İçeriğe Yönlendir

Tablet Tavsiyesi

Osman Ünal

Recommended Posts

Osman Ünal

Sadece oyun oynamak için (okey), uzun ömürlü ne tür bir tablet almalıyım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kızımın iPad 2’si vardı. 8 sene kullandık. Yazılım güncellemesi almıyor,ama hala çalışıyordu sattığımızda. @Selim Bilginbiliyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bende ipad air var. 2014’te almıştım. Hala çalışıyor, youtube falan açıyor

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)
Osman Ünal yazdı:

Teşekkürler,

anladığım kadarı ile ipad olacak.

Bence şart değil. Ipad kalitesi elbette tartışılmaz. Uzun ömür konusunda da kesinlikle haklı herkes ama anladığım kadarı ile öyle komplike bir işiniz yok. Video ve ufak çaplı oyunlar vs. 

https://www.akakce.com/tablet/en-ucuz-casper-via-s30-64-gb-10-fiyati,874451577.html?gclid=CjwKCAiAgvKQBhBbEiwAaPQw3Dk6hgJ9k97M8deyZvc1oKchL4JQeE3MYJq2RB8lDQD6JwL6KcPYXBoCsPoQAvD_BwE   

Ben bundan aldım 2 yıla yakın oluyor neredeyse. O denem 900 TL ye almıştım ve yeni çıkmıştı. Kızım da oynuyor,  hatta eline aldığında canını çıkardığı oluyor. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Şarj süresi gayet iyi. 64 GB oldukça yeterli . 4 GB ram ile bahsettiğiniz oyunlar çocuk oyuncağı gibi gelebilir. Ben tavsiye ederim. Daha önce de bir Casper tabletim vardı. 1.5 yıl sonra şarj almamaya başlamıştı. Sanırım soketle ilgili bir şeydi. Tamiri mümkün değil diye yeni modelini vermişlerdi. Servis olarak da bir sıkıntı yaşamadım. Genelde Casper pek sevilmez ama ben memnunum. 

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Selçuk Keleş

Benim 2015 model ipad air 2 ‘nin bataryası iyice zayıfladı, orjinal değişimi 1750 lira görünüyor. Biraz hantallaşsa da hala işimi fazlasıyla görüyor ama dolan 16 GB hafızası yüzünden video vb. işlerde sorun yaşıyorum bazen. Pili mi değiştiriyim , Mi pad falan mı alayım kararsızım :) 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

İkinci el Lenovo Lara bakabilirsiniz 8 inç lere  iş goruyo fazlasıyla reedet Casper bakmayın pişman olursunuz

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Dün 10. nesil ipad'i inceledim, boyutları ağırlığı ekranı nerdeyse air serisi gibi olmuş, kesinlikle alınır. Pil değiştirmek ölü yatırım gibi olacak. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

10. nesil 64GB wi-fi ipad ile devam. 

Gümüş Rengi iPad’in arka kamerayı gösteren arkadan kısmi görünümü ve renkli duvar kağıdı tasarımını gösteren önden tam görünümü.

Dün Apple merkezine gittim (Akasya AVM) amacım orjinal kılıfı olan Smart Folio'yu görüp test etmek, ok ise almaktı.
Kılıfın mıknatısları hem yetersiz hem de yanlış yerlere yerleştirilmiş, alt kenarına mıknatıs konmamış ki en tutan yeri orası zaten. 

Ne arka tarafa düzgün yapışıyor ne ön tarafı tutuyor, kayıp düşüyor ve bu ürün şu anda 1899 TL'ye satılıyor.

Görevli birinden yardım istedim, gösterdim alarm mıknatısı yüzünden tutmadığını söyledi, "mıknatısı sökün" dedim "sökemeyiz" dedi, "görevlilerden kullanan yok mu onu getirin" deneyelim dedim "yok" dedi.
Sonunda da "bu ürün böyle başka ürün bakacaksınız o zaman" diyip Esenyurt telefoncusu muhabbetine dönünce ben de çıktım tabii.  
Sanırım bana gıcık oldu. Teşhir iphone'ları eline alıp menüsünü sağa sola kaydıran ve fiyat soran müşterilere alışınca böyle oluyor herhalde :)
Güzel bir Apple Center deneyimi oldu :) Apple'ı arayıp bu durumu bildireceğim.

