İçeriğe Yönlendir

Taşıt Kredilerinde Düzenleme

İsa Acar

Recommended Posts

Selim Bilgin

Avensis çok konforlu araba ama 1.6 motorla yokuşlarda biraz sabırlı olmak gerekir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

uygun bir lpg kiti ile bence bu.

Selim Bilgin yazdı:

Avensis çok konforlu araba ama 1.6 motorla yokuşlarda biraz sabırlı olmak gerekir. 

2012-2013 avensis düşünüyordum. Benim performans beklentilerimi karşılayacağını düşünüyordum. Konfor ve güvenlik beklentimi ise ziyadesi ile karşılardı. 

Ben yaş sınırını 10 yıl diye biliyordum. 2012-2013 olanlar kurtarıyordu yaş olarak. Planlı bütçemin yaklaşık %5/10 üzerine alınabiliyordu ki, bu da ödenebilir bir fark oluyordu. 

Finansmanı çözemedim. Affordable olmuyor yaş itibarı ile taşıt kredisi çıkmadığında. İhtiyaç kredisini avensisi finanse edecek kadar çıkartırım, ama 24 aya bölerler, o da beni aşar. Bakalım, araştırıyorum bir çözümü var mı diye :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ev alırken araba satmak yanlış :)

Ben de yaptım bu hatayı. 

17500 e focus sattım, baktım olmuyor arabasız, 12500 e mondeo aldım, 2500 liraya lpg taktırdım. trigeri bakımı direksiyon kaplaması derken 17'ye maletmiştim mondeoyu. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de yaptım bu hatayı. 

17500 e focus sattım, baktım olmuyor arabasız, 12500 e mondeo aldım, 2500 liraya lpg taktırdım. trigeri bakımı direksiyon kaplaması derken 17'ye maletmiştim mondeoyu. 

2019 11.ayda ev alırken renoyu 52 ye verecektim. Kime sanıştıysam sakın dedi. Krediyi fazla çektim. Birdaha araba alamazmışım cidden.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende evi alırken aynı mantıkta düşünüyordum. 2018 de 70 e satıp 30-40 liraya araba alırım diyordum sonra 30-40 lira için değmez araba da zaten 4 yıllıktı borç öderken sürpriz masraf çıkarmaz dedim. Şimdi 250-260 civarında 5 yaş gencini almak için bir o kadar daha üstüne koymam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

17'ye maletmiştim mondeoyu. 

o senin gıcıklığın

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2012-2013 avensis düşünüyordum. Benim performans beklentilerimi karşılayacağını düşünüyordum. Konfor ve güvenlik beklentimi ise ziyadesi ile karşılardı. 
Ben yaş sınırını 10 yıl diye biliyordum. 2012-2013 olanlar kurtarıyordu yaş olarak. Planlı bütçemin yaklaşık %5/10 üzerine alınabiliyordu ki, bu da ödenebilir bir fark oluyordu. 
Finansmanı çözemedim. Affordable olmuyor yaş itibarı ile taşıt kredisi çıkmadığında. İhtiyaç kredisini avensisi finanse edecek kadar çıkartırım, ama 24 aya bölerler, o da beni aşar. Bakalım, araştırıyorum bir çözümü var mı diye [emoji4] 

Fluence 1.6 benzin lpg manuel. D sınıfı ebatlarda c sınıfı yakıtla ucuz parça fiyatıyla mantıklı
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de yaptım bu hatayı. 

Abi hesap farklı 🙂

Hanıma ücretsiz izin aldık. Tek maaşa düşünce kira, arabanın masrafları falan yordu. Evi alırken kredi çeksem krediyi ödeyecek bütçe yapamadım, o yüzden arabayı falan sattım.  Yoksa arabayı satarken biliyordum durumu 😁

Köksal Yılmaz yazdı:
Murat Sahın yazdı:

Finansmanı çözemedim. Affordable olmuyor yaş itibarı ile taşıt kredisi çıkmadığında. İhtiyaç kredisini avensisi finanse edecek kadar çıkartırım, ama 24 aya bölerler, o da beni aşar. Bakalım, araştırıyorum bir çözümü var mı diye emoji4.png 

Fluence 1.6 benzin lpg manuel. D sınıfı ebatlarda c sınıfı yakıtla ucuz parça fiyatıyla mantıklı

Son çıkan 2016. 6 yaşında oluyor. Sanıyorum bir iki banka 7 yaşına kadar kefil şartı ile kredilendiriyor. Onu da araştırayım bakalım o bankalar hangileri.

Artık olmazsa gidip egea alacağız mecburen 🤣

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kadjar'ı alırken ben de çok yaptım bu işleri. Amacım 50-60 bini geçmemekti ama o paraya alınacak araçlara kredi vermiyorlardı. Sonra uygun yaştaki aracı almak için 90 bin bandına çıkmıştım. Yani limiti % 50 artırmıştım ama buna rağmen zorlanarak da olsa ödemesini yapabildim. (Hatta ilk sene acaba boşuna mı zorladık dedim ama sonraki zamanda artan fiyatları görünce iyi ki almışım dedim.)

Şu an piyasa durgun, bunda bu durumun etkisi de çok büyük. Taksitle ürün almayı severiz, yeter ki taksidini ödeyebilelim. Ama bu ev/araba fiyatlarıyla taksit maksit ödenmez hale geldi. Yenisini almak çok zor olduğu gibi eldekini yenilemek de zor. Şu an devir eldekini koruma devri. Allah kolaylık versin diyorum. İnşallah gönlünüzce bir araba bulursunuz. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Otomobil yaşı, 03-36 ay vadede kredi kullanımlarında en fazla 8; 37-48 ay vadede kredi kullanımlarında ise en fazla 5 olabilir.

Reklam olmaması için banka ismi paylaşmıyorum ancak bilgi bu şekilde... Alamayalım diye özellikle uğraşılmış gibi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

araba yeniyse para ediyorsa ben olsam satardım, evi aldıktan sonra ucuz bir araçla idare ederdim, ev en önemlisi, araba her zaman alınır... araba eskiyse değmez kalsın derdim krediyle alırdım evi zaten öyle yaptıydım....

şuan ise eldekini koruma devri evet, ama arabayı satınca evi alabiliyorsan yoksa kredi çeksende kurtarmıyorsa her türlü hatta ölümüne o arabayı satıp evi alıcaksın, dediğim gibi araba hep alınır ve yakın gelecekte şuan kullandığımız araçlarda yalan olucak zaten, kendim için konuşayım, maksimum 4 senesi kaldı, sonra yallah, duruma bakarız sağ kalırsak, zaten o zamanda içten yanmalı motorlu araç asla almam bile diyebilirim şimdiden...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

istanbulda en ucuz ev kirası 5000 den başlıyor devlet işi gücü bırakmış araba kredisinemi kafa yoruyor diyecek bişe yok.

heryeri yabancılar aldı alıyor referandum yapılsa 10 sene sonra avrupa yakası kesin suriyeye katılır böyle giderse yazıklar olsun artık tek kelime eden yok

bugun işyerinde bi çocuk memleketine gideceğini söyleyerek istifa etti. evden çıkması gerekiyor minimum 5000 diyor yaşanacak ev ben ona o kirayı verince ne yiycem içecem diyor memleketinde evi varmış çekip gidecek bi iş bulurum orda dedi 

çok yakında toplumsal göç başlar anadoluya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...