İçeriğe Yönlendir

Renault Megane - Ağır Bakım Öncesi Piyasa Bilgileri

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhabalar,

Aracımın ağır bakımını yaptırmamın üzerine 45 bin km geçti. 15 bin km sonra (Temmuz gibi sanırım) 4bin km'lik uzun bir geziye gideceğim. Öncesinde de ağır bakımları aradan çıkartmak istiyorum.

Dün filtre bakımı yaptırırken aracı lifte kaldırdık ve amortisörlerin de ömrünü doldurduğunu gördüm. Aklımda takozlarında yenilenmesi var. 

Güncel piyasa şartlarında her usta kafadan bir fiyat söylüyor. 

Aracım Megane 3 2011 Dci EDC

Ön takım (burçlar, amortisör vs hepsi), motor ve şanzıman takozları, kayışlar ve sıvılar için sizce tahmini fiyat ne çıkar? Netten yaptığım bir araştırma 6-10 bin tl arası geniş bir makas çıkartıyor. 

Şimdiden teşekkürler,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk
(düzenlendi)

o kadar çıkacağını sanmıyorum ama ustalar işçilik ücretlerinde ne alacağını şaşırdı,bir triger değişimine 400 tl isteyende var 1200 tl isteyende var.

siz temmuzda işlem yaptıracağınız için o zaman fiyatlar ne olur bilemem.

takozlarda birşey yoksa değiştirmeye gerek yok.

antifriz değişebilir,fren hidroliğide değişebilir,

askı(Z) rotları,taşıyıcı burçlar,rot kollarını değiştirin,

aks körüklerinde yırtık var mı kontrol ettirin

ekzantirik ön ve arka keçesini,külbürtör kapak keçesini kontrol ettirin,yağ kaçağı varsa değiştirin.

ön krank keçesinde yağlanma varsa değiştirin.

fren balatalarını kontrol ettirin

enjektör pullarıda yenilenebilir,ucuz bir şey o

başkada birşeye gerek yok bence,hepsini yaptırmadan öne tek tek ustayla hesaplayın oturun pazarlığınızı yapın öyle işleme başlayın.

tarihinde Kutluay Selçuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Kutluay Selçuk yazdı:

o kadar çıkacağını sanmıyorum ama ustalar işçilik ücretlerinde ne alacağını şaşırdı,bir triger değişimine 400 tl isteyende var 1200 tl isteyende var.

siz temmuzda işlem yaptıracağınız için o zaman fiyatlar ne olur bilemem.

takozlarda birşey yoksa değiştirmeye gerek yok.

antifriz değişebilir,fren hidroliğide değişebilir,

askı(Z) rotları,taşıyıcı burçlar,rot kollarını değiştirin,

aks körüklerinde yırtık var mı kontrol ettirin

ekzantirik ön ve arka keçesini,külbürtör kapak keçesini kontrol ettirin,yağ kaçağı varsa değiştirin.

ön krank keçesinde yağlanma varsa değiştirin.

fren balatalarını kontrol ettirin

enjektör pullarıda yenilenebilir,ucuz bir şey o

başkada birşeye gerek yok bence,hepsini yaptırmadan öne tek tek ustayla hesaplayın oturun pazarlığınızı yapın öyle işleme başlayın.

Merhaba,

Takozlar maalesef değişmesi lazım çünkü 2 sene önce araç ağır bakımdayken takozlardan teki kırık çıktı ve aciliyetten (akşamına yola çıkıyordum) mais bulamadık, yan sanayi taktılar, kafamda tıkırdıyor. 235 bine gelen diğer takozlardan da hayır beklemiyorum açıkçası. araçta biraz titreşim var. 

Antifriz ve hidrolikler  50bin önce değişti, onlar da değişecek evet. 

körüklerden birinde yırtık gördüm, zaten birkaç aydır ön takımdan ses geliyor (her nasılsa hiç değişmemiş bu zamana kadar). o da bana kaçtı :D

Balata ve diskler yeni, onlarda bir problem yok. 

Beni süreçte korkutan ön takım fiyatları. Mais için ön takıma istenen malzeme (özellikle amortisör ve salıncak) çok fazla. Bir çiftinde liste fiyatı 3000 sadece o ikisi tutuyor.  Kaliteli alternatif olarak Delphi nasıl çıkar merak ediyorum açıklası.

Bakalım, ustadan fiyat isteyip, pazarlığımızı yapacağız. Gerçi o zamana kim öle kim kala :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Deniz Kom

Güncelleme: 

Bugün başka bir iş için ustama gittim. Top yekün bir fiyat çıkartalım dedik...

Tüm takozları orjinal değiştirmek için 20bin lira maliyet çıktı...

Araba asfalta oturana kadar ellemem valla :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alper Şenses

Merhabalar sadece triger değişimi masrafı bu şekilde oldu, geçen hafta megane 4 1.5 edc için triger setini (kayış,rulman,devirdaim dahil) malzelerine orjinal mais (ustam İstanbul’dan almış) 3100TL tuttu, işçilik+antifriz (Audi G13 Orjinal Antifriz) 1000TL verdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...