İçeriğe Yönlendir

Şimşek Etkili H1 Önerisi?

Melikhan Yürüker

Recommended Posts

Melikhan Yürüker

Öncelikle selamlar, kısalarıma Niken alıcam. Uzunlara şimşek etkili, selektör yapınca ben buradayım/birader yol verir misin diyen ampul arıyorum. Apexi önerir misiniz uzunlar için.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

led in markası değil, led in yapısı önemli.. şuna benzedi: vw alıp buzdolabı taşıyacağım.. transporter alınırsa uygun, polo alınırsa hüsran olur. csp chipli almalısınız, lakin marea farının tası çok ufak, ileriye ışık atmaz, flaş gibi patlar mı patlar.

vesile ile ben dikiz aynamda çatara çatara şimşek tufan gibi   flaş falan görünce, arkadaki dumandan beni göremez hale gelmekte :)

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Melikhan Yürüker

Aman aman hocam :D Bir iki selektör atıp yol isterim, hunharca selektör kolunu kırmam elbet :) Acil durumlarda korna eşliğinde sollarım anca, var mı peki öneriniz? Selektör attığımda belli olsun yeter

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

csp chipli led , marka bilmem yapısına bakarım cob chipli olmasın

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

https://tr.aliexpress.com/item/4000849217802.html?gatewayAdapt=glo2tur&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef3d12rROjdK

rahat 5 6 tane led kullanmış birisi olarak en iyisi budur , tavsiye ederim 10 günde istanbula geliyor 

birde altarnetif olarak

https://tr.aliexpress.com/item/1005002299569428.html?gatewayAdapt=glo2tur&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef3d12rROjdK

tercih edilebilir ama farlarınız mercekli ise ilk olan daha iyi performans verir

Yorum bağlantısı
Melikhan Yürüker

Hocam yurt dışından alımlara pek sıcak bakmıyorum... Inwells Xtreme var CSP ledli, kafam çok karışık...

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Şuan ben de h1 mk2 Leon için araştırıyorum. Niken h1 pro arıza lambası yaktı iade edeceğim. Stark supervision mini modelini deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Melikhan Yürüker yazdı:

Öncelikle selamlar, kısalarıma Niken alıcam. Uzunlara şimşek etkili, selektör yapınca ben buradayım/birader yol verir misin diyen ampul arıyorum. Apexi önerir misiniz uzunlar için.

Bu tarz davranan sürücülere hoş bakmıyoruz. Bunu belirtmek isterim. Selektörü komple iptal edin bence siz. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Melikhan Yürüker
Melikhan Yürüker yazdı:

Aman aman hocam :D Bir iki selektör atıp yol isterim, hunharca selektör kolunu kırmam elbet :) Acil durumlarda korna eşliğinde sollarım anca, var mı peki öneriniz? Selektör attığımda belli olsun yeter

Mehmet Göktürk yazdı:

Bu tarz davranan sürücülere hoş bakmıyoruz. Bunu belirtmek isterim. Selektörü komple iptal edin bence siz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Şuan ben de h1 mk2 Leon için araştırıyorum. Niken h1 pro arıza lambası yaktı iade edeceğim. Stark supervision mini modelini deneyeceğim
Bende de Altea XL var abi muhtemelen farlar aynı merceksiz benimkisi. Kısalarda niken var uzunlarda ne olduğu belli olmayan bişey takmışlar ne zaman uzunlari acsam gökyüzünü aydınlatıyor [emoji23] bizim uzunlarin çanakları ledlere uygun değil mi anlamadim
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Bende de Altea XL var abi muhtemelen farlar aynı merceksiz benimkisi. Kısalarda niken var uzunlarda ne olduğu belli olmayan bişey takmışlar ne zaman uzunlari acsam gökyüzünü aydınlatıyor [emoji23] bizim uzunlarin çanakları ledlere uygun değil mi anlamadim
Evet merceksiz bendeki de. Aynı far. Büyük ihtimalle cob leddir csp ledlerde odak çizgisi mevcut.
Arıza lamban yanıyor mu peki ? [emoji23]
Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Evet merceksiz bendeki de. Aynı far. Büyük ihtimalle cob leddir csp ledlerde odak çizgisi mevcut.
Arıza lamban yanıyor mu peki ? [emoji23]
Aynen cob led abi maalesef ne zamandır bi doğru düzgün led alamadim [emoji3526] yok arıza ışığı yanmıyor aksine ona şaşırıyorum [emoji23]
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Aynen cob led abi maalesef ne zamandır bi doğru düzgün led alamadim [emoji3526] yok arıza ışığı yanmıyor aksine ona şaşırıyorum [emoji23]
Çok garip [emoji23] yeni bi LED alırsan ve yanmazsa beni de bilgilendir lütfen [emoji23]
Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Çok garip [emoji23] yeni bi LED alırsan ve yanmazsa beni de bilgilendir lütfen [emoji23]
Şeytan dürtüyor abi İstanbul da ünlü mercek takan atölye varya ona mercek mi taktirsam diyorum bazen [emoji23] bi ara starklara bakiyodum sonra bir sürü marka var ama grupta işin erbablari var onlar daha iyi söyler [emoji3526]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Şeytan dürtüyor abi İstanbul da ünlü mercek takan atölye varya ona mercek mi taktirsam diyorum bazen [emoji23] bi ara starklara bakiyodum sonra bir sürü marka var ama grupta işin erbablari var onlar daha iyi söyler [emoji3526]
Starkları ben de araştırdım. Supervision mini canbus veya photon mono +2 plustan birini sipariş vereceğim. İkisinin de canbus kutusu var umarım far içine sığar
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yasin Şimşek

Photon mono +2 plus h1  leon mk2 de arıza yakmadı. Aydınlatması da halojenden çok daha iyi oldu. Belki kısa farlara da alabilirim.

Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Photon mono +2 plus h1  leon mk2 de arıza yakmadı. Aydınlatması da halojenden çok daha iyi oldu. Belki kısa farlara da alabilirim.
Abi mümkünse görüntü atabilirmisin. Ben uzunları yakıyorum ağaçlara gökyüzüne doğru gidiyo :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Abi mümkünse görüntü atabilirmisin. Ben uzunları yakıyorum ağaçlara gökyüzüne doğru gidiyo default_smile.png
En kısa zamanda çekerim. Benim de sol far gökyüzüne dogru gidiyor ayarını yapamadım bir türlü. Ledi evirdim çevirdim ama sağ fara göre bariz şekilde saha yukarıya gidiyor. Çok sorun olacağını düşünmüyorum ama gece yolculuğu yapmadım daha.
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Emmi tarafından onaylı ama ecük uzun uçlu H1 aldım, 360 derece olmazsa sağa sola havaya gidebilir uzunlarda dediydi, benimkisi gayet güzel şuan.

https://tr.aliexpress.com/item/4000849217802.html
Benim sol farın uzunu sağ farın uzununa göre yukarıya bakıyor. Kısa far ayarım normal . Sizde de böyle mi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Benim sol farın uzunu sağ farın uzununa göre yukarıya bakıyor. Kısa far ayarım normal . Sizde de böyle mi

Uzun far ampülü tam oturmamış ise veya ledde hata varsa yapar
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Uzun far ampülü tam oturmamış ise veya ledde hata varsa yapar
Abi elim zor giriyor. Görmeden takıyorum. Taktıktan sonra telefonla video çekip kontrol ediyorum. Az önce ledin aparatını biraz oynattım yuvasında aşşağida duruyordu yukarıya doğru çekip yuvaya ortaladım. Sanırım led yukarı çıktıça duvardaki odak aşşağiya iniyor.

Bu arada led dik mi durmalı yoksa çapraz mı?
Orjinal halojen ampulün kesik (h1) kısmı üstte duruyor benim, ampül çapraz duruyor yani. Ledi çapraz yapınca yanlara doğru uzuyor ,dik yapınca el feneri gibi duruyor duvarda. Çaprazda bıraktım hava kararsın fotoğraf atacağım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...