İçeriğe Yönlendir

Vw T-Cross vs Taigo

Fikri Keleş

Recommended Posts

Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

kasım yeni liste fiyatlarını görünce filo kiralamalarda ciddi indirim yapılmalı bence, yapmayan bakanlığa şikayet edilmeli

Filo firmaları araç fiyatlarının yanında finansman giderlerini hesaplayarak fiyat veriyor. Bu nedenle kredi faizleri yüksek seyrettiği sürece kiralama fiyatları fazla düşmez. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

kasım yeni liste fiyatlarını görünce filo kiralamalarda ciddi indirim yapılmalı bence, yapmayan bakanlığa şikayet edilmeli

özel firma, neyi sikayet edecegiz? benim, sacma sapan arttirip indirdigim ilan fiyatlarini da sikayet eden senmisin yoksa abey? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Metin Uzunoğlu yazdı:

Corollayı niye düşünmüyorsunuz?

1.5 dream var bir tane 2ci el kiralama sıfır değil. Nedendir bilmiyorum sıcak bakamadım bir türlü 

Yunus Gökhan Ay yazdı:

Abi taigo donanım ne olacak ?Birde taigo nun en dolusunda hız sabitleme var o sinir bozucu...

Life yani giriş paket. Ona rağmen megane orta paket gibi. 

Hız sabitleme hiç kullandığım bir özellik değil. Limitör çok sık kullanırım o da varmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Erhan Doruk yazdı:

Fiyatlar biraz yüksek gibi, başka filo firmaları ile bir görüşün bence.

Bizim en son aldığımız fiyatlarda polo 22,900 , t-roc 34250 , megane 29 000, 2008 27000  di .

Şirkette hali hazırda 5 araç var kiralık.

Clio ve taliant otm. 11bin +kdv

Egea giriş paket ama dizel manuel 15900+kdv

Astra Sedan 2019 otm. en boş paket 20+kdv

Corsa 1.2 manuel 20500+kdv

Astra bu ayın 20si bitiyor. Son 3 aydır fiyat arttırmadan uzattılar. Yeni fiyat 24 çekiyorlar.

Clio ve taliant yıl sonu bitiyor uzatma teklifi bekliyorum ama sıfırdan anlaşırsak 23 istiyorlar.

Corsayı daha ağustos ayında 1 yıllık kiraladım.

Egea mayıs 2025de biticek

Mevcut teklifler xxx başlayan fiyatlarla diye gidiyor ama km ve yıl farkediyor. Bir çok firma ile görüştüm şuan ihtiyacım 24 aylık tek bir araç.

12 aylık 30 denilen araç 24 ayda 34-35 e çıkıyor. Km sınırları düşük olanlar uygun.

Mokka teklifi geldi 26bin aa iyimiş dedim km aylık 3000 seçince hop 34e çıktı.

Garanti

Flamingo

Hedef

Zeplin

Borlease vb bir sürü firma ile görüştüm fiyatlar tavan maalesef

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Demir

Sancılı bir karar süreci sonrasında Megane baskılarına rağmen Taigo almış bulunmaktayım. 

Megane önde ilerlemesine rağmen, 15 ay üzeri bir kiralama yapamadığım için 24 ay olan Taigoya ibreyi kaydırmak zorunda kaldım. 2008 - mokka vb. muadiller karşıma çıksa da en uygun fiyat taigoydu. 

aracın onay sürecinde tesadüfen ikame araç olarak Megane geldi şirkete 1 haftalığına ve o arada kararımı sorgulama şansım oldu. Megane çok geniş bir araç olmasına karşı oturma pozisyonu olarak yine dizlerimi 90 derecede tutamadım otururken. şöyle tarif edeyim; ne yaparsam yapayım baldırım koltuğa değmiyordu. ayağımı düz uzattığım zaman da bu sefer direksiyona eğilmem gerekiyor ve kambur oturuyordum. (yaşım daha gençken hiç bunları dert etmezdim ancak son bir kaç aydır ciddi sorunlar yaşşıyorum)

Neyse yüksek olsun bir şekilde diyerek Taigoyu teslim aldım. 

araçla ilgili detayları marka model tarafında yeni konu ile detaylandırırız merak edilenlere cevap olması açısından.

kısaca; beklentimin çok üzerinde bir araç çıktı. belim de rahat bacaklarım da. 

destekleriniz için teşekkürler.

1.jpeg

2.jpeg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Keyifli, kazasız belasız sürüşler. Uzun kullanım izlenimlerini bekleriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Demir yazdı:

araçla ilgili detayları marka model tarafında yeni konu ile detaylandırırız merak edilenlere cevap olması açısından.

segment bunalımı yaşayan bir model gibi, izlenimleri bekliyoruz

Onur Demir yazdı:

oturma pozisyonu olarak yine dizlerimi 90 derecede tutamadım

satın almada kırmızı çizgim koltuk, ama nedense bir türlü beceremediler bunu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

segment bunalımı yaşayan bir model gibi

Polo'nun SUV'cuğu değil mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

bir sürü suvcuk çıktı, artık subjektif değerlendirmeler ön planda, verdiği hissiyat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Kazasız belasız kullan Onur. Megana ben de showroomda bindiğimde içine zor girdim. A sütunu da egik mi ne tam anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hayırlı olsun kazasız belasız 🧿

Bende arac ararken Galeride epey bi alıcı gözle incelemistim.. Tam emin olamadım istedigim arac bu mu diye.. Farklı bisey var aracta ben kendime cevap bulamadım acıkcası..  Ama orta paketi ve dolusu gayet makul seviye donanima sahip..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

Bariz b suvcuk abi. :) Tipi çok güzel. 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Hayırlı  olsun. 1.0 mı 1.5 mi. Taigo B T-roc C segment olarak belirtilmiş ilan sitelerinin teknik özelliklerinde. Ama T-roc tan C hissi alamıyorum nedense. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

seattır vw dir yeni cupradır bir dolu suvcuk çıkarttı, pazarlamada ki avantajını ben anlamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

seattır vw dir yeni cupradır bir dolu suvcuk çıkarttı, pazarlamada ki avantajını ben anlamadım

suv olmayan araba kaldı mı? polo molo dışında :) bi de taksiler exec araçlar kaymakam diyanet bakan araçları vs.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Serkan Maden yazdı:

Hayırlı  olsun. 1.0 mı 1.5 mi. Taigo B T-roc C segment olarak belirtilmiş ilan sitelerinin teknik özelliklerinde. Ama T-roc tan C hissi alamıyorum nedense. 

T-roc olsa olsa b+ olur tiguan c dir.

Onur Demir yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

suv olmayan araba kaldı mı? polo molo dışında :) bi de taksiler exec araçlar kaymakam diyanet bakan araçları vs.

yapısal yüksek tavan tek hacim kullnaışılı lakin biribirine çok yakın aynı marka çatısı altından çok benzer model çıktı, içlerinden kendini en çok ayrıan cupra, çok iyi kamufle oldu yüksek kalite algısını başarı ile yarattı , meesela DS bu kadar başarılı olamadı, Lexus ta sınırlı başarıda,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hayırlı olsun, tekerine taş değmesin. Benim arkadaşımda aldı, memnun şimdilik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Çağlar Bayur yazdı:

Aynen abi arada kalmış bir şey. Yüksek mi uzun mu suv mu sw mi kafa karıştırıyor.

Ama doğrusu şu aslında; polo alt yapısı, baya bir uzunu ve biraz yükseği. Uzunluk sayesinde bagaj ve iç mekan daha ferah. Sözde Coupe formu sebebiyle basık gibi görünüyor ama darlanmadım içinde.

Koltuk konusu çok yeterli geldi bana.

Tamer Topaç yazdı:

Kazasız belasız. Çift taraflı klima mı varmış?

Teşekkür ederim. Giriş donanımda bile standart evet.

Sani Gerşon yazdı:

Polonun suvu t-cross bence. Bu tcrossa göre gövdesi basık ama uzun olanı. Troc üst segment gibi görünse de ben bir albeni farkı yaşayamadım. 

Saygın Can Oğuz yazdı:

Kazasız belasız kullan Onur. Megana ben de showroomda bindiğimde içine zor girdim. A sütunu da egik mi ne tam anlamadım. 

Teşekkürler. Genişlik ok ama yine alçak oturma pozisyonu vs benim işimi görmeyecekti.

Alpay Sumer yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız 🧿

Bende arac ararken Galeride epey bi alıcı gözle incelemistim.. Tam emin olamadım istedigim arac bu mu diye.. Farklı bisey var aracta ben kendime cevap bulamadım acıkcası..  Ama orta paketi ve dolusu gayet makul seviye donanima sahip..

Station wagon gibi geliyor bazen. Polo sw cross gibi bir araç aslında.

Serkan Maden yazdı:

1.0 110hp

Evet bsuv geçiyor taigo, troc c ama kesinlikle b+ ancak olur. Daha kısa topaç bir araç. Golf cross gibi ama golfün suv karşılığı tiguan bence. T-roc tam arada kalmış gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...