatı her zaman müşteri hiz. iptal kısmı ile görüşüp geri almışımdır.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Ben sırf bu yüzden 15 yıllık kartımı tamamen kapattırdım hep iptal ettirmiştim son defeda iptal etmediler, şimdi Npara kullanıyorum . 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

elon la

Yanlış söylüyorsun, o benle golf oynadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

Yanlış söylüyorsun, o benle golf oynadı.

Sonuçta o golf oyanmış mı oynanmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Arkadaşların dediği gibi bankaların aidatlı ve aidatsız kartları var. Bu yüzden kart ücretini şikayet etseniz de alamaya bilirsiniz. Size kartı veren temsilciye ulaşın ulaşamıyorsanız şikayet edin. Size gerçekten kart aidatı alınmaz dediyse aldıklarını iade ederler. Diğer türlü bankayla çözmeye çalışın. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Akbank bu alır... Müşteri hizmetleri aranır 6 ay kapatmama sözüne ilk teklif yarısını iade etmek olur yok olmaz iptal edin diye diretirseniz hepsini iade ederler. Tecrübe ile sabit :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İş ve yapı kredi iade ediyor bana 

Demizbank önceden iade ederdi. İki yıldır yapmıyor.  
Ak bank ve garanti bankasını ben beğenmiyorum. Uçsalar girmem kapılarından. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran
(düzenlendi)

her türlü geri alınır hocam, kendim ve birkaç arkadaşım için e devlet üzerinden başvuru yaparak yaklaşık iki ay içerisinde kesilen tüm meblağı geri aldık. öncelikle kredi kartını kullanıma tamamen kapatın, daha sonra bankanın sitesine girip bize ulaşın kısmından ... tarihte sonu ...... biten kartımdan kesilen ücretin iadesi diye bir istekte bulunun. banka olumsuz cevap verecektir. daha sonra e devletten (tarayıcıdan açmanız lazım uygulamada çıkmıyodu) https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti adresine girip kısaca şu tarihte şu kartımdan kesilen aidatı geri istiyorum gibisinden bir dilekçe yazıp bankanın olumsuz cevabı ve aidat kesilen aya ait kredi kartı ekstresini yükleyerek başvuruda bulunun. yaklaşık iki ay sonra belirttiğiniz ibana ücret iadesi yapılacaktır. 

ekleme: kesintinin son yıl olmasına gerek yok, tecrübe etmedim ama geçmiş 10 yıla ait kesintileri bu şekilde geri alabiliyorsunuz.

tarihinde Mehmet Zincirkıran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Her bankanın aidatsız kartı var. Ama o kartlarda çoğu imkandan yararlanamıyorsunuz. Taksit olayı olmuyor. Alışverişlerinize bonus yüklenmiyor. Genelde sağlam müşteriyseniz çeşitli koşullarla iade ediliyor. Ben geçen sene radikal karar alarak en paraya geçtim. Her ay 3 alışverişe taksit yapıyorsunuz. Aidat yok. Bonus da yok.  17 sene garanti bankası ile çalıştım. 1 kere bile borcumu aksatmadım. Çok alışveriş yaptım. Ama geçen yıl aidatın yarısını iade etmeyi teklif ettiler. Bende kapattım. Kapattığımdan beri arıyorlar. Bir sürü kolaylık teklif ediyorlar. Ama en parayla gayet mutluyum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bende geçen ay garanti bankasına geçtim maaş müşterisi olarak. Hesap açtırırken kredi kartı da verdiler zorla. Bende avantajı çok oluyor diye aldım. Ama kart 3.şahısa teslim edilmiş. Alan kişi olarak başka birisi görünüyor. Garanti mobile girdim "teslimat onayı" diye bir seçenek var başkasına teslim edildiği için. Şuana kadar onaylamadım teslimatı. Belki iptal ederler kartı diye bekliyorum:D  aktifleştirip aktifleştirmeme konusunda kararsızım

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Fırat Önal yazdı:

Her bankanın aidatsız kartı var. Ama o kartlarda çoğu imkandan yararlanamıyorsunuz. Taksit olayı olmuyor. Alışverişlerinize bonus yüklenmiyor. Genelde sağlam müşteriyseniz çeşitli koşullarla iade ediliyor. Ben geçen sene radikal karar alarak en paraya geçtim. Her ay 3 alışverişe taksit yapıyorsunuz. Aidat yok. Bonus da yok.  17 sene garanti bankası ile çalıştım. 1 kere bile borcumu aksatmadım. Çok alışveriş yaptım. Ama geçen yıl aidatın yarısını iade etmeyi teklif ettiler. Bende kapattım. Kapattığımdan beri arıyorlar. Bir sürü kolaylık teklif ediyorlar. Ama en parayla gayet mutluyum. 

Aynısını ben 8-9 sene önce yaptım. 20 yıl kullandığım Akbank kredi kartımı aynı sebeple kapattım.

O zaman En paranın kredi kartı olmadığı için Finansbanktan (aynı yer) fix kart aldım, kart bedeli, aidat, ödeme vs hiçbirşey yok.

Taksit olayı için alışverişten sonra vade farkı ödeyerek 3-4 taksit yapabileceğine dair sms geliyor ama gerek görmedim hiç.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Denizbank önceden iptal ederdi artık etmiyor. Harcama sözü veriyorum, yarısından fazlasını bonus olarak yükletiyorum. Denizkartım uygulamasından da kampanyaları takip edip, bonuslara odaklanıyorum. her yıl aidattan fazlasını bonus olarak alıyorum.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

İlk önce arayıp iadesini isteyin, vermezler.

İkinci olarak Akbank'ın web sitesine bize ulaşın kısmına yazın, yine vermeyebilirler.

Üçüncü olarak Şikayetvar web sitesine konu açın, iade ederler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...