İçeriğe Yönlendir

Mondeo: MK2 den MK3 e Geçiş

Mücahit Erdem

Recommended Posts

Serkan Toker
Fatih Keskin yazdı:

bi ankara yapalım o zaman

Çok soğuk iki kere düşünün, eliniz boş gelmeyin..

Mücahit kardeşim arabanı güle güle kullan, bende aynısını kullandım çok memnun kalmıştım. Güzel arabadır.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Alişan YILMAZ yazdı:

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.

Serkan Toker yazdı:

Çok soğuk iki kere düşünün, eliniz boş gelmeyin..

Mücahit kardeşim arabanı güle güle kullan, bende aynısını kullandım çok memnun kalmıştım. Güzel arabadır.. :nazar:

Teşekkür ederim sağolun.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir Civaş

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mücahit Erdem

Kışın bitmesiyle araçla yavaş yavaş uğraşmaya başladım.
-Bagaj ve kapılardan su alıyordu. Arka camın köşesinden giriyormuş cam sökülüp takıldı, bagajda su alması muhtemel tüm noktalari silikondim. Bu esnada bagajın detaylı temizliğini de yapmış oldum.
-Kronik kapılardan su alma sorununu kapı içine naylon çekerek giderdim.
-Gösterge ampullerin değiştirdim.
-Kapılarin kademeli açılmasını sağlayan gergi plastikleri iyice aşınmışti. Kapı döşemesini sökünce onları da değiştirdim.
-Anfi tesisatını çekip bagaja 30 cm Pioneer subwooferi yerleştirdim. Orjinal hoparlörlerle güzel bir akustik sağladı
-Yağmur sensörü çok sağlıklı çalışmıyordu jelini söküp, yerine çift taraflı şeffaf bant yapıştırdım yine sağlıklı çalışmıyor. komple krom cam film yaptıracam o esnada jeli de yenilerim.
-Würthle motor temizliği yaptım beklentimi gayet karşıladı.
-Far üstüdeki lastikleri eskimişti oraya da bisiklet şambreli ayarladım.
-Bayrama bir hafta kala yazlık 18 lere geçiş yaptım bu esnada kaliperleri de motip marka kaliper boyasıyla boyadım.
-Plakalara photon beyaz, parklara da photon amber renk led takip ufaktan far ayarı yapmaya çalıştım.
Aklımda kalan daha eksikleri var onları da tamamladikca burdan paylaşırım.

b150a4d93b2883d81efb1c29a336ff25.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

bir makyajlı  stop lambasının komplesini bu kadar değiştirdiği bir görünüm başka modelde olmadı :nazar:

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
bir mahyajı  stop lambasının komplesini bu kadar değiştirdiği bir görünüm başka modelde olmadı :nazar:
Kesinlikle katılıyorum abi. Yandan ve arkadan baktığın zaman kasa değişmiş zannediyorsun, stop lambası ve tampon ekiyle arka çok kaslı duruyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mücahit Erdem

Aracın içi epey kirli durumdaydı. Koltuklarda kılıf vardı ilk başta onları söküp evde çamaşır makinasında yıkadım. Arka koltukların orjinal döşemesi çok kirliydi, koltukları ve taban halısını evlere koltuk temizliği için giden bir halı yıkamacıda yıkattım. Sonuç çok hoşuma gitti. Taban halısının üzerinde de resimde görünen kapitone deri görünümlü paspaslar vardı, onları da çamaşır makinasında yıkadım. Koltuklarda kılıf hoşuma gitmese de küçük çocuğum olduğu için mecbur kılıfları tekrar taktım. Tavan döşemesi, göğüs ve kapı döşemelerini würth döşeme temizleyiciyle temizledim, plastik eşik gibi kısımları da aspirix tarzı genel temizleyiciyle temizledim. Direksiyon kollarını ve f1 vites kısmını söküp zımpara+astar+boya+vernikle yeniledim. Deri kısmıda derby deri direksiyon boya seti ile boyadım. Şimdilik aracın iç kısmı istediğim kondisyona geldi. Tek gözüme takılan nokta dijital klima ekranın camında sarı bi leke var, resimde az çok belli oluyor ona da bir çözüm bulursam tam olarak içime sinecek. İç kısmın önceki halinin fotoğrafını çekmeyi unutmuşum ama özellikle direksiyon boyası çok fark etti.

91w20od.jpg

esjgpea.jpg

tf9x06z.jpg

lsam9ae.jpg

q4bj4cf.jpg

ibpywac.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

paspaslar acaip olmuş , yalnız onlar zamanla tabanda nem biriktirir arada sırada havalandırın zemini :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
paspaslar acaip olmuş , yalnız onlar zamanla tabanda nem biriktirir arada sırada havalandırın zemini :nazar:
Haklısın abi. Kışa doğru çıkarırım zaten onları
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mücahit Erdem

Pul pul verniği kalkmış olan kışlık jantları boyadım. İlk başta 360 zımpara ile iki gün zımparaladim, çok uğraştırdı yine de tam olarak istediğim gibi olmadı. Astar atıp bir hafta bekledim. üstüne 1200 zımpara ile pürüzsüz hale getirdim sonrasında da üç kat boya iki kat vernik attım.IMG_20220701_151253.jpg.fb2435a5668bc40e9aa63e72d4ad74bb.jpgIMG_20220604_165905.jpg.740e2256e5055cc54b3d3dd78f2ff027.jpgIMG_20220604_165919.jpg.1217697ff0ade9e64238a5e949946c97.jpgIMG_20220611_144410.jpg.7f2fcb1c1c1e114e83d35643b01e76b1.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Kısır

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Özellikle direksiyon simidi ve cantlar güzel gözüküyor. Direksiyonu boyamadan önce başka bir işlem yaptınız mı, yoksa direk boya kullanarak mı yaptınız?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mücahit Erdem

Kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı. derby nin deri direksiyon boyama seti var. temizlik sıvısı, boya ve boya sonrası sertleştiricisi var. önce temizlik sıvısıyla temizledim, sonra üç kat boya üç katta sertleştirici uyguladım. eğer direksiyonda derin çatlaklar varsa aynı marka deri dolgu macunu var onu da kullanabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mücahit Erdem

Kaliper boyalarını tazeleyip yazlık moda geçtikIMG_20230402_150636.jpg.07bd4887c402638e8f11e678dc530dab.jpg

IMG_20230402_153610.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Çağlar Bayur yazdı:

kendine gelmiş mondy

Mondy kendine geldi de ben kendimden geçtim abi 😄 oruçken yorucu oluyor bu işler 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Mücahit Erdem yazdı:

Aracın içi epey kirli durumdaydı. Koltuklarda kılıf vardı ilk başta onları söküp evde çamaşır makinasında yıkadım. Arka koltukların orjinal döşemesi çok kirliydi, koltukları ve taban halısını evlere koltuk temizliği için giden bir halı yıkamacıda yıkattım. Sonuç çok hoşuma gitti. Taban halısının üzerinde de resimde görünen kapitone deri görünümlü paspaslar vardı, onları da çamaşır makinasında yıkadım. Koltuklarda kılıf hoşuma gitmese de küçük çocuğum olduğu için mecbur kılıfları tekrar taktım. Tavan döşemesi, göğüs ve kapı döşemelerini würth döşeme temizleyiciyle temizledim, plastik eşik gibi kısımları da aspirix tarzı genel temizleyiciyle temizledim. Direksiyon kollarını ve f1 vites kısmını söküp zımpara+astar+boya+vernikle yeniledim. Deri kısmıda derby deri direksiyon boya seti ile boyadım. Şimdilik aracın iç kısmı istediğim kondisyona geldi. Tek gözüme takılan nokta dijital klima ekranın camında sarı bi leke var, resimde az çok belli oluyor ona da bir çözüm bulursam tam olarak içime sinecek. İç kısmın önceki halinin fotoğrafını çekmeyi unutmuşum ama özellikle direksiyon boyası çok fark etti.

ibpywac.jpg

Merhaba. Neredeyse üzerinden 1 yıl geçmiş. Direksiyorunun son durumu nedir? Yaptığınız boyada atma ya da yeniden el izi oldu mu?

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Öner Kurukuz yazdı:

Merhaba. Neredeyse üzerinden 1 yıl geçmiş. Direksiyorunun son durumu nedir? Yaptığınız boyada atma ya da yeniden el izi oldu mu?

Merhaba, şuan için iyi durumda, boya atması olmadı.Müsait olunca güncel halini atarım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...