İçeriğe Yönlendir

Vites Değiştirirken Devir Saati Yükselmesi

Özcan Acar
Çözüme git Özcan Acar tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Özcan Acar yazdı:

O zaman arıza baskı Balat’a değil hararet müşürümü hocam ? 

..

Ya kardeşim büyük olasılık. Ancak boğaz kelebeği adaptasyonu gibi şeyler krank sensörü gibi şeyler de olur. Genelde sensör ve adaptasyon kaynaklıdır. En doğru hareket servise götürüp mevcut hataları okutmaktır. 

Anlatılana göre balata değil. Ispartada yetkili servis yok mu?

Yorum bağlantısı
Özcan Acar
Mehmet Göktürk yazdı:

Ya kardeşim büyük olasılık. Ancak boğaz kelebeği adaptasyonu gibi şeyler krank sensörü gibi şeyler de olur. Genelde sensör ve adaptasyon kaynaklıdır. En doğru hareket servise götürüp mevcut hataları okutmaktır. 

Anlatılana göre balata değil. Ispartada yetkili servis yok mu?

Yetkili servis var normalde ama onlar mevcut hataları bakmak için servis ücreti çok alıyorlar diye duydum . Bu gün biz baskı balatadan olmadığını öğrendik boğaz kelebeğini söküp temizledik bilgisayar ile adaptasyon yaptık ki yapmadan önce saçma sapan çalışıyordu ama Buda çare olmadı . Bende başka bir elektirçiye gittim ona yapılanları söyledim boğaz kelebeği ve bir parça daha söyledi onun dışında yapmaz dedi . Perşembe günü gel bakalım dedi . Hararet müşürünün olma ihtimali varmı 

Furkan Bakırel yazdı:

Motor bir yerden hava alıyor muhakkak

Sanırım eski sahibi bir yerden hava aldığını söyledikleri için üst kapak contasını bile değiştirmiş ama sonuç aynı o bana ben ilerde bir sorun olmasın diye değiştirdim demişti herkes sahtekar :)!

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ya kardeşim kaç kere hararet müşürü diyeceğiz. Yetkili servis çok para almaz. hata kodu okuyacak. bi git.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vw lerin sorunlarının yarıdan çoğu hararet müşüründen oluşuyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Vw lerin sorunlarının

SS aldım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Özcan Acar
Mehmet Göktürk yazdı:

Ya kardeşim kaç kere hararet müşürü diyeceğiz. Yetkili servis çok para almaz. hata kodu okuyacak. bi git.

Yarın ilk işim denemek olacak denemekten zarar çıkmaz genelde hararet müşürü devir saatinin dalgalanması ile ilgili diye biliyorum videolarda öyle gördüm bizim ki devir saatinin geç düşmesi ile alakası ama bakacağız yarın sonuçta anladığım bir durum Değil 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende Bora varken (BCB motor 16V olan) hararet müşiri arızasını şu şekilde belli etmişti:

Motor sicakken marş basınca boguluyordu gaz vermeden çalışmıyordu marş uzuyordu. Arıza kaydında Engine Coolant Temperature Sensor diye hata çıkmıştı.

Test için hararet müşirinin soketini sökün aracın tepkisinde değişme olmazsa arızalıdır.

LPG var mı sormuştum ama gözden kaçmış ya da ben kaçırdım.

Yorum bağlantısı
Özcan Acar
Metin Akbal yazdı:

Bende Bora varken (BCB motor 16V olan) hararet müşiri arızasını şu şekilde belli etmişti:

Motor sicakken marş basınca boguluyordu gaz vermeden çalışmıyordu marş uzuyordu. Arıza kaydında Engine Coolant Temperature Sensor diye hata çıkmıştı.

Test için hararet müşirinin soketini sökün aracın tepkisinde değişme olmazsa arızalıdır.

LPG var mı sormuştum ama gözden kaçmış ya da ben kaçırdım.

LPG yok hocam bende ilk günden bu yana benzin ile kullanılıyor . Bende hata kodu falanda yok sadece vites değişimlerinde devirin geç düşmesi problemi var 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Özcan Acar

Arkadaşlar bir usta sorunumu çözdü . Akşamdan bıraktım sabah makinaya takıp bakmış bu akl motorda söylediğine söyle debriyaj müşürünü hız sabitleme için yapılmış onu söktüğünü ve kablonun kesik olup tamir edildiğini söyledi şu anda herşey olması gerektiği gibi . 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben mevzuyu anladım eğer dediğiniz gibi ise. CC var mıydı bu araçta?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özcan Acar

Cc nedir hocam ayrıca aynı gün debriyaj müşürü olmadığı için motor debriyajı bırakınca yığılma yapıyordu ertesi gün gittim yenisini taktı 😂 şu anda bir sıkıntı yok 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...