İçeriğe Yönlendir

307 1.6 Otomatik Benzinli Araç Çalışmıyor

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Yusuf Davaz
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar.

Babamların arabası olan Otomatik 2004 model 1.6 benzinli Peugeot 307 araç çalışmıyor. Normal şekilde çalışırken markete girip çıkmışlar araç çalışmamış. Kontak açılıyor göstergeler geliyor , marş için anahtarı çevirince hiçbir tepki yok. Orta konsolda Economy Mode Active yazısı çıkıyor.

Araca akü takviyesi yaptık değişen birşey olmadı. kilitçiyi aradım immobilizerde sorun olmuştur belki diye ama oda başka bir şey söyledi. şuanda ellerinde 207 olduğunu onunda çalışmadığını belirtti.

araç korumaya girmiş büyük bir ihtimal bundan dolayı çalışmıyor dedi. belkide beyindeki yazılım silinmiştir. yazılım atılması gerekir dedi. tavsiye olarak akü kutup başlarını sök 2  3 saat bekle sonra akü takviyeli bir şekilde çalıştırmayı deneyin dedi. araçda teyp felan çalışıyor ama camlar inip kalkmıyor.

Böyle bir durum başına gelen varmı. nasıl bir yol izleyelim

https://www.hizliresim.com/epsyb9a

tarihinde Yusuf Davaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

307 nin 2007 ve öncesi modellerinde elektronik sorunu biraz fazla görüldü. İlk fren müşürüne bakmak gerek, kontak çevrili iken vites değişebiliyor mu? Değişmiyor ise fren müşürü değişecek, fren pedalının oralarda kibrit kutusu gibi bi parçadır.pahalı da değildir. Araç frene basıldığını anlayamadığı için vitesin p de olduğunu anlayamadığından olur genelde

2007 model makyajlısını kullandım , 7-8 ayda bir fren Müşürü değişirdim, bagajda 2-3 yedeğim olurdu hep. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Akünün eksi kutup başı gevşemiş olabilir. 207de başıma gelmişti aynı problem. Bana da immo beyin kontak termiği falan dediler. Akücüye gidince ortaya çıktı neyin olduğu :) Bence bir anahtar ile sıkılmalı önce. Bende takviye yaptığım halde çalışmamıştı.

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yusuf Davaz yazdı:

belkide beyindeki yazılım silinmiştir. yazılım atılması gerekir dedi.

bayılıyorum şu beyinci işlerine, şaka gibi, kontal termiği gibi anlatım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Cem Işık yazdı:

307 nin 2007 ve öncesi modellerinde elektronik sorunu biraz fazla görüldü. İlk fren müşürüne bakmak gerek, kontak çevrili iken vites değişebiliyor mu? Değişmiyor ise fren müşürü değişecek, fren pedalının oralarda kibrit kutusu gibi bi parçadır.pahalı da değildir. Araç frene basıldığını anlayamadığı için vitesin p de olduğunu anlayamadığından olur genelde

2007 model makyajlısını kullandım , 7-8 ayda bir fren Müşürü değişirdim, bagajda 2-3 yedeğim olurdu hep. 

2005 ve öncesi, 2006'dan itibaren makyajlı kasa var tr'de.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Umut Taşlı yazdı:

2005 ve öncesi, 2006'dan itibaren makyajlı kasa var tr'de.

