İçeriğe Yönlendir

Fıat Linea 2017 Model 1.3 Multijet Pop

Emre Ejder

Recommended Posts

Emre Ejder

Bu araçla ilgili expertizde ozzelikle kontrol ettirmem gereken ve aracı almadan önce bakılması gereken tavsiye verecek olan var mı ? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ekspertiz de şuraya bak diceksek o zaman para vermenin ne anlamı var.

Bu ara TSE onaylı olanlar revaçta. Geçen bi arac aldık galeriden. TSE li ekspertiz i noter satışına eklediler

Yorum bağlantısı
Emre Ejder
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ekspertiz de şuraya bak diceksek o zaman para vermenin ne anlamı var.

Bu ara TSE onaylı olanlar revaçta. Geçen bi arac aldık galeriden. TSE li ekspertiz i noter satışına eklediler

Su mantıkla sordum linea ozzelinde özelikle buralara bakmak lazım gibi sordum. Gideceğim expertiz servisine baktım onlarda TSE belgeliymiş...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Marka bazlı kronik arıza vs ekspertiz bilmez. Öncesinde Fiat işi yapan ustaya baktırın o zaman. Masrafları neler araç bazında bakip rakam isteyin

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Emre Ejder yazdı:

Bu araçla ilgili expertizde ozzelikle kontrol ettirmem gereken ve aracı almadan önce bakılması gereken tavsiye verecek olan var mı ? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim...

Enjektörlerde sorun varsa alma hocam. 2013 sonrasının enjektörleri tamir olmuyor, değişimi çok pahalı. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Emre Ejder
Murat Sahın yazdı:

Enjektörlerde sorun varsa alma hocam. 2013 sonrasının enjektörleri tamir olmuyor, değişimi çok pahalı. 

Enjektörlerin hepsini yenilesek ortalama ne kadar Tutar mesala 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Emre Ejder yazdı:

Enjektörlerin hepsini yenilesek ortalama ne kadar Tutar mesala 

12-13 bin lira kadar gibi tutacaktır. İndirimde denk gelirse bile 10 bin lirayı geçer.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Sahın yazdı:

12-13 bin lira kadar gibi tutacaktır. İndirimde denk gelirse bile 10 bin lirayı geçer.

10bin çok para değil artık, enjektör için uygun fiyat.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Evren Erakçora yazdı:

10bin çok para değil artık, enjektör için uygun fiyat.

Ben uyarayım da :) Bütçe hesabına dahil etmek gerekiyor. 

Basit gibi gördüğümüz common rail basınç pompası da bir o kadar tutuyor. Şu an acil olarak enjektör ve common rail pompasını değiştirmek istesek 25 bin isterler. Bence halen göz önünde bulundurulması gereken bir rakam, daha doğrusu 1.3 multijetin en pahalı onarımı bu ikisi. Geriye kalanların bir esprisi yok.

Aklıma gelmişken, yarıdan fazlasında ön far ayakları tamirlidir linealarda, tasarımsal olarak en ufak tıklamada bile darbe görüyor ve darbe gördüğü anda ayaklar kırılıyor. Sonra sallanıp duruyor, buna da bakmak gerek. Ya da bütçeye eklemek gerekebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Ejder
Murat Sahın yazdı:

Ben uyarayım da :) Bütçe hesabına dahil etmek gerekiyor. 

Basit gibi gördüğümüz common rail basınç pompası da bir o kadar tutuyor. Şu an acil olarak enjektör ve common rail pompasını değiştirmek istesek 25 bin isterler. Bence halen göz önünde bulundurulması gereken bir rakam, daha doğrusu 1.3 multijetin en pahalı onarımı bu ikisi. Geriye kalanların bir esprisi yok.

Aklıma gelmişken, yarıdan fazlasında ön far ayakları tamirlidir linealarda, tasarımsal olarak en ufak tıklamada bile darbe görüyor ve darbe gördüğü anda ayaklar kırılıyor. Sonra sallanıp duruyor, buna da bakmak gerek. Ya da bütçeye eklemek gerekebilir. 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-0445110351-1.3-multijet-euro-5-enjektor-912215334/detay

Fiyatlar 5 bine kadar gidiyor ama her halde bahse konu olan enjektorler bunlar değil..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...