İçeriğe Yönlendir

Buji ve Kablosu

Ramazan Alptekin

Recommended Posts

Ramazan Alptekin

BKR7EIX iridyum Buji ve NGK kablo takmayı düşünüyorum ateşleme fark edermi ?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Hissedilir bir fark olmaz bence , belki ilk çalıştırmada daha çabuk hızlı çalışır 

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

bence çok bir fark olmaz belki daha uzun ömürlü olur. sistem uzun süre sağlıklı çalışır. platinyum buji kullandım çok bir fark görmedim.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Ateşlemede mevcut sıkıntı yoksa, ateşlemeyi iyileştirmenin oluşturacağı farkı direksiyonda anlaman olanaksız.

Ateşlemede sorun var, değiştirmişken kaliteli bir değişim yapayım diyorsan çok mantıklı olabilir, ancak ateşlemede sıkıntı yokta sırf performans için çalışan sistemi söküp bu dediğin değişimi yapacaksan pişman olman muhtemel çünkü boşa para harcadığını fark edeceksin :) 

Bir süre birikim yapıp ciddi modifiye yapsan? Emme ve egzoz subaplarını büyütmek, sonrasında egzozu performans egzoz ile değiştirmek belki pistonları büyütmek falan gibi? Ciddi fark oluşturabilirsin performans olarak. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hafif bir ateşleme stabilitesi sağlarsınız o kadar.

Ateşleme iyileştirmesi bobinle birlikte olmalı.

Söylediğini buji R8 bobinler ile iyi kombin oluyor ama sadece TSI gibi yüksek basınç motorlarında.

Yorum bağlantısı
Egemen Uğurlu

Benüm araçta beyaz duman atma olayı var. Yağ-su karışmıyor kesinlikle, hem benzin hem lpg de aynı. Bujiler veya kablolar verimsiz çalışıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...