İçeriğe Yönlendir

Laptop Ses Yükseltici Uygulama?

Alptuğ Özcan
Çözüme git Emre Usta tarafından,

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Herkese merhabalar,

Sorun şu ki kullandığım laptopta 1 tane hoparlör var ve ses seviyesi çok düşük kalıyor. Film izlerken bazı sahnelerde sesleri duymak için neredeyse kulağımı bilgisayara dayamam gerekiyor.

Ses seviyesini yükseltebileceğim bir uygulama var mı?

Google'dan aradığım zaman Chrome'a eklenti olarak bir uygulama çıkıyor,yüklüyorum ama eklentiyi çalıştırdığım zaman filmin sesi tamamen kapanıyor. Eklentiye baktığım zaman çalışıyor olarak görünüyor ama hiç ses çıkmıyor hoparlörden.

Tavsiyesi olan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

yükselse dahi kapasitesinin üzerinde yüklenince hoparlör patlayabilir. hoparlör çıkışı kirlenmiş olabilir mi? telefonlardaki ahize olayı gibi, temizleyince ses artar hani. bunun yanında zincir marketlerde satılan Bluetooth hoparlörler bile işinizi görebilir

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bu tür yazılımlar var.

Bir tanesini King in pc ye yüklemiştim fakat, seste yükselme işi en fazla %10 kadar olur.

Faydası oluşan sesin belirli yazılımsal filtrelerden geçirilip daha net ve anlaşılır olması sadece.

Piyasa da satılan taşınabilir kirbit kutusu kadar hoparlörler var kalıbından beklenmeyecek kadar devasa sesler üretebiliyorlar.

Bir tane alın yüksek ses ihtiyaç olduğu zaman kullanırsınız .

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

harici hoparlör bağlamadan ses yükselir mi bilemedim

Yazılımsal olarak oluyor özellikle telefon tablette boyle uygulamalar var

Mehmet Zincirkıran yazdı:

yükselse dahi kapasitesinin üzerinde yüklenince hoparlör patlayabilir. hoparlör çıkışı kirlenmiş olabilir mi? telefonlardaki ahize olayı gibi, temizleyince ses artar hani. bunun yanında zincir marketlerde satılan Bluetooth hoparlörler bile işinizi görebilir

Patlatacak kadar yukselsin istemiyorum sonuç olarak konser vermeyeceğim sadece sessiz bi ortamda laptop 2metre uzaklıkta film izleyeceğim. Pislenmiş de olabilir sonuç olarak kullandığım bilgisayar en az 14 yıllık hp compaq 6720s 😅

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bu tür yazılımlar var.

Bir tanesini King in pc ye yüklemiştim fakat, seste yükselme işi en fazla %10 kadar olur.

Faydası oluşan sesin belirli yazılımsal filtrelerden geçirilip daha net ve anlaşılır olması sadece.

Piyasa da satılan taşınabilir kirbit kutusu kadar hoparlörler var kalıbından beklenmeyecek kadar devasa sesler üretebiliyorlar.

Bir tane alın yüksek ses ihtiyaç olduğu zaman kullanırsınız .

Evet Hasan bey ne kastettiğimi anlamış. Yazilimsal olarak %10-20 artırsa yeterli. 
bangır bangır bisey olsun istemiyorum çünkü 2 yan odada zaten çocuk uyuyor oluyor. İhtiyaç olsa 2+1 subwofer’lı ses sistemi var evde 😂

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Alptuğ Özcan yazdı:

Eklentiye baktığım zaman çalışıyor olarak görünüyor ama hiç ses çıkmıyor hoparlörden.

Tavsiyesi olan?

Kulaklık taktınız mı hiç bu durumda kulaklıktan ses geliyor mu?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Eklenti aktifken kulaklık denemedim, birazdan fenerim ama yine işime yaramaz eşimle birlikte izliyorum :)

Şimdi denedim ama kulaklık takılıykende eklentiyi aktif ettiğim an bütün ses gidiyor

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Eklenti aktifken kulaklık denemedim, birazdan fenerim ama yine işime yaramaz eşimle birlikte izliyorum 😂

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Emre Usta

fxsound programı kullanın ses kalitesini ve ses düzelmesini göreceksiniz.ses boğukluğu kalmıyor. sonucu buraya yazarsınız 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Adı gibi basit bir program var. Sound Booster. Gerçek anlamda artırıyor sesi sanırım veriyolundan geçen elektrik ile oynuyor. Bir arkadaşın bilgisayarında denedik tatmin edici bir sonuç almıştık ama trial sürümü 1 ay sanırım. Sonra malum yol ile lisanslamak gerekebilir. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Eklenti aktifken kulaklık denemedim, birazdan fenerim ama yine işime yaramaz eşimle birlikte izliyorum 😂

Bazı programlar kulaklık sesini artırmak amaçlıdır öyle mi acaba diye sordum. Başka program deneyin ya da ses kartı driveri ilgili bir uyumsuzluk olabilir ya da kullandığınız programın ayarlardan seçmek gerekebilir. Zamanında ben de çözüm aramıştım ama tatmin edici bir çözüm bulamadım. Çözüm bulduklarımda da ses çamura dönmüştü. Sonra n serisi bir asus laptop aldım öyle bir problemim kalmadı bence de harici hoparlör deneyin.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

VLC player'de sesi %200'e kadar artırabiliyorsunuz belki faydası olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sesin azlığı yazılım nedeniyle ise, bunu ayarlardan illa ki çözersiniz. Yok eğer ilk aldığınızdan beri aynı az ise az geliyorsa bluetooth box alın.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

bence hoparlör seviyesi ve wifi çekimi yüksek eski model ama çok temiz bir thinkpad lazım :)

evi biliyorsun gel dene.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

10 yıl önce yapılan pcde illaki ses iyidir. Cihazı açıp temizlik işe yarar. Olmadı mevcut hoparlöre uygun micro amfi bağlanır.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Emre Usta yazdı:

fxsound programı kullanın ses kalitesini ve ses düzelmesini göreceksiniz.ses boğukluğu kalmıyor. sonucu buraya yazarsınız 

Deneyeyim 🙂

Çağrı Alaf yazdı:

Adı gibi basit bir program var. Sound Booster. Gerçek anlamda artırıyor sesi sanırım veriyolundan geçen elektrik ile oynuyor. Bir arkadaşın bilgisayarında denedik tatmin edici bir sonuç almıştık ama trial sürümü 1 ay sanırım. Sonra malum yol ile lisanslamak gerekebilir. 

Chrome’un eklenti olarak yüklediği program buydu ama aktif olmuyor bir türlü. Ses seviyesini arttırmak icin tıklamışım an sesi tamamen kesiyor. Ayarlarına da baktım ama sonuç alamadım. 

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Bazı programlar kulaklık sesini artırmak amaçlıdır öyle mi acaba diye sordum. Başka program deneyin ya da ses kartı driveri ilgili bir uyumsuzluk olabilir ya da kullandığınız programın ayarlardan seçmek gerekebilir. Zamanında ben de çözüm aramıştım ama tatmin edici bir çözüm bulamadım. Çözüm bulduklarımda da ses çamura dönmüştü. Sonra n serisi bir asus laptop aldım öyle bir problemim kalmadı bence de harici hoparlör deneyin.

Kulaklıkla denemek aklıma gelmemişti tek başıma izlemeyeceğim icin ama denedim kulaklıkla da olmadı. 6 ay 1 sene önce ben de yeni bi laptop alsaymışım iyiymiş😏

Murat Gedik yazdı:

VLC player'de sesi %200'e kadar artırabiliyorsunuz belki faydası olur.

Netflix gibi platformlardan izliyorum bu cozum olur mu bilemedim 

Mehmet Göktürk yazdı:

sesin azlığı yazılım nedeniyle ise, bunu ayarlardan illa ki çözersiniz. Yok eğer ilk aldığınızdan beri aynı az ise az geliyorsa bluetooth box alın.

Hatırlıyorum ilk alındığında da zaten öyle tatmin edici bir ses çıkışı yoktu. Laptop üzerinde 1 tane 1 TL bozuk para çapında hoparlör çıkışı var o kadar. 

Doğan Arşiray yazdı:

bence hoparlör seviyesi ve wifi çekimi yüksek eski model ama çok temiz bir thinkpad lazım :)

evi biliyorsun gel dene.

😂Thinkpad severim aslında ama suan yeni/ekstra elektroniğe bütçe ayıramıyorum abi. Mevcutta elimizde olan elektronik eşyalar bozulmasın diye gözlerinin içine bakıyorum. Thinkpad’in de çift sıra hoparlörü varmış 🤭🤣

Servet Aydın yazdı:

10 yıl önce yapılan pcde illaki ses iyidir. Cihazı açıp temizlik işe yarar. Olmadı mevcut hoparlöre uygun micro amfi bağlanır.

Bunda biraz cimri davranmışlar Servet abi ses konusunda😂 temizliği deneyeyim. 

Sani Gerşon yazdı:

Laptop marka model nedir?

HP Compaq 6720s 😃

2008 yılında üniversiteye başladığımda vermişti babam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Alptuğ Özcan yazdı:

Chrome’un eklenti olarak yüklediği program buydu ama aktif olmuyor bir türlü. Ses seviyesini arttırmak icin tıklamışım an sesi tamamen kesiyor. Ayarlarına da baktım ama sonuç alamadım. 

Benim dediğim program masaüstü uygulaması idi ama Setup gerektiriyordu.

Link'e tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Alptuğ Özcan yazdı:

Netflix gibi platformlardan izliyorum bu cozum olur mu bilemedim 

O platformlardan izliyorsanız olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...