İçeriğe Yönlendir

Fiat Linea - Araç Çalışmıyor

Ramazan Alptekin

Recommended Posts

Ramazan Alptekin

SELAMÜN ALEYKÜM. Abilerim 65 binde 1.3 Euro4 Linea. 7 binde bir yağı filtreleri orjiali ile değişiyor. 
Araç birkaç gündür kafasına göre çalışmamaya başladı. Yakıt full akü MUTLU marka sıfır. Marş alıyor çalışır istop ediyor. Yakıt dolumu gerekiyor diyor,ABS arızası verdi EBD arızası verdi acil yardım abilerim.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
SELAMÜN ALEYKÜM. Abilerim 65 binde 1.3 Euro4 Linea. 7 binde bir yağı filtreleri orjiali ile değişiyor. 
Araç birkaç gündür kafasına göre çalışmamaya başladı. Yakıt full akü MUTLU marka sıfır. Marş alıyor çalışır istop ediyor. Yakıt dolumu gerekiyor diyor,ABS arızası verdi EBD arızası verdi acil yardım abilerim ACİLLLL
Gecmis olsun umarim basit bir seydir
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ramazan Alptekin yazdı:

Araç birkaç gündür kafasına göre çalışmamaya başladı. Yakıt full akü MUTLU marka sıfır. Marş alıyor çalışır istop ediyor. Yakıt dolumu gerekiyor diyor,ABS arızası verdi EBD arızası verdi acil yardım abilerim ACİLLLL

Ramazan kardeşim aküyü ölçtürdün mu? Kutup başlarında oksitlenme falan var mı? Airbag uyarısı da veriyor mu?

Linealar akü zayıf olunca sapıtıyor. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Alptekin
Murat Sahın yazdı:

Ramazan kardeşim aküyü ölçtürdün mu? Kutup başlarında oksitlenme falan var mı? Airbag uyarısı da veriyor mu?

Linealar akü zayıf olunca sapıtıyor. 

Abi akü sıfır alındı 60 lik mutlu ölçtürmedim

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Sıfır aküler boş çıkabilir. Ölçtür. Sonrasında şarjı da olcturmek lazım. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Alptekin
Murat Sahın yazdı:

Sıfır aküler boş çıkabilir. Ölçtür. Sonrasında şarjı da olcturmek lazım. 

Şimdi ona gidecem abi inşallah sıkıntı büyük değildir.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ramazan Alptekin yazdı:

Şimdi ona gidecem abi inşallah sıkıntı büyük değildir.

Linealarda genelde öyle karmaşık arızalar olmaz, kronik sıkıntıları bile mekaniktir. Umarım akü ile çözülür.

Yorum bağlantısı
Ramazan Alptekin
Murat Sahın yazdı:

Linealarda genelde öyle karmaşık arızalar olmaz, kronik sıkıntıları bile mekaniktir. Umarım akü ile çözülür.

Abi egr açık kalmış diyor usta

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ramazan Alptekin yazdı:

Abi egr açık kalmış diyor usta

Temizlet, hatta egryi söktürmüşken mümkünse emme manifoldunu da söktürüp temizlet. Hatta bunları yapmışken egryi iptal ettir. Mutlu son.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

EGR açık kalmış olabilir tabi. 

EBD ABD vs beraber arıza verirse elektrik sorunu. Acaba akü doğru takıldı mı? Motor şasisi gövde şasisi doğru bağlı mı? Temassızlık gevşeklik var  mı?

ustamız EGR açık kalmış temizlendi diyerek bir temizleme ücreti alıp ayrıca ilaveten(!) gevşek kalmış kablo civatasını da sıkıyor olabilir. 

Temizlik iyidir tabi de. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...