İçeriğe Yönlendir

Google Reklamlar Hakkında Yardım

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray
(düzenlendi)

Parasını verdim, reklamı oluşturdum, Wix ile oluşturduğum sitenin içine ilgili reklam ve analytics numaralarını ekledim. sonuç hala bağlı olmadığına dair uyarı çıkıyor ama 5 kere reklama tıklanmış bile.

Reklamdaki arama kelimelerini yazıyorum reklamım çıkmıyor. Yardım konularını okudum videolar izledim hiçbirşey anlamadım. hep laf salatası. gereksiz karışıklık. ilk elden bilgisi olan varmı bu başa bela şey nasıl çalışıyor? parayla rezil olmak böyle birşey. yemin olsun alternatifi olsa google ile 1 dk vakit geçirmezdim.....

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bir profesyonel yardımı lazım.

Ama o kişi ben değilim

@Harun Kocaçalışkan ?

Ben hiç değilim kelin ilacı olsa demişler :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Adds arabiriminden eski usul otomatik olmayan turde bir reklam olusturdum. Birden 170 tik aldim 1 saatte. Ne oldu ne degisti bilmiyorum. Reklam kampanyasinin adini malgoogle reklam koydum, biraz bozuldular herhalde.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

Reklam kampanyasinin adini malgoogle reklam koydum, 

Çalıştı mı ya.. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Doğan Arşiray yazdı:

Parasını verdim, reklamı oluşturdum, Wix ile oluşturduğum sitenin içine ilgili reklam ve analytics numaralarını ekledim. sonuç hala bağlı olmadığına dair uyarı çıkıyor ama 5 kere reklama tıklanmış bile.

Reklamdaki arama kelimelerini yazıyorum reklamım çıkmıyor. Yardım konularını okudum videolar izledim hiçbirşey anlamadım. hep laf salatası. gereksiz karışıklık. ilk elden bilgisi olan varmı bu başa bela şey nasıl çalışıyor? parayla rezil olmak böyle birşey. yemin olsun alternatifi olsa google ile 1 dk vakit geçirmezdim.....

Reklam verme konusunda pek bilgim yok, belki de tık başına çok para vermemişsindir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Siz daha iyi bilirsiniz tabi de öncelikle sitenin bulunabilirliği ve SEO ya uygunluğuna bir bakmanız lazım. Reklam işi geçici. Site tıklandıkça bulunabilirliği artar. Bunlar için de yöntemler var. Mesela youtube a içerik ekleyip oradan web sitesine bağlantı verince çok faydalı olduğunu okumuştum bir yerde. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Site, google analytics de doğrulanmış görünüyor mu? Yani sahiplik onaylanmış mı?

Google analytics hesabı açıp şu site benim diyorsunuz, google size izleme kodu veriyor, o kodu siteye yapıştırıp doğruluyorsunuz. Reklam sonra veriliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunların tamamı eksiksiz. tıklanmaya başlamış malgoogle reklamlar diye başlık açınca. şaka bir tarafa geleneksel usul ile reklam düzenlemesi yapmak lazım demekki. dinamik reklam filan saçmalıklarına girmemeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Site ismi ne? Bakayım İzmir'de aratınca çıkıyor mu. Tıklamayacağım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

"Elektrosonik Akustik" diye aratın bence. site olarak zaten çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Site ismini içeriğine bakıp aratayım diye sordum.

Akustik panel - çıkmadı

Akustik panel ankara - çıkmadı

Akustik panel ankara - 2. sayfada elektrosonik.com.tr çıktı

Cam elyafı - çıkmadı

Cam elyafı ankara - çıkmadı

Yanmaz akustik panel - çıkmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

akustik panel olarak çıkması için tek koşul reklam değil sanırım. bir tür arama eğilimi var ve çıkan sonuçlara göre tıklanma oranı o sonuçların tekrar tekrar çıkma ihtimalini arttırıyor. izlemek lazım sanırım. akustik panel türkiye diye bir anahtar kelime koymam gerekli belkide.

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Doğan Arşiray yazdı:

akustik panel olarak çıkması için tek koşul reklam değil sanırım. bir tür arama eğilimi var ve çıkan sonuçlara göre tıklanma oranı o sonuçların tekrar tekrar çıkma ihtimalini arttırıyor. izlemek lazım sanırım. akustik panel türkiye diye bir anahtar kelime koymam gerekli belkide.

Sonuçların Google resmiyetine bürünmesi 2-3 gün alır. Acele etmeyin bu kadar da sürmeyebilir zaman zaman. Algoritma bir tık farklı çalışıyor ilk reklamsa ekstrem yöntemler denemek yerine geleneksel usulle devam edin. Bizim şirketin reklam işlerinden biliyorum reklamı oluşturup yayınladık benzer şekilde tık görünüyor ama reklam aktif görünmüyordu. Algoritma işlemleri sıraya koyuyor gerçekleştiriyor analizi birkaç gün geç verebiliyor. He farklı bir reklamda tıkla beraber analizi de hemen görmüştük ama genelde başta söylediğim şey geçerli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

malgoogle arattım, video çıktı , konusu da: google aratılmaması gerekenler... gaıl bugün var yarın yok , manyağın biri ülkesinde yasaklar koyunca gagıl da ona yasak koydu mesela

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Doğan Arşiray yazdı:

Düzgün bir site yaptırsanız reklama ihtiyacınız olmaz aslında. Canınızı sıkan firmalar olursa onlara gıcıklık olsun diye reklam verirsiniz.

Değiştirin bence siteyi, linklerin Türkçe olması lazım öncelikle.

Ürünler linkine tıklayınca ürünlerin de ayrı ayrı linkleri olması lazım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Sitenin gorsel olarak yeterli oldugunu dusunuyorum. Ama urun turlerini ayirmak sorun olmaz. Onu yapabilirim. En azindan ayri linkler ayni sayfaya cikabilirler. İndeksleme ayri olmus olur. İki kere sozde profesyonellere para kaptirinca tovbe dedik.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Siteniz gazete bayisinin rafında duran resimli hikaye kitabı gibi. Google bayiye gazete almaya gelip sizi pas geçiyor. Değiştirin dediğim buydu. Sitenin içine girip sağ klik yapıp kaynağına zorla girebildim, çünkü tamamı resim. Sayfanın en altındaki adres kısmından anca girebildim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Konu dikkatimden kaçmış. Mobilden baktım bayağı sorun var gibi. Yarın bilgisayardan bakıp bi feedback veririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Siteye baktım da, revize edilerek düzelecek gibi değil.

Eğer kullanıcıların internet üzerinden ulaşması gerekiyorsa bütçe ayırıp temiz, ferah, bol içerikli, gerekirse blog olan, SEO uyumlu bir web sitesi yaptırmak gerek.

Çok zor işler değil, illa büyük ajanslarla çalışıp tonla para vermeye gerek yok. İşi bilen bir genç Wordpress vs. ile hazır bir tema kullanarak yapabilir.

Site bu haldeyken reklam harcaması yapmayın bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunu wix ile yaptım iki sen önce. wix in iddiası, düzenli anlaşılır birşeyler üretebilmek üzerine. tasarım ve içerik haricinde arka plana birşey yapmak mümkün değil zaten. bunun öncesinde olan iki sözde profesyonel site yöneticisi bizi yordu. dahada uğraşmam elin oğlu ile.

yani aslında gelinen noktada 2 senede bu site zaten işini yaptı. benim merakım, googlede bulunmak için gereken temel şeyleri nasıl eklenmeli? yani zaten ürün ve hizmet belli. bunu wix in bir şekilde çözebiliyor olması gerekmezmi? arabiriminde SEO optimzayonu filan yapıyorsun, birsürü ayar var.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Wix ile olmaz, burası kesin. 

Google'da bulunmak için gereken şey içerik ama bu içeriğin kodlarda düzgün olarak yerleştirilmesi, bunun yanında içerik türüne göre meta etiketlerin vs. tam olması lazım. Bunlar temel şeyler, bunun üzerine çok fazla teknik ve teknik olmayan bileşen var. Bunları da wix gibi bir platformda yapmak imkansız. 

SEO sanıldığından çok karmaşık ve zor bir konu. Örneğin nakliyeciler yani bildiğimiz kamyoncular bundan 10 sene önce SEO için birbirlerini yiyorlardı. Örneğin Ankara nakliyat yazınca ilk sayfada çıkmak için.

Kendim yapayım diyorsan https://webflow.com/ inceleyebilirsin, daha başarılı çıktılar üretilebilir webflow ile.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben kendimi tarıma vereceğim bundan sonra. :) kim ne yapsın google yi. artık olduğu kadar. sadece google ads e para verip bütçe oluşturmak bile çok karmaşık. yani tipik google verimsizliği akıyor paçalarından.

yani şunu demek istiyorum. googlede kendi haliyle bulunmak değil, parasını verdiğim google adds sonucunda linkin gösterilmesini bekliyorum açıkçası. bunu yapmak için aşırı yavaş çalışan ads arabiriminde kastırıp duruyorsun. bütçeydi plandır dönüşümdü birsürü üst üste bindiği belli olan menüler var.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...