Aklımda 2007de makyajlı kasa geldi diye kalmış, makyajlıda bosch tesisata geçildi diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yabancı videda bir anlatım vardı: bu arabaların önü arkası ile küskün ...tesisat ını anlatırken...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Cem Işık yazdı:

benimde aklıma ilk bu gelmişti ama kontak açık iken vitesler geçiyor ye ekranda geçişler görülüyor. frene basınca zaten fren müşürünün sesi düyuluyor

Oğuzkan Erışık yazdı:

Akünün eksi kutup başı gevşemiş olabilir. 207de başıma gelmişti aynı problem. Bana da immo beyin kontak termiği falan dediler. Akücüye gidince ortaya çıktı neyin olduğu :) Bence bir anahtar ile sıkılmalı önce. Bende takviye yaptığım halde çalışmamıştı.

aküyede baktık. hatta takviye yaptık. yine çalışmadı.

babam başka bir elektirikçi getirmiş. oda marş dinamosunda sorun var demiş ve söküp götürmüş. bakalım ne çıkacak. inşallah marş dinamosundadır ama sorun başka bir yerde gibi geliyor bana. marş dinamosu olsa camlar açılıp kapanırdı. çünkü onun marşla alakası yok çünkü. birde ekrandaki Economy Mode Active yazısı kafamı kurcaladı

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

sorunumuz çözüldü. marş dinamosunun içi dağılmış. tamir edildi. şuan sorunumuz kalmadı

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Marş motoruna bakın. Hatta sigortasına bir bakın sağlam mı?

diyecekken çözülmüş :S

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Cem Işık yazdı:

Aklımda 2007de makyajlı kasa geldi diye kalmış, makyajlıda bosch tesisata geçildi diye biliyorum. 

sıkıntılı olarak nam salan tesisat makedon işiydi psa'da genel olarak, sadece tesisat olarak yenisini bilmiyorum. beyin olarak eski 2.0 hdi'larda siemens, yeni 1.6 hdi'larda bosch var, 1.6 hdi da hem makyajsızda, hem makyajlıda var.

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu
Yusuf Davaz yazdı:

sorunumuz çözüldü. marş dinamosunun içi dağılmış. tamir edildi. şuan sorunumuz kalmadı

marş dinamosunun içi dağılmış ise kontak termiğine de baktırın. Zira benim başıma geldi. Araba çalışırken marş da bastığından içi paramparça olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selim Gül

2006 model 307 1.6 XT otomatik araç alınır mı? bu aracın kronikleri neler. kullananlar destek olabilir mi

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selim Gül yazdı:

2006 model 307 1.6 XT otomatik araç alınır mı? bu aracın kronikleri neler. kullananlar destek olabilir mi

Makyajlı kasa olması daha iyi olur, makyajsız olanda elektronik arızaları görülebiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Cem Işık yazdı:

Makyajlı kasa olması daha iyi olur, makyajsız olanda elektronik arızaları görülebiliyor

Cem bey teşekkürler. Benim baktığım makyajlı kasa. Hiç Lpg takılmamış.... Baktığım araç otomatik. Acaba bunlar 4 ileri mi yoksa 5 mi

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Megan ile ayni 4 ileri ais diye biliyorum gucu turpulrer son hizi kser ama pek bozulmaz basit sleoid degisimi ister siye biliyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Levent Güzelkalp yazdı:
Selim Gül yazdı:

Megan ile ayni 4 ileri ais diye biliyorum gucu turpulrer son hizi kser ama pek bozulmaz basit sleoid degisimi ister siye biliyorum

Levent bey, bilgi ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. 4 vites beni düşündürüyor... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Gül yazdı:

Levent bey, bilgi ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. 4 vites beni düşündürüyor... 

klasik otomatik şanzımandaki 4 . vitesin dişli oranı manuelde 5. dsg de 7. vitese denk gelebilir, rakam sayısının her zaman önemi yok son viteste

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Çağlar Bayur yazdı:

klasik otomatik şanzımandaki 4 . vitesin dişli oranı manuelde 5. dsg de 7. vitese denk gelebilir, rakam sayısının her zaman önemi yok son viteste

Çağlar bey öğrenmek istediğim hususu çok güzel açıklamışsınız... Teşekkür ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Çağlar Bayur yazdı:

Doğrudur abicim lakin megan için öyle değil herhalde aynı aracın manueli son viteste 3 devir ile otomatik hali son viteste aynı hıza ulaşmak için daha fazla devir cevirmesi gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...