MQDR3_AV3?wid=1144&hei=1144&fmt=jpeg&qlt=90&.v=1666115591766

MQDR3_AV2?wid=1144&hei=1144&fmt=jpeg&qlt=90&.v=1666115588975

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Keleş yazdı:

Sonunda da "bu ürün böyle başka ürün bakacaksınız o zaman" diyip Esenyurt telefoncusu muhabbetine dönünce ben de çıktım tabii.  

Çok üzgünüm ama teknoloji ürünlerinde asla hizmet kalitesi sunamıyoruz. Biliyorsun, hizmet sektöründeyim. Müşterilerimizin aldığı hizmetleri görünce bizden evvel ağzımız açık dinliyoruz. Adam bizim talep ettiğimiz paraya resmen köpek muamelesi sunan IT'ciyle çalışıyor.

Kafa değişecek kafa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Apple'ın müşteri hizmetleri çok iyiydi aslında, sonradan da arayıp soruyorlar hep. Bence iletince ilgilenirler arkadaşla.

Bu tür yerlerde çalışan arkadaşlar bazen kendini Steve Jobs'ın amcaoğlu sanabiliyor. Aynı durum araba bayilerinde de var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Uzun ömür ise iPad mutlaka.

kesinlikle. 2011 de aldığımız ipad 2 hala sağlam.

Selçuk Keleş yazdı:

Benim 2015 model ipad air 2 ‘nin bataryası iyice zayıfladı, orjinal değişimi 1750 lira görünüyor. Biraz hantallaşsa da hala işimi fazlasıyla görüyor ama dolan 16 GB hafızası yüzünden video vb. işlerde sorun yaşıyorum bazen. Pili mi değiştiriyim , Mi pad falan mı alayım kararsızım :) 

satılıkmı ipad?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Doğan Arşiray yazdı:

kesinlikle. 2011 de aldığımız ipad 2 hala sağlam.

satılıkmı ipad?

Kaç vercen? Ben tok satıcıyım yalnız  :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

10. nesil 64GB wi-fi ipad ile devam. 

Gümüş Rengi iPad’in arka kamerayı gösteren arkadan kısmi görünümü ve renkli duvar kağıdı tasarımını gösteren önden tam görünümü.

Dün Apple merkezine gittim (Akasya AVM) amacım orjinal kılıfı olan Smart Folio'yu görüp test etmek, ok ise almaktı.
Kılıfın mıknatısları hem yetersiz hem de yanlış yerlere yerleştirilmiş, alt kenarına mıknatıs konmamış ki en tutan yeri orası zaten. 

Ne arka tarafa düzgün yapışıyor ne ön tarafı tutuyor, kayıp düşüyor ve bu ürün şu anda 1899 TL'ye satılıyor.

Görevli birinden yardım istedim, gösterdim alarm mıknatısı yüzünden tutmadığını söyledi, "mıknatısı sökün" dedim "sökemeyiz" dedi, "görevlilerden kullanan yok mu onu getirin" deneyelim dedim "yok" dedi.
Sanırım bana gıcık oldu. Teşhir iphone'ları eline alıp menüsünü sağa sola kaydıran ve fiyat soran müşterilere alışınca böyle oluyor herhalde :)
Güzel bir Apple Center deneyimi oldu :) Apple'ı arayıp bu durumu bildireceğim.

MQDR3_AV3?wid=1144&hei=1144&fmt=jpeg&qlt=90&.v=1666115591766

MQDR3_AV2?wid=1144&hei=1144&fmt=jpeg&qlt=90&.v=1666115588975

Satın alıp kasadan ayrılmadan deneyip beğenmezseniz iade ederdiniz?

Veya alarmlı şekilde alıp(Recep İvedik misali) çıkacaktınız, karşıdaki lcw den açtırırdınız :D 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

mağaza geri almaz, tüketiciyi korumayan kanunda açık

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Almaz, sıkıntı sorun varsa garanti kapsamında hallederiz deyip servise yollar.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Köksal Yılmaz yazdı:

Veya alarmlı şekilde alıp(Recep İvedik misali) çıkacaktınız, karşıdaki lcw den açtırırdınız :D 

Burnumun dibinde showroom var neden uğraşıyım ki ? :) 

Apple geri bildirimi formu doldurdum artık onlar düşünsün :) 

Doğan Arşiray yazdı:

tabiki yarı fiyat :D

Sana satacağıma garajda durur daha iy…. Yok bu değildi :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...