İçeriğe Yönlendir

Pilotcar Yerli Elektrikli ve Ticari

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Bursalı bir üretici , 11 yılda kendi imkanları ile işi bu noktaya kadar getirmiş. Seri üretiyotmuş. 2023 de ABD de satışa sunulacakmış. Helal olsun. İlla birşeylerin yapılası için destek ve teşvik gerekmiyormuş demek ki. 

https://pilotcar.com.tr/

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

10kw motor gücü, 26kw'a kadar batarya kapasitesi, 3.6mt boyu ile A sınıfı araç boyunda. 4 çeker olup olmadığını göremedim.

220km maksimum menzil diyor ki, bence bir haftasonu gezisi bile yapılabilir. Tek sorun 55km/h'lik maksimum hız. Aslında bunlarla mini camper yapılır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4 çeker değil Sani. Önden çekiş yaparsa rakam x3 artar. Standart curtis sürücü ve motor kullanmış. Ekran vs hepsi curtis mamulü. Forklift sistemini entegre etmiş. Akıllı adam

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

4 çeker değil Sani. Önden çekiş yaparsa rakam x3 artar. Standart curtis sürücü ve motor kullanmış. Ekran vs hepsi curtis mamulü. Forklift sistemini entegre etmiş. Akıllı adam

Peki hız niye 55km/h?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Peki hız niye 55km/h?

Motor devri yeterli değil. Sürücü voltajı düşük. Yüksek hız için yüksek voltaj gerekir. Maliyeti uçuran etken. Misal 240volt brusless motor kullansak, 560volt batarya desteği ile o alet ciddi yüksek hız ve menzil kazanır. Satış rakamı alır başını gider. Araçların hızı kullanım koşullarına göre uygun ama.
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Motor devri yeterli değil. Sürücü voltajı düşük. Yüksek hız için yüksek voltaj gerekir. Maliyeti uçuran etken. Misal 240volt brusless motor kullansak, 560volt batarya desteği ile o alet ciddi yüksek hız ve menzil kazanır. Satış rakamı alır başını gider. Araçların hızı kullanım koşullarına göre uygun ama.

Şanzıman olsa tork yetmez değil mi? Tasarlayan zaten düşğnmüştür ben merak ettim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şanzıman olsa tork yetmez değil mi? Tasarlayan zaten düşğnmüştür ben merak ettim.

İlave her dişli verimi düşürür. En fazla bir vites olabilir. Lo ve Hi gibi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Sani Gerşon yazdı:

Peki hız niye 55km/h?

Daha hızlı gitse bence bu araç yolda zor tutunur. Videolarda dönüşlerde çok güvensiz göründü gözüme. Yine de citroen amiden 10km/s hızlı gidebiliyor😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bence bu araçta çalışmaları gereken nokta hızlı şarj. 9 saatte 0 dan fullemesi çok uzun bir süre. Geçen Taycan belgeseli izledim. 270w Hızlı şarjla 22 dakikada %80 şarj oluyormuş. Ami de 3 saatte şarj oluyormuş.Yeni çıkacak elektrikli transit hızlı şarjla 34dk da %80 , normal şarjla 8 saatte dolacakmış. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Bence bu araçta çalışmaları gereken nokta hızlı şarj. 9 saatte 0 dan fullemesi çok uzun bir süre. Geçen Taycan belgeseli izledim. 270w Hızlı şarjla 22 dakikada %80 şarj oluyormuş. Ami de 3 saatte şarj oluyormuş.Yeni çıkacak elektrikli transit hızlı şarjla 34dk da %80 , normal şarjla 8 saatte dolacakmış. 

O kadar hızlı şarj edince elektrik çok pahalıya geliyor. Benzinden çok daha pahalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bu teknolojiyi tasarlayan adamın, projesini daha da geliştirip şarj problemini de kısa sürede çözeceğini düşünüyorum. Tüm dünya olarak geldiğimiz nokta ortada benzin ve motorine mecbur kalındığında başımıza gelenlere bakarmısınız. Alternatif muhakkak olmalı, olsun şimdilik 55 kmh yapsın yarın o da geliştirilir. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bence en çok satılacak alanlardan birine yatırım yapmış. Mikro kamyon olarak şehir içi ticari kullanıma son derece uygun.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Ben de beğendim. Yapılanın kötüsü olmaz. Eksik tarafları olabilir. Zamanla şirket olgunlaştıkça, satışlar arttıkça eksiklerini tamamlayacaklarına ve ürün yelpazesini genişleteceklerine inanıyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlı uğurlu olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Çok iyiymiş :) 

Hem sevimli hem pratik 

Japonlar çok sever böyle şeyleri

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Çalıştığım tesiste 3 tane pilotcar var, 1 i kapalı kasa çamaşırhane aracı diğer 2 si 6 kişilik golf aracı. Ama biz maalesef memnun değiliz. Alt takım sorunu var araçlarda 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Köylerde kullanılır bu gayet güzel. Bayır çıkıp inebiliyorsa yeterli. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Yükleme kapasitesi 700 kg düşük gibi ama küçük bölgelerde iş görecek gibi duruyor.

Özellikle kargo vs.

Onur Doğan yazdı:

Çalıştığım tesiste 3 tane pilotcar var, 1 i kapalı kasa çamaşırhane aracı diğer 2 si 6 kişilik golf aracı. Ama biz maalesef memnun değiliz. Alt takım sorunu var araçlarda 

ne kadar zamandır kullanılıyor ve nasıl sorunlarla karşılaştınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Yükleme kapasitesi 700 kg düşük gibi ama küçük bölgelerde iş görecek gibi duruyor.
Özellikle kargo vs.
Yaklaşık 2.5 yıldır kullanıyor arkadaşlar, salıncakları, direksiyon kutusu, rotları yenileriyle değişmesine rağmen yine aynı durumda, direksiyon kütük gibi. Öncesinde golf internatioal firmasının araçları vardi 2003, 2005 model. O yillardan 2 yıl öncesine kadar hiç alt takım sorunu yaşanmamış, direksiyonlari pamuk gibiydi. Velhasıl inşallah çıkaracakları modellerde bu tarz sorunlar çıkmaz da ülkemiz gururla temsil edilir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sahibini tanıyorum alan çok az satamıyor fiyatta rekabet edemiyor. Edrive da konuşmacılardan biriydi.

Ayhan Asil yazdı:

Bu teknolojiyi tasarlayan adamın, projesini daha da geliştirip şarj problemini de kısa sürede çözeceğini düşünüyorum. Tüm dünya olarak geldiğimiz nokta ortada benzin ve motorine mecbur kalındığında başımıza gelenlere bakarmısınız. Alternatif muhakkak olmalı, olsun şimdilik 55 kmh yapsın yarın o da geliştirilir. 

Şarj problemi yok

Bunlar yapamama değil ticari tercihler.. hepsini yapar istese..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel bir girişim.. 

Geliştirilir. Tebrik ederim firmayı. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

Peki hız niye 55km/h?

Bu kasa yapısı için yeterli hız bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bu kasa yapısı için yeterli hız bence.

Kasa dediğin, Citroen C1 ile aynı. Onlar 150 ile gidiyor?

55km ile trafiğe çıkmak tehlikeli bence.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Onur Doğan yazdı:
Fatih Evcin yazdı:
Özellikle kargo vs.

Yaklaşık 2.5 yıldır kullanıyor arkadaşlar, salıncakları, direksiyon kutusu, rotları yenileriyle değişmesine rağmen yine aynı durumda, direksiyon kütük gibi. Öncesinde golf internatioal firmasının araçları vardi 2003, 2005 model. O yillardan 2 yıl öncesine kadar hiç alt takım sorunu yaşanmamış, direksiyonlari pamuk gibiydi. Velhasıl inşallah çıkaracakları modellerde bu tarz sorunlar çıkmaz da ülkemiz gururla temsil edilir

baya şaşırdım bu şikayetler için. 2.5 sene az zamanda değil iyileştirmeler için.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sani Gerşon yazdı:

Kasa dediğin, Citroen C1 ile aynı. Onlar 150 ile gidiyor?

55km ile trafiğe çıkmak tehlikeli bence.

Bunun ön yürüyen ne acaba. Mc pherson (yanlış yazmış olabilirim) falan değilse zaten 55 km üzeri süratte 4 şeritli yola sığmaz bu alet. Karadüzen ön takımdır diye tahmin ediyorum. Dönüşlerde, çukurda, tümsekte kamber kaster hak getire. Şehir içi bence güzel iş görür. Ayvalıkta mesela dar alanda hizmet aracı. Otellerde müşteri bagajı vb taşımaